Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Comorile naturale ale Apusenilor 15 - 18 aprilie 2021

<< < (2/5) > >>

admin:
Am promis cateva fotografii, din calatoria pe care am facut-o impreuna cu Florin.

Aici este locatia in care vom fi cazati si vom petrece 3 nopti:





Spre Campeni:









Pe drumul Zlatnei:



Panorama spre Muntii Batranei:



Cap de traseu spre si Groapa Ruginoasa:





Pe Cheile Ordancusei, la Poarta lui Ionele:







Spre cioplitor, in inima muntelui:









Casa cioplitorului:





De la cioplitor spre Garda Seaca:







Am sa revin aici cu alte fotografii, facute sus pe platoul Poiana Calineasa si pe Dealul Cateilor.

Adriana Iulia:
Buna ziua tuturor ! Cum procedam in cazul in care nu vin prin Sibiu ? Din Resita este mai simplu sa vin direct in zona cu masina,probabil o intalnire la Nemesti cu grupul si cu microbuzul ? Am si loc in masina daca mai este cineva din zona .

admin:
Adriana, acesta este numarul meu: 0745 106501. Eu am sa fiu in microbuz cu grupul si cu Florin, insotitorul de grup. Tinem legatura, pentru ca nu-ti pot spune cu exactitate cand ajungem la Dealul cu Melci. Apreciez ca facem vreo 3 ore, depinde insa de trafic. Plus ca poate mai oprim pe drum 15 minute. Probabil ca in jur de 11.15 - 11.30 ajungem, este insa doar o estimare.

Localitatea este atentie Nemesi, nu Nemesti, sa nu gresesti si sa ajungi in alta parte. Pe marginea drumului acolo unde este primul carst ce pastreaza urmele de moluste, este o mica parcare, dar nu incap mai mult de 2 masini mici. Poate ai noroc. E un loc bun de asteptare si intalnire. Daca nu gasesti liber acolo, intra de pe drumul principal pe cel secundar in care este indicata Cascada Pisoaia sau Pensiunea Dealul cu Melci. Ceva mai incolo este o parcare privata.

Ruxandra Oltean:
Buna tuturor,
Intentionez sa ajung din Brasov in Sibiu cu trenul, ora de sosire este 8.01.
Imi este permisa o mica intarziere?

admin:
E ok Ruxandra, insa te rog sa intelegi ca nu putem astepta acolo mai mult de 15 minute. Multa lume vine de pe drum, este nerabdatoare, iar programul zilei este destul de lung. Suna-ma te rog cu o jumatate de ora inainte sa estimez daca trenul este in timp.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă