Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Taramul de vis al Mandrei Bucovine. 12 - 14 martie 2021

<< < (2/3) > >>

lidia.Iasi:

--- Citat din: Mika I din Miercuri, 03 Martie 2021, 11:46 ---Bună tuturor
Sunt un membru nou
M am înscris si eu, încă nu am achitat
Eu sunt din Brașov
Ne putem grupa cumva cu transportul?
Multu

--- Terminare citat ---

Bine ai venit in grup, Mika! :) Eu sunt Lidia, insotitorul de grup in excursia din Bucovina.

Din Brasov nu s-a mai inscris nimeni deocamdata, dar sunt 2 persoane din Cluj si una din Turda, cu care te-ai putea grupa.

Eu vin din Iasi cu masina si mai am locuri disponibile. 0743122214 este nr meu. Ma puteti suna daca aveti nevoie de transport pe ruta Iasi - Tg Frumos - Spataresti-Gura Humorului-Vatra Dornei - Tesna.

Puteti veni si cu tren/bus in Vatra Dornei Bai iar de acolo va pot prelua eu. Tesna este f aproape de Vatra Dornei Bai
Din Bucuresti poate fi o solutie buna sa veniti cu trenul de noapte, la cuseta. Dimineata aveti timp sa vizitati statiunea, iar la pranz va preiau eu in drumul spre pensiune.

lidia.Iasi:

Un filmulet cu Muntii Suhard pe care ii vom traversa in drumetia de sambata. Traseul este foarte accesibil si ofera panorame deosebite sore Muntii Rodnei, Calimani si spre frumoasele sate bucovinene de pe vai.



Vom ajunge si in satul muzeu Ciocanesti



Vineri voi ajunge in zona cu un alt grup si voi veni cu fotografii de pe traseu.  :thumbup:

Daniela14:
Buna tuturor sunt un membru nou m-am inscris si eu as dori sa stiu daca ar fi cineva care pleaca din Bucuresti sau Leordeni Popesti rog frumos poate putem merge impreuna adtept raspuns mulrumesc mult.  :giggle:

RaduM:
Buna mai merge cineva din Cluj ?

lidia.Iasi:
Buna tuturor! :)

Vineri va astept la pensiune incepand cu ora 13.00. Ne cazam, luam o gustare, va povestesc programul, iar la ora 15.00 plecam intr-o drumetie scurta, de cca 2 ore.
Pentru cei care s-au inscris la transport din Iasi, vom pleca vineri la ora 08.00, din parcarea Carrefour Market (fosta Billa Gara), str.  Arcu nr.29.

Pentru traseul de sambata va rog sa va luati echipament adecvat sezonului. Vom da de zapada, pot fi si precipitatii mixte si e foarte neplacut sa umbli ud la temperaturi de 3-4 grade.
Va recomand imbracamintea in straturi: strat 1- bluza termica (nu bumbac pentru ca mentine umezeala), strat 2- polar, geaca sau hanorac impotriva vantului, strat 3-  geaca impermeabila; pantaloni softshell sau pantaloni termici + pantaloni impermeabili; sosete termice si bocanci impermeabili ( puteti folosi si un spray de impermeabilizare de la Decathlon, Sportisimo), parazapezi, rucsac de 25-30 l pentru apa, un baton energizant, un sandvis, termos cu ceai, o bluza de schimb).

Mai jos am postat cateva fotografii pe care le-am facut sambata, pe acelasi traseu pe care il vom parcurge si noi.
Chiar daca ma asteptam sa gasesc ghiocei pe traseu, trebuie sa va spun ca m-a incantat peisajul de iarna pura si sper sa va bucure si pe voi :thumbup:



























Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă