Autor Subiect: Care este scopul tau ?  (Citit de 67754 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Care este scopul tau ?
« : Joi, 01 Aprilie 2010, 10:02 »
am citit, am rascitit, am comentat, m-am lamentat, m-am necajit si m-am mahnit....
de ce oare am intrat pe acest forum ? ce credeam ca mi se va intampla ? ceva bun ? ceva frumos ? oameni manierati, politicosi, cavaleri, domnite, o lume magica in stare sa-mi stearga lacrimile provocate de tristetea lumii reale, o lume buna in stare sa-mi vindece ranile provocate de rautatea celeilalte lumi ? .. dar oare aici sunt alti oameni ? nu vin tot de acolo, de afara ? si pana la urma tot m-am lovit de ei... ignora-i, spunea sora mea... e mai mica decat mine, dar mai desteapta.... eu sunt mai prostanaca, si sunt sigur ca un anume domn imi va da dreptate cu o deosebita satisfactie ranjind malefic.... da, recunosc, sunt o prostanaca ptr ca inca mai cred ca si in cel mai rau dintre rai exista undeva un dram de omenie si unul de bunatate.... dar cu materialele astea de constructie care evolueaza, ele sunt din ce in ce mai greu de adus la suprafata...  toate lucrurile evolueaza, numai oamenii nu... merg avantati spre stadiile tribale ale unor inceputuri pe care le credeam de mult apuse... ignoranta aduce haos, anarhie... nu pot sa ignor... dar parca nu mai pot nici lupta singura... cel putin astazi...
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #1 : Joi, 01 Aprilie 2010, 12:28 »
@anamama13 felicitari pt topic :)

intai vreau sa te rog sa-mi spui daca te referi la scopul fiecaruia aici pe forum sau scopul nostru in viata asta ? dar cred ca te referi la viata :)

scopul meu, nu stiu, sa traiesc pt a duce tot ce primesc bun sau rau, sa dau ce pot in sens bun, apoi sa mor.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #2 : Joi, 01 Aprilie 2010, 12:57 »
scopul meu?


Sa incerc sa fiu o persoana agreabila, placuta, alaturi de ceilalti.

levanth

  • Vizitator
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #3 : Joi, 01 Aprilie 2010, 16:16 »
 :)As incepe prin a spune ca,ar fi nemaipomenit daca am reusi sa ne identificam corect scopurile in viata(sper ca la asta se refera topicul),de multe ori alergam dupa himere,pt.ca ori ne supraevaluam,ori ne subevaluam.Oricum e greu sa mentii calea de mijloc,sa poti carmi din mers ori la stg.,ori la dreapta,in fct.de unde te duce drumul pt.atingerea SCOPULUI!
Eu cred ca trebuie sa fim maleabili,rabdatori si sa facem pasii necesari,oricati ar fi ei!
Scopul meu cred ca este sa devin mai buna cu mine,mai iertatoare,sa incerc sa ma ridic putin cate putin peste ce sunt in acest moment! :)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #4 : Joi, 01 Aprilie 2010, 18:31 »
scopul meu este sa nu am niciun scop.

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #5 : Joi, 01 Aprilie 2010, 19:05 »
Buna intrebare  @anamama13, chiar nu m-am gandit la un SCOP anume, cand am intrat pe acest site; doar acela de a cunoaste alte persoane aflate in aceeasi situatie ca a mea; cu gandul la ce ne leaga, am scapat din vedere ' nivelul ' care ne desparte.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #6 : Joi, 01 Aprilie 2010, 19:55 »
multumesc fetelor ca ati raspuns la apel.... topicul se refera la ambele variante... ptr ca, la urma urmei, scopul ptr care vrei sa socializezi pe un forum este o cale prin care-ti urmaresti scopul real.... sunt mult prea obosita dar voi reveni... deocamdata, pana nu ne prinde admy ca sunt off topic, va ofer cu drag un strop de adevarata frumusete.....
 
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #7 : Joi, 01 Aprilie 2010, 22:34 »
.... ai prins 'jmecheria' cu postarea pozelor si acum faci risipa ... hi,hi,hi, de la mine  ;)



Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #8 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 08:23 »
suuupeeerb ! multumesc... da, asa e... crezi ca e prea mult ????
din pacate nu am "baza de date" la mine, ptr ca mi s-a stricat calc meu cel de baza, si nu va pot posta din pozele proprii.... 
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #9 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 08:25 »
ah, am uitat, ca sa -i intampin frumos pe cei de azi :
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #10 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 09:05 »
fetele cu miile de poze :) hellouuu OffTopiiiicccc  ;) hai sa revenim la subiect :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #11 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 09:17 »

O "poza" care defineste scopul nostru pe acest topic si in aceasata lume!


Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #12 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 10:26 »
nu-i asa ca e draguta foc... intr-adevar, o super definitie....
tanti marcutzaaaaaa, lasa-ne te rugam sa mai calcam si pe aratura cateodata.... face bine la talpi.... ( acum ti-as fi postat o imagine draguta ca tine dar... mi-e fricaaaaa... )  :-*
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #13 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 10:29 »
@anamama13 exista un topic, Discutii prin imagini  ;) sau altul Peisaje, foto de tot felul :)

succes  :-*

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Care este scopul tau ?
« Răspuns #14 : Luni, 05 Aprilie 2010, 15:12 »
In tinerete am avut scopuri neinsemnate si usor de atins: sa am o familie armonioasa, sa fim cu totii sanatosi, sa-mi educ bine copiii, sa am un venit decent care sa ne asigure un trai normal......Acum scopurile sint mai degraba simple dorinte si sperante: ca Dumnezeu ma va lasa pina la sfirsit in putere pentru a nu fi povara pentru urmasi. Scopul intrarii in comunitate e de a incerca sa comunic virtual sau real cu oameni la fel de singuri, pe care sa-i inteleg si sa ma inteleaga, cu care sa ma pot sfatui sau cu care sa petrc un week-end la pensiunea lui Gigi cind se organizeaza astfel de intilniri.