Autor Subiect: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel  (Citit de 7996 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« : Marți, 21 Septembrie 2021, 17:19 »
Tarif: 1550 lei/ persoana

Tarifele sunt diferentiate, functie de tipul cazarii:

Pachet cazare in camera dubla, cu inca o persoana 3 nopti + suplimentar 29/30 decembrie = 1550 lei/persoana

Pachet cazare in camera dubla, regim single 3 nopti + suplimentar 29/30 decembrie  = 1800 lei/persoana (sunt doar 5 locuri)

Pachet cazare in suita, cu inca o persoana 3 nopti + suplimentar 29/30 decembrie = 1700 lei/persoana

Pachet cazare in apartament, cu inca o persoana 3 nopti + + suplimentar 29/30 decembrie = 1800 lei/persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/revelion-singles-camp

Perioada de desfasurare: 30/12/2022 - 02/01/2022

Cazare: Cabana Balea Cascada

Grup de: 52 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare 3 nopti + bonus o noapte suplimentara 29/30 decembrie
•   3 mic dejun servire individuala
•   brunch in 01.01.2021
•   bauturi la mesele festive
•   pranzuri si cine conform prezentarii
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     bauturi la alte mese decat cele festive (din 31.12.2020 si 01.01.2021)
x     DJ - dar il avem cu noi pe Leo!  :)
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale

Ce vedem in aceasta calatorie: Muntii Fagaras imbracati in haina alba.

Profilul si tipul excursiei: eveniment. Este al 13-lea Revelion care se organizeaza in Singles Camp.

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane sociabile, care armonizeaza usor, amatoare de distractie, vesele.

PRECIZARI IMPORTANTE
Conform conditiilor si restrictiilor actuale, accesul in hoteluri si restaurante se face doar pentru cei vaccinati, care prezinta certificatul verde. Deci pentru a putea participa este OBLIGATORIU sa fiti vaccinati si sa puteti prezenta certificatul verde.

Asa cum am anticipat, vor exista restrictii. O sa vedem care vor fi cand ne apropiem de eveniment si ne vom adapta. Important este sa respectati masura anuntata, de a avea certificat verde de vaccinare.

Indiferent de motiv, in cazul renuntarii cu 30 zile inainte de eveniment penalitatea aplicata este echivalenta cu contravaloarea avansului achitat, iar in cazul renuntarii cu 15 zile inaintea evenimentului penalitatea este de 100%.

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Iasmina Stoici

Trebuie sa aveti la voi:

•   Document de identitate: carte de identitate
•   Documente medicale - cele solicitate de autoritatati: certificat verde de vaccinare.

Program si servicii:

29 decembrie ZIUA BONUS. Dam adunarea! Pentru cine isi poate aranja zilele astfel incat sa beneficieze de acest bonus, cazarea este deschisa incepand cu ora 15:00. Mesele nu sunt incluse.

30 decembrie Astazi ne intalnim cu totii!
14:00 – 15:00 – check in – fiecare isi ia in primire camera, singur sau impreuna cu inca o persoana, depinde cum a optat si cum a gasit disponibilitate

16:00 - sunteti asteptati pe terasa, la o gura de aer de munte dar si la o tuica fiarta si un vin fiert. Si pt ca veniti de pe drum, gazdele o sa va puna si cateva gustari: fasole batuta, jumeri, untura, ceapa rosie, telemea si paine prajita. Dupa ce va inveseliti si inrositi un pic la fata, va bagati la caldura

19:00 cina servita in restaurantul de la etaj:
•   cotlet la gratar si o pulpa de pui la cuptor; garnitura de salata orientala
•   desert

31 decembrie CINA FESTIVA DE REVELION. Asteptam 2022!
08:00 – 10:00 Mic dejun – se va servi la farfurie, individual. Cafea si ceai la discretie

13:00 Pranz – o sa-l serviti in restaurantul de jos, de la parter.
•   ciorba de porc a la grec
•   piept de pui la gratar cu gorgonzola si cartofi prajiti

19:00 Cina festiva de Revelion
•   gustare rece
•   pastrav cu sos de capere
•   muschi sibian cu garnitura de piure de telina si baby carrots trasi in unt
•   fromagerie (3 feluri de brazeturi, boabe de struguri si nuca)
•   bauturi si altele:
-            whiskey 50 ml
-   fursecuri
-   fructe
-   ½ sticla de vin rosu
-   ½ sticla de vin alb
-            un pahar de sampanie la ora 00:00
-   2 apa 0.5 l
-   Cafea
-   Pepsi

