Autor Subiect: Retezatu Mare, raiul drumetilor și „Castelul din Carpați" 19 - 22 august 2021  (Citit de 7835 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Iria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Buna,
Te rog sa-mi trimiti mesaj pe email  eupictor@yahoo.com cu nr tau de telefon. Te sun si stabilim sa ne vedem.
O seara incantatoare

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Salut,

Oviarad , ma înscriu și eu pentru un loc la transport , dacă mai este valabil . Eu vin din Constanta , as ajunge in București dimineața la 9.30. Iar la întoarcere ar trebui sa fiu in Gara de Nord la 19.30 , trenul pleacă spre Constanta la 20 00 . Crezi ca ar fi Ok ca timp sau te încurc ? Mulțumesc mult !  :D

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Am văzut ca am și microbuz la 21 15 spre Constanta , deci ar fi Ok !
 :)

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Lila , ești prima, deci loc exista , ai adresa mea de mail aici ovidiusmail@yahoo.com,  vorbim acolo  ce și cum .
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Angela B

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
Buna oviarad,

Plec si eu din Bucuresti. Pot sa ma insciu pe lista ta de transport ?

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Desigur Angela B, ai adresa mea de mail mai sus , da-mi un semn acolo și schimbam numere de telefon,  menționez ca am locuri doar la nefumători,  cel puțin în mașină fara fumat .  :angel:
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Dacă mai merge cineva din București sau de pe traseu , am 3 locuri libere la transport

Mulțumesc pentru ajutor!
Ai mai avea un loc, din ce am notat.

Pentru cei care veniti de la distante mari, va recomand sa plecati din timp pentru ca in aceasta perioada drumurile sunt aglomerate, august este inca luna concediilor, mai sunt lucrari/ drumuri blocate din cauza accidentelor.

Cine mai vine cu noi?

Offline Geonnys

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Buna ziua,

M-am inscris si eu la acesta excursie fiind prima pentru mine ca membru al SingleCamp.
Voi veni cu masina personala, pe traseul Urziceni - Ploiesti - Brasov - Sibiu - Deva.
Locuri libere: 3

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Bine ai venit, @Geonnys!
Mă bucur că ai scris pe forum, contează atât de mult pentru organizare, viitoarea atmosferă offline...  *|*
Se anunță un grup fain  :thumbup:

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Nu mai am nici un loc,  s-a ocupat azi :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Tilda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Retezatu Mare, raiul drumetilor și „Castelul din Carpați" 19 - 22 august 2021
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 14 August 2021, 20:12 »
Buna seara. Eu plec din Tg Mures si daca este cineva de prin zona sau de pe traseu , am locuri libere.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Doar doamne un aceasta excursie? Unde sunt băieții? Eu cu cine joc fotbal?  :D 5 ore cu 3 doamne în mașină,  dacă ma vedeți alergând vineri pe munte știți de ce .  :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Unde mai pui ca e și dus-întors !  *|*
Cred totuși ca vei fi invidiat , pe sosea ! :worthy:

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Cu întorsul e alta poveste , depinde de dus  :angel: :D.  Dar ai dreptate cu invidia ;)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Cum stați cu pregătirile?
Am vorbit ieri cu ghidul montan care ne va însoți și mi-a atras atentia în mod special asupra echipamentului.

 La modul cel mai serios, în cazul în care nu aveți echipamentul recomandat, nu veți putea participa la traseele de drumeție.
Este vorba în special de bocanci de munte care acopera glezna, pantalon elastic de drumeție, tricou tehnic, sapca, pelerina, geaca de ploaie, rucsac de munte, protectie solara, recomand si bețele de trekking.

Vă rog insistent să nu veniți cu alt tip de încălțăminte, exclus adidas trekking sau alta incaltaminte joasa.

Ca o paranteza, pentru ca tocmai m-am intors cu grupul de pe Cheile Vârghisului, o persoana care nu avea incaltaminte adecvata a alunecat si a cazut la coborare, putin a lipsit sa se accidenteze. Asta in pofidfa avertismentului ca traseul este foarte accidentat si un simplu pas gresit poate avea consecinte grave, cum s-a si intamplat de altfel cu o persoana dintr-un alt grup.

Sper, de asemenea, că ați ținut cont de recomandarea de a vă mișca mai mult zilele astea, este foarte important să fiți pregătiți fizic pentru traseul de vineri care este solicitant.
.
Aveți mai jos localitatile din care veniti, dacă vreți să vă mai grupați:

Brașov- 1 persoană
Bucuresti - 1 persoana
Cinstanța - 1 persoana
Urziceni - 1 persoana
Adjud - 1 persoana
Cluj Napoca - 1 persoana
Curtea de Arges - 1 persoana
Sibiu -  1 persoana
Timiș - 2 persoane
Târgu Mureș - 2 persoane
Iași - 3 persoane dintre care o persoană vine de mâine

Mai revin mâine seară, după ce mă întâlnesc cu ghidul montan și stabilim ultimele detalii.