Autor Subiect: Care este scopul tau ?  (Citit de 67753 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #315 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 09:47 »
imi place ideea varsator -chestia asta cu intrebarile - mi-au mai spus si altii ca in viata important este sa-ti spui intrebarile potrivite -sa incerci sa schimi perspectiva din care te privesti, sa intelegi cum te vad ceilalti si apoi sa pui intrebarile potrivite - raspunsul la ele iti va da solutia
astea de aici probabil au fost gandite pentru cazuri generale
pot sa-ti spun ca mie multa bataie de cap mi-a dat intrebarea 7 - toata lumea ma intreba - de la 3 ani ce vreau sa ma fac cand voi fi mare - la inceput mormaiam ceva acolo ca sa pot sa scap sa ma intorc la joaca cu gasca - apoi a devenit atat de repetitiva si enervanta - incat razvratita din mine a inceput sa raspunda cele mai traznite posibilitati - si am reusit sa-i fac sa nu ma mai ia in serios - cand am spus ce vreau sa fac de adevaratelea - ai mei au fost atat de impotriva incat n-a fost chip sa-i conving - binenteles ca nu am urmat drumul pe care il vroiam - am sfarsit prin a termina o scoala tehnica care nu mi-a adus prea mari satisfactii - acum cand realizez prapastia dintre ce vroiam sa fac si ce sunt doar incerc sa mai "fur" de la viata cate o frimitura

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #316 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 10:36 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/FtbaOOrDQvY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

julia

  • Vizitator
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #317 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 11:28 »
poti sa citesti si coment-uri la filmul asta pe pagina alaturata

silviu

  • Vizitator
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #318 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 11:31 »
Citat din: almi_gabi
pot sa-ti spun ca mie multa bataie de cap mi-a dat intrebarea 7
celelalte au fost usoare? ce raspunsuri ai dat? ???

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #319 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 11:45 »
Julia, cred ca nu am inteles...pe care pagina?
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

julia

  • Vizitator
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #320 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 12:37 »
in urma draga mea
20 si 21

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #321 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 15:24 »
dap...am crezut ca ai spus la modul figurativ...nu stiu de ce uneori am senzatia ca trebuie sa citesc printre randuri si nu-mi iese...ok...am sa-l sterg sa nu fie de doua ori postat...eu una mult prea tarziu am ajuns la ocupatii din astea cu a privi spre mine...am fost ocupata cu altele pe vremea lui Ceasca, apoi a venit copilul si apoi divortul si am uitat de mine...apoi altele.apoi altele...si incet,incet am uitat daca sunt eu...abia acum incep sa ma cunosc :)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #322 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 15:24 »
cum il sterg?
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #323 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 16:51 »
de ce sa-l stergi balanta ?  ???
ca a mai fost postat o data pe vreo pagina anterioara sau pe un alt topic
sunt atat de multe lucruri care ne plac la mai multi si despre care vorbim /tastam si aratam si celorlati incat este normal sa se repete
daca ar fi chiar sa facem asa o selectie stricta atunci am sterge  cam undeva pe la 30 -40 % din mesaje - sa vezi pe la muzica, pe la bancuri, stiri - acolo practic ar dispare juma din topic
si eu nu cred ca asta este scopul  de a deveni foarte rigurosi pe aici - eu lucrez 8 ore pe zi intr-un mediu tehnic unde altceva nu stiu - decat rigoare, calcul, exactitate si vin pe aici ca sa ma destind, sa povestesc cu voi - sa mai zic cate o "nazbaie' sa mai ma uit la o poza, sa ascult repede la casti un pic de muzica ce mai aduceti voi pe aici - ca prea ii' incorsetata lumea exterioara  in care traim

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #324 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011, 22:02 »
Gabi, ma gandesc ca nu cumva sa se incarce si asa prea mult traficul...eu una chiar nu l-am vazut...l-am vazut pe cel cu rezonanta pe care oricum il vazusem si eu inainte de a fi postat!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Caroline

  • Vizitator
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #325 : Joi, 08 Decembrie 2011, 18:52 »
Am cursul complet al lui Bob Procter, tradus in limba romana. Sunt fisiere audio, copiabile pe un CD, for free. Daca e cineva interesat, mesaj pe MP va rog, si trimit prin posta.  :-*

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #326 : Luni, 12 Decembrie 2011, 09:26 »
am nevoie de impuls pentru a mi-l determina - momentan ;)
il cunosc. atat pe termen scurt cat si pe termen lung, implica acelasi efort. daca ma gandesc bine, ce poate fi mai frumos decat un scop atins?
dar, identificarea este cea corecta? ::)
acesta este scopul! ;D
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Care este scopul tau ?
« Răspuns #327 : Sâmbătă, 31 Decembrie 2011, 10:54 »
Stiu ca am optiunea de a alege sa fiu cine sunt, unde sunt, cu cine sunt. Poate nu am optiunea, chiar azi, de a alege ce sa fac pentru a-mi castiga existenta, de a alege unde sa locuiesc, optiunea de a alege chiar azi intre un Ferrari, Lamborghini sau Aston Martin, sau unde sa-mi fac concediul peste doua saptamani, in Bali sau in Tenerife.
Dar stiu ca pot sa descopar cine sunt si sa fiu acel om oriunde as fi. Sa fiu eu.