01 ianuarie 2022GATA, SUNTEM IN 2022! La multi ani!
Incepand cu ora 08:00 cafea si apa de izvor
11:00 – 13:00 Brunch:
•   ciorba acra de perisoare si ardei iute
•   sarmale cu mamaliguta si smantana

19:00 cina festiva:
•   patura de branza
•   antricot de vita la tava, cu muraturi
•   desert
•   bauturi si altele:
-   fursecuri
-   fructe
-   ½ sticla de vin rosu
-   ½ sticla de vin alb
-   Apa
-   Cafea
-   Pepsi

02 ianuarie 2022 LA REVEDERE BALEA, LA REVEDERE PRIETENI!
8:30 – 10:30 Mic dejun
11:00 Check out

Explicatii si recomandari

Atragem atentia in mod deosebit, ca Balea Cascada este o CABANA, nu un hotel, nu o pensiune. Are amenajarile, dotarile si infrastructura de tip hotelier:
•   fiecare camera are baie proprie
•   incalzire centrala
•   inchidere termopan
•   mobilier hotelier
dar amplasamentul, structura hoteliera si serviciile sunt proprii si caracteristice unei cabane.

Explicam asta pentru ca lumea sa nu se astepte si sa aiba pretentii la un hotel de 4*...Multi dintre voi cunosc locatia, este cea in care in fiecare an organizam excursia Transfagarasan, dar am tinut ca toata lumea sa stie exact despre ce este vorba.

Este un loc pentru oameni faini, iesi si ai padurea de brad in fata, ai zapada de minim o jumatate de metru, este un aer de munte atat de tare si curat acolo incat iti vine sa-l iei cu tine acasa.

Drumul de acces pana la Balea Cascada se curata, este un drum strategic si exista o echipa de lucratori dedicata acestui segment de drum. Deci nu va faceti probleme de acces. Trebuie insa sa aveti in vedere ca e nevoie musai de cauciuri de iarna, de verificarea lichidului de racire si de asemenea celui de stergere a parbrizului, pt ca noaptea este tare rece. Indicat sa aveti cu voi o maturice pt curatat zapada, o perie si o racleta. De ajutor va poate fi si un spray degivrant pt incuietori.

Pregatiti-va sa stati pe afara, haine sport calduroase, iar pt cei care sunteti montaniarzi: luati cu voi echipament de drumetie de iarna. Ghete inalte de munte, care sa nu ia apa, foarte bune daca aveti sunt antiderapantele, bete telescopice cu fluture, apoi parazapezi (fara astea nu apucati sa faceti 100 de metri si aveti ghetele pline cu zapada), pantalon de munte de iarna, bluze termice, caciula. Ochelari de soare, daca nu sunt nori, nu puteti tine ochii deschisi, atat de tare este reflexia albului zapezii.

De la Balea Cascada se poate lua telecabina pana la Balea Lac este minunat in acea perioada acolo. Cu masina nu se poate urca, in fiecare an incepand cu octombrie si sfarsind in mai, Transfagarasanul este inchis pe sectorul inalt, dupa Cascada.

Pentru ca acum 2 ani am petrecut trecerea in acest an acolo unde veti merge voi, va arat fotografii de atunci:



IMG]http://photo.singlescamp.ro/wp-content/uploads/2020/11/IMG_2238.jpg[/IMG]









































































































Explicatii suplimentare:

 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #1 : Vineri, 24 Septembrie 2021, 19:43 »
Am deschis rezervarile. In prima etapa, 25 septembrie - 15 octombrie pot face rezervari doar cei care au mai fosr cu noi in 2021. La inscriere trebuie trimis un Email si specificat agentiei o actiune la care au participat. Altfel nu este validata inscrierea.

Inscrierile se fac aici: https://www.singlescamp.ro/eveniment/revelion-2022-al-xiii-lea-singles-happy-travel/

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 25 Septembrie 2021, 12:51 »
Cele 5 camere sgl puse la dispozitie de catre locatie s-au epuizat.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #3 : Luni, 18 Octombrie 2021, 19:48 »
Au mai ramas doar 2 locuri libere pentru barbati.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #4 : Joi, 21 Octombrie 2021, 17:49 »
Cititi va rog ceea ce am comunicat aici: referitor la conditiile medicale de intrare in hoteluri si restaurante: https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3524.0.html

Offline Andreea_s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #5 : Luni, 01 Noiembrie 2021, 13:19 »
Hello, grup vesel!
Sper ca postez unde trebuie, am tot cautat pe forum si asta mi s-a parut cel mai adecvat topic :)

Imi doresc sa particip la acest eveniment dar vreau sa stiu daca mai exista persoane inscrise care sa plece din Bucuresti. Nu ma fan condus iarna, mai ales pe munte si as vrea sa stiu daca exista posibilitatea de ride-sharing pana acolo si inapoi  :)
Bineinteles cu share si pe cheltuielile de combustibil ;)

Multumesc
Andreea

Offline Vlad Softistul

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #6 : Marți, 02 Noiembrie 2021, 16:41 »
Hello,
M-am inscris si eu saptamana trecuta in grup!
Si nu am primit nic un mail de la admin

Ma bate gandul sa merg si eu ....
Vlad
:pleasantry:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #7 : Marți, 02 Noiembrie 2021, 16:52 »
Vad ca ceea ce face are o legatura cu soft-ul... :) Banuiesc ca de aici e nick name-ul. Nu exista Email-uri de confirmare accept in grup, NU EXISTA ASA CEVA, am explicat pe site la informatii. La inscriere primiti automat de pe site un Email cu cateva informatii si bine ati venit! Banuiesc ca acela l-ai primit. Sunt cateva explicatii pe scurt, concentrate de pe site.

Deci te poti inscrie fara probleme la Revelion.  :)

Offline Andreea_s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #8 : Marți, 02 Noiembrie 2021, 19:14 »
Vlad, sa inteleg ca esti din Bucuresti?
Anybody else?  :whistle:

Online Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #9 : Joi, 04 Noiembrie 2021, 20:22 »
Salut gașca,
de obicei sunt persoane înscrise din toată țara,  aproximativ cu 7 - 10 zile înainte de eveniment primesc lista cu participanții, și atunci va pot ajuta sa va grupați în mașini... deci dacă nu aveți cu ce veni sau nu va place sa conduceți,  scrieți pe forum și cand primesc lista cu participanții,  va ajut sa va găsiți un partener de drum!
Va pup si va îmbrățișez!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #10 : Vineri, 05 Noiembrie 2021, 17:17 »

  Salut
De la Timisoara daca pleaca cineva la revelion SC !?

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 06 Noiembrie 2021, 12:23 »
buna ziua. eu plec din Bucuresti. astept copiloti! mi-ar place mai mult sa fiu eu copilot.... si sa nu uit: incep sa pregatesc beteala si globurile pentru petrecere  :dance:
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline Luca Valentina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #12 : Miercuri, 24 Noiembrie 2021, 13:21 »
Din pacate nu mai pot participa la acest eveniment, imi pare foarte rau, daca cineva este interesat...0724630715 . Multumesc frumos .

Offline Aneta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #13 : Luni, 06 Decembrie 2021, 22:03 »
  Salut
De la Timisoara daca pleaca cineva la revelion SC !?
Buna Edith, sunt Aneta, din Timisoara si vin la Revelion  :thumbup:, poti sa ma suni 0722317972!

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Revelion 2022 - al XIII-lea in Singles Happy Travel
« Răspuns #14 : Marți, 07 Decembrie 2021, 08:24 »
Precizare importanta

Indiferent de motiv, in cazul renuntarii cu 30 zile inainte de eveniment penalitatea aplicata este echivalenta cu contravaloarea avansului achitat, iar in cazul renuntarii cu 15 zile inaintea evenimentului penalitatea este de 100%.

Contractul pe care il avem cu locatia impune ocuparea in totalitate a camerelor rezervate .

Pentru ca au fost 3-4 persoane care l-au intrebat pe Gigi si Diana (insotitorul de grup de la Miercurea Ciuc) despre posibilitatea mutarii la cealalta locatie de Revelion, raspundem si aici pentru toata lumea:

este posibila schimbarea, cu conditia gasirii unui inlocuitor. Se achita toate ratele, se face schimbul financiar si se anunta agentia.