Autor Subiect: Coasta de Azur. Soare, mare, palmieri, la vie en-rose 30 mai - 3 iunie 2021  (Citit de 10510 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Coasta de Azur. Soare, mare, palmieri, la vie en-rose 30 mai - 3 iunie 2021
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 29 Mai 2021, 17:38 »
Reminder

Intalnirea cu insotitorul de grup mâine 30 mai la ora 16:00 in aeroportul Henri Coanda, Plecari Internationale, in fata Cafenelei Lavazza.
Zbor 0B 149 Bucuresti OTP 18:40 –  2 h 15 min – NCE 20:20

Vă rog sa ajungeti cu 10-15 minute mai devreme, astfel incat la 16:00 sa fim pregatiti pentru formalitatile de imbarcare.
Eu voi ajunge la punctul de intalnire la 15:30.


Înainte de plecare, verificati să aveti la voi cartea de identitate, documentele de calatorie, telefonul si banii.
Să aveti un pix in bagajul de mână, în caz că mai avem de completat câte ceva.

Biletul de avion de grup este la mine, la fel si  asigurarile medicale ale celor care au optat pentru acestea la nivelul agentiei.

A demain ! 

Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
O excursie superba, consistenta. Chiar daca au fost doar 4 zile am vizitat multe locuri minunate cu peisaje de poveste, panorame care iti taie rasuflarea. Marea si muntii ne-au insotit pretutindeni, curatenie , multa vegetatie foarte bine intretinuta, cladiri impecabile, bogatie, yahturi si masini luxoase, alta lume. Recomand din toata inima aceasta excursie, meritam si noi sa facem o aroganță, nu?  :)

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Coasta de Azur. Soare, mare, palmieri, la vie en-rose 30 mai - 3 iunie 2021
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 05 Iunie 2021, 12:43 »
Multumim Diana pentru aceasta  excursie reusita si pentru frumoasele bonusuri : calatorie la St. Tropez si cu vaporul , corniche d aur , transferul cu masina la Eze  etc 

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
La Bella Nisa  :smitten:

Cu emoții dar și multă nerăbdare am așteptat cu toții această mini-vacanță pe Riviera Franceză.
Am prins momentul oportun, perioada în care restrictiile au inceput să se mai relaxeze in Franta dar inainte de sosirea grupurilor mari. Am fost mai mult noi si localnicii, am putut vizita in liniste obiective si locuri emblematice de pe Coasta de Azur care, in aceasta perioada, sunt de obicei aglomerate. La Nisa doar era mai multa lume pe strazi, in special pe celebra Promenade des Anglais, lucru de inteles avand in vedere dorinta tuturor de a profita de spatiile deschise, de posibilitatea de a circula din nou, dupa restrictiile severe din Franta. Oameni de toate varstele vin sa faca jogging, sa se plimbe sau pur si simplu sa stea pe plaja sau la o terasa.

Am parcurs si noi faleza de mai multe ori, este placut sa te plimbi alaturi de localnici, sa simti briza marii. Am gustat si cateva preparate locale, in special pe baza de peste si fructe de mare, este gustoasa bucataria provensala, se simt si influentele italiene.
Ne-a incurcat putin carantina de seara, ne-am fi dorit sa ne plimbam mai mult dar asa am cam avut de ales intre o plimbare si masa de seara la terasa. Am stat insa la hotel la un pahar de vorba pana seara tarziu, am avut cafea/ceai la discretie.
Foarte amabili cei de la hotel, micul dejun generos, hotelul amenajat in stilul Belle Epoque, dedicat legendarei artiste “La Belle” Otero.

Impreuna cu agentia partenera de pe Riviera Franceza am ajuns si in cateva puncte cu o panorama exceptionala a zonei astfel că am reusit să vedem cele mai spectaculoase locuri de pe Coasta de Azur.

Mai jos, câteva fotografii din Nisa și imprejurimi