Autor Subiect: Revelion Singles Camp&Travel 2021  (Citit de 11326 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Revelion Singles Camp&Travel 2021
« : Luni, 23 Noiembrie 2020, 16:32 »
04.12.2020

NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE.


Tarifele sunt diferentiate, functie de perioada de sedere si de tipul cazarii:

Pachet cazare in camera dubla, cu inca o persoana 3 zile = 1350 lei/persoana

Pachet cazare in camera dubla, regim single 3 zile  = 1550 lei/persoana

Pachet cazare in camera dubla, cu inca o persoana 4 zile = 1500 lei/persoana

Pachet cazare in camera dubla, regim single 4 zile = 1700 lei/persoana

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/revelion-singles-camptravel-2021/
(Inainte de inscriere, cititi va rog cu atentie, intreaga prezentare a actiunii si urmariti link-urile catre materialele informative)

Plecare: 30 decembrie 2020
Sosire: 02 ianuarie 2021 pentru cei cu pachet de 3 nopti, respectiv 03 ianuarie 2021, pt cei cu pachet de 4 nopti

Cazare: Cabana Balea Cascada

Numar de locuri: 49

Servicii incluse:
•   cazare 3 sau 4 nopti, functie de pachetul ales
•   3 mic dejun servire individuala
•   brunch in 01.01.2021
•   bauturi la mesele festive
•   pranzuri si cine cf prezentarii
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Va recomandam sa discutati pe forum, sa va prezentati de unde plecati si daca aveti in intentie sa o faceti cu masina personala si daca sunteti dispusi sa mai luati pe cineva pana la pensiune si apoi la capete de traseu in excursie.
x     bauturi la alte mese decat cele festive (din 31.12.2020 si 01.01.2021)
x     DJ
x     alte servicii care nu sunt anuntate ca incluse

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Iasmina Stoici TEL 0721/587954

Program si servicii:

30 decembrie
14:00 – 15:00 – check in – fiecare isi ia in primire camera, singur sau impreuna cu inca o persoana, depinde cum a optat si cum a gasit disponibilitate

16:00 - sunteti asteptati pe terasa, la o gura de aer de munte dar si la o tuica fiarta si un vin fiert. Si pt ca veniti de pe drum, gazdele o sa va puna si cateva gustari: fasole batuta, jumeri, untura, ceapa rosie, telemea si paine prajita. Dupa ce va inveseliti si inrositi un pic la fata, va bagati la caldura

19:00 cina servita in restaurantul de la etaj:
•   cotlet la gratar si o pulpa de pui la cuptor; garnitura de salata orientala
•   desert

31 decembrie
08:00 – 10:00 Mic dejun – se va servi la farfurie, individual. Cafea si ceai la discretie

13:00 Pranz – o sa-l serviti in restaurantul de jos, de la parter.
•   ciorba de porc a la grec
•   piept de pui la gratar cu gorgonzola si cartofi prajiti

19:00 Cina festiva de Revelion
•   gustare rece
•   pastrav cu sos de capere
•   muschi sibian cu garnitura de piure de telina si baby carrots trasi in unt
•   fromagerie (3 feluri de brazeturi, boabe de struguri si nuca)
•   bauturi si altele:
-            whiskey 50 ml
-   fursecuri
-   fructe
-   ½ sticla de vin rosu
-   ½ sticla de vin alb
-            un pahar de sampanie la ora 00:00
-   2 apa 0.5 l
-   Cafea
-   Pepsi

01 ianuarie
Incepand cu ora 08:00 cafea si apa de izvor
11:00 – 13:00 Brunch:
•   ciorba acra de perisoare si ardei iute
•   sarmale cu mamaliguta si smantana

19:00 cina festiva:
•   patura de branza
•   antricot de vita la tava, cu muraturi
•   desert
•   bauturi si altele:
-   fursecuri
-   fructe
-   ½ sticla de vin rosu
-   ½ sticla de vin alb
-   Apa
-   Cafea
-   Pepsi

02 ianuarie
8:30 – 10:30 Mic dejun

Pentru cei care aleg pachetul de 4 nopti, mesele se vor servi a la carte, iar in 03 ianuarie dimineata se va servi un mic dejun individual.

Programul poate suferi modificari, in functie de ceea ce se anunta de catre autoritati.

Explicatii si recomandari

Atragem atentia in mod deosebit, ca Balea Cascada este o CABANA, nu un hotel, nu o pensiune. Are amenajarile, dotarile si infrastructura de tip hotelier:
•   fiecare camera are baie proprie
•   incalzire centrala
•   inchidere termopan
•   mobilier hotelier
dar amplasamentul, structura hoteliera si serviciile sunt proprii si caracteristice unei cabane.

Explicam asta pentru ca lumea sa nu se astepte si sa aiba pretentii la un hotel de 4*...Multi dintre voi cunosc locatia, este cea in care in fiecare an organizam excursia Transfagarasan, dar am tinut ca toata lumea sa stie exact despre ce este vorba.

Este un loc pentru oameni faini, iesi si ai padurea de brad in fata, ai zapada de minim o jumatate de metru, este un aer de munte atat de tare si curat acolo incat iti vine sa-l iei cu tine acasa.

Drumul de acces pana la Balea Cascada se curata, este un drum strategic si exista o echipa de lucratori dedicata acestui segment de drum. Deci nu va faceti probleme de acces. Trebuie insa sa aveti in vedere ca e nevoie musai de cauciuri de iarna, de verificarea lichidului de racire si de asemenea celui de stergere a parbrizului, pt ca noaptea este tare rece. Indicat sa aveti cu voi o maturice pt curatat zapada, o perie si o racleta. De ajutor va poate fi si un spray degivrant pt incuietori.

Pregatiti-va sa stati pe afara, haine sport calduroase, iar pt cei care sunteti montaniarzi: luati cu voi echipament de drumetie de iarna. Ghete inalte de munte, care sa nu ia apa, foarte bune daca aveti sunt antiderapantele, bete telescopice cu fluture, apoi parazapezi (fara astea nu apucati sa faceti 100 de metri si aveti ghetele pline cu zapada), pantalon de munte de iarna, bluze termice, caciula. Ochelari de soare, daca nu sunt nori, nu puteti tine ochii deschisi, atat de tare este reflexia albului zapezii.

De la Balea Cascada se poate lua telecabina pana la Balea Lac este minunat in acea perioada acolo. Cu masina nu se poate urca, in fiecare an incepand cu octombrie si sfarsind in mai, Transfagarasanul este inchis pe sectorul inalt, dupa Cascada.

Pentru ca am petrecut trecerea in acest an acolo unde veti merge voi, va arat fotografii de atunci:



IMG]http://photo.singlescamp.ro/wp-content/uploads/2020/11/IMG_2238.jpg[/IMG]









































































































Explicatii suplimentare:

Asa cum am anticipat, restrictiile nu se relaxeaza, cel putin pana acum, la lansarea acestui eveniment. Este nevoie sa cunoasteti, tot ce tine de organizare si desfasurare, promitandu-va de asemenea sa va tinem la curent si eu si Iasmina despre ce se intampla.

In functionarea restaurantelor sunt in vigoare in acest moment urmatoarele reguli:
-   maxim 50 de persoane
-   mese de 6 persoane, cu distantare
-   programul de functionare este maxim pana la 00:00
-   fara bufet, fara comanda la bar, servirea se face doar la mese
-   fara divertisment, in care este inclus si dansul.

Deci in acest moment, nici un local din Romania nu poate promite dans si nu poate primi mai mult de 50 de persoane. Asa cum spuneam, chiar daca se spera masuri mai blande, eu nu cred, de fapt sunt convins ca autoritatile, mai ales ca vor fi dupa alegeri si nu mai au de ce fi mai ingaduitori, nu o sa relaxeze aceasta situatie.

Adresabilitate: inscrierile sunt deschise celor care au mai fost cu noi, care ne cunosc, care stiu ce inseamna atmosfera de grup Singles Camp. Oameni comunicativi, sociabili, veseli, deschisi. Fara comentarii si tabieturi, cu intelegere a oricarei situatii.

Important de stiut inainte de inscriere:
•   Singles Camp&Travel NU este o agentie, ci un grup format in cadrul unui proiect lansat in 2010 si care se refera la turism de socializare. Programele, alegerea hotelurilor, insotitorii de grup tin de Singles Camp, iar partea de inscriere si rezervare este realizata de o agentie tour-operator, specializata in turismul de grup, licentiata, solvabila, auditata si asigurata. Este vorba de Bon Voyage srl Sibiu.
•   actiunile noastre nu sunt excursii clasice, ci o combinatie de elemente turistice si de socializare. Scopul nostru este de a oferi persoanelor single un cadru de vacanta exclusiv, in care sa se poata cunoaste, sa poata socializa, sa se poata imprieteni.
•   pentru a exista un cadru optim, agentia face tot posibilul si ceea ce tine de ea pentru a oferi conditiile cele mai bune in raport de buget, iar noi, organizatorii si insotitorii de grup ne asiguram ca exista in interiorul grupului conditiile unei atmosfere civilizate, placute si de prietenie.
•   pentru o atmosfera placuta in grup este nevoie de o anume omogenitate, data de incadrarea in profil. De aceea impunem unul, de aceea suntem atenti si filtram inainte si in timpul actiunilor, asigurandu-ne ca la actiuni nu participa persoane care pot altera atmosfera prin comentarii si atitudini.
•   fiecare grup are cate un insotitor din partea Singles Camp&Travel (NU din partea agentiei, subliniem asta). Rolul lui este de a se asigura de parcurgerea programului anuntat, de functionarea cadrului de socializare si ca toata lumea este in profil. El poate decide, fara consultarea grupului, anumite modificari de program, asta in situatia in care intampina vreme nepotrivita, neprevazut sau ceva special.
•   inscrierile si rezervarile se fac DOAR online, nu in sedii, nu prin intermediul altor agentii.
•   inscrierea nu inseamna ca v-ati asigurat un loc. Rezervarea locului se face doar cu plata avansului, cu conditia ca aceasta sa se faca in conditiile si perioada de disponibilitate.
•   ocuparea locurilor se face in ordinea efectuarii avansului, nu a inscrierii

Daca sunteti pentru prima oara cu noi, aveti in vedere urmatoarele aspecte:
•   la actiunile clubului pot participa doar persoane single, cu calitatea de membru al clubului. Daca s-a pierdut aceasta calitate, nu mai puteti merge impreuna cu noi.
•   adresabilitatea actiunilor noastre nu este una generala, ne adresam DOAR persoanelor in profilul cerut: cu bun simt, educate, comunicative, deschise, tolerante, fara tendinte de a impune proprile reguli, nevoi sau dorinte speciale, cu intelegere fata de situatii speciale si a faptului ca fac parte dintr-un grup, cu respect fata de cei din grup, de organizatori si insotitorii de grup.
•   fiecare actiune are anumite particularitati: unele au preponderent elemente de turism cultural, altele istoric, altele sunt dinamice, altele se incadreaza in categoria evenimente, altele sunt un soi de vacante de relaxare si distractie, cu prietenii. Pe site si forum, la „Profilul actiunii” este precizat tipul (de relaxare, mediu, activ, foarte activ), sunt explicate particularitatile si de asemenea profilul. Parcurgeti-le cu atentie si rabdare pentru ca ajunsi la destinatie sa nu apara momente neplacute nici pentru voi ca participanti, nici pentru organizatori, nici pentru insotitorul de grup.

Odata ce v-ati inscris intr-o actiune inseamna ca ati citit, ati inteles si ati fost de acord cu forma noastra de comunicare, cu regulile pe care le cerem respectate, cu conditiile de renuntare la o excursie/actiune:

Important pentru cei care doresc sa participe la excursiile Singles Camp: https://bit.ly/2La4tA2

Modul de informare asupra detaliilor, modificarilor, precizarilor, recomandarilor: https://bit.ly/2DDzJmy

Conditii de renuntare la o excursie: https://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/

Reguli pentru membrii clubului: https://www.singlescamp.ro/reguli-pentru-membri/


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #1 : Luni, 23 Noiembrie 2020, 16:39 »
Aceasta actiune, o inlocuieste pe cea planificata la Hotelul Continental Sibiu. De 2-3 saptamani circula in mass media anuntul managmentului acestui lant, ca intentioneaza sa inchida toate hotelurile pe care le detin in Romania, cu incepere cu 15 decembrie 2020. Noi am intrebat, cei din Sibiu au lasat lucrurile in expectativa, fara a oferi un raspuns ferm, urma sa discutam inca o data la inceputul lunii decembrie.

Am cautat o solutie alternativa pentru posibilitatea in care hotelul se va inchide si pentru ca am gasit ceva foarte cunoscut si mai ales potrivit pentru aceasta perioada, am decis sa nu stam asteptand de pe un picior pa altul ci sa luam o decizie. Asa ca m hotarat, Revelionul Singles Camp&Travel 2021 se va desfasura la Balea Cascada.

O sa transmitem tuturor celor inscrisi un mesaj pt a-i intreba daca isi mentin sau nu rezervarea facuta pt Revelionul la Continental. O sa anuntam in 2-3 zile ce locuri sunt disponibile.

Subiectul este in acest moment blocat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #2 : Joi, 26 Noiembrie 2020, 09:35 »
Am deblocat subiectul, puteti incepe sa discutati despre grupaje auto pana la Balea Cascada.

Anunt totodata pe cei care-si doresc sa participe, ca mai putem adauga grupului inca 10 persoane. Asa ca daca intentionati sa petreceti Revelionul cu ceilalti, intrati pe site si faceti inscrierea. Nu intarziati cu rezervarea (plata avansului) pt ca ocuparea se face in ordinea platii avansurilor, nu a inscrierii.

Cei deja inscrisi si care ne-au transmis acceptul pt Balea Cascada, sunt automat rezervati, nu mai este nevoie de inca o inscriere.

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/revelion-singles-camptravel-2021/

Offline Lucia D

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #3 : Joi, 26 Noiembrie 2020, 11:35 »
Buna ziua eu vreau sa merg la Revelion si am facut deja rezervare dar depind de cineva din grup care are masina si pleaca din Bucuresti.Multumesc anticipat pentru raspuns ca sa pot astfel sa  confirm rezervarea agentiei .Sa ne vedem cu bine in armonie si bucurie.Lucia

Offline Nicoleta Popescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #4 : Marți, 01 Decembrie 2020, 21:45 »
Servus
Eu sunt din Brasov
Merge cineva la revelion din împrejurimi, sa ma poată lua cu mașina?
Mulțumesc!!

Offline Doina Lates

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #5 : Miercuri, 02 Decembrie 2020, 08:00 »
 :)Buna dimineata!
Este cineva din zona Modovei care merge la cabana Balea Cascada de Revelion cu masina personala?Eu sunt din Targu Neamt si e nevoie sa confirm pentru cate zile trebui sa achit cazarea.Daca e cineva apropiat de zona unde locuiesc eu si ma poate lua cu masina ar fi tare bine!Si in functie de ce fel de pachet are achitat  voi achita si eu.Multumesc anticipat! :)

Offline Ronnis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #6 : Joi, 03 Decembrie 2020, 00:18 »
Buna seara,
Sunt din Galati, am platit avansul ptr. pachetul de 3 nopti. Intentionez sa ma deplasez pe traseul: Galati, Focsani, Tg. Secuiesc, Brasov, Fagaras, Hotel Balea Cascada. Daca este cineva din zona tranzitata, pot trece sa il iau cu masina.

O seara frumoasa!

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #7 : Joi, 03 Decembrie 2020, 16:10 »
Buna gasca vesela  :smitten:

ma bucur ca ati inceput deja sa scrieti pe forum in legatura cu transportul, incurajez pe toata lumea cu sau fara masina sa scrie ca sa va puteti organiza impreuna, sa va ajutati reciproc dar este si mai distractiv sa ai un "copilot", trece vremea mult mai repede si mai placut!

Va salut cu drag si de abia astept sa ne vedem!  :)
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline Lucia D

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #8 : Joi, 03 Decembrie 2020, 16:47 »
Buna Ronnis

Multumesc ptr oferta ta si as vrea sa iau avantaj de ea ca sa pot raspunde agentiei imediat confirmind participarea la Revelion.
Eu vin din Bucuresti si doresc sa raspund agentiei cit mai repede ca voi veni .
Te rog estimeaza la ce ora gindesti ca vei ajunge in Brasov in ziua plecarii si scrie-mi aici nu stiu daca putem lasa telefoane aici ca sa comunicam direct.
Un week-end plin de bucurii si surprize minunate.

Lucia

Offline Nicoleta Popescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #9 : Joi, 03 Decembrie 2020, 17:46 »
Servus  Ronnis
Sunt Nicoleta din Brasov
As vrea sa merg și eu cu tine cu masina
Sa înțeleg ca pleci la drum în data de 30,nu?
Las aici nr. de telefon ca să putem comunica mai ușor-0744582282
Multumesc!!

Offline Lucia D

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #10 : Joi, 03 Decembrie 2020, 17:57 »
Buna Ronnis,
revin si eu cu telefonul meu pentru a putea comunica -0761741212.
Am anuntat deja agentia ca pot participa.

Multumesc. Seara buna.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #11 : Vineri, 04 Decembrie 2020, 14:16 »
Nu mai sunt locuri disponibile.

Offline Mihaela0510

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #12 : Miercuri, 09 Decembrie 2020, 12:03 »
Buna tuturor!  :help:

Am o rugaminte: ne puteti spune daca este cineva care poate lua din Bucuresti, Brasov sau chiar Sibiu 2 doamne care merg la Revelion la Balea Cascada (adica pe mine si pe inca o prietena)?

Nu stim cum sa procedam cu transportul, punctul nostru de plecare va fi Bucuresti, dar daca ne poate lua cineva de undeva de pe traseu ar fi perfect.
Va multumim anticipat!

Zile frumoase pana atunci!!

Mihaela P. (tel. 0722783715)

Offline dana gunther

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #13 : Miercuri, 09 Decembrie 2020, 13:33 »
Buna. Eu vin din Timisoara. Daca mai este cineva interesat din zona sau de pe traseu, cu drag poate sa vina cu mine.
Traseul meu este  :) Timisoara - Deva - Sebes - Sibiu - "Revelion"

Offline Mihaela0510

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Revelion Singles Camp&Travel 2021
« Răspuns #14 : Joi, 10 Decembrie 2020, 09:15 »
Multumim frumos, Dana, pentru postare, este foarte amabil din partea ta. Pentru noi ar fi o solutie foarte buna daca ne-ai putea lua de la Sibiu. Ne putem deplasa cu trenul pana acolo. Important este ca Sibiul sa nu mai fie in carantina la momentul acela si sa putem tranzita fara a fi opriti de vreun filtru de politie.
Se poate sa ne dai un numar de telefon? Daca nu doresti sa il faci public, mi-l poti trimite mie, eu l-am precizat la postarea anterioara.