Autor Subiect: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?  (Citit de 73007 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #30 : Miercuri, 19 Mai 2010, 17:32 »
@silviu: schimbi des fatza pernei? ;)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #31 : Miercuri, 19 Mai 2010, 17:35 »
nu musai ;) depinde

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #32 : Miercuri, 19 Mai 2010, 17:52 »
@silviu: stii ce intrebare urmeaza acum, nu??
de ce anume depinde? ;D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #33 : Miercuri, 19 Mai 2010, 18:30 »
de fata pernei ;D

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #34 : Miercuri, 19 Mai 2010, 18:48 »
aha, inteleg, iti plac alea rezistente la mizerii  :)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #35 : Miercuri, 19 Mai 2010, 19:14 »
intelegi ce vrei. nu ma opun :)

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #36 : Miercuri, 19 Mai 2010, 19:45 »
da, dar mi se pare o prostie sa iubesti neconditionat. un om adevarat poate iubi nebuneste, dar nu prosteste :(

Silviu, eu am avut un iubit care cred ca seamana cu tine intr-o oarecare masura, scuze nu vreau sa te supar. Era o diferenta de 16 ani intre noi. Dupa cateva luni de iubire platonica (3,4 luni), de mers la teatre, la reviste, la restaurante, in parcuri, etc.., am devenit iubiti in adevaratul sens al cuvantului si a durat 2 ani. Eu sunt credincioasa in felul meu, de multe ori ma mustra gandul pacatului, gandul ca el nu e potrivit pentru mine... El era un tip pragmatic, era din alta localitate, din alta lume, eu din Bucuresti. E adevarat ca facea de cateva ori pe saptamana naveta pentru mine, ca venea la orice ora din zi si din noapte la mine, fara sa ezite... E adevarat ca a mers cu mine la doctor cand aveam nevoie, e adevarat ca mi-a fost si dadaca un timp, ca mi-a dus mereu catelusele la plimbare... Eu in schimb, il tineam mereu in priza cu multa buna dispozitie, multa dragoste, multe bunatati culinare, multa intelegere... Cand ne intalneam, sa zicem pentru a mia oara, era ca si cand ar fi fost pentru prima data! Era vie mereu dorinta! Dorinta revederii, dorinta imbratisarii, dorinta iubirii! Dar, cu timpul, eu devenisem eram nelinistita, nu eram impacata cu situatia... Imi spunea mereu ca ma iubeste nebuneste, cum spuneai tu mai sus..., sa iubesti nebuneste... Am facut calatorii impreuna, minivacante, revelioane, noi doi dansam nebuneste, noi doi aveam o energie inexplicabila, aveam o lumina vizibila pe fata, un zambet larg, larg... Imi aducea mereu flori, la inceput nici nu stia sa aleaga florile pentru un buchet frumos, ceea ce trada negresit faptul ca el nu prea daruiese flori, desi avusese multe relatii amoroase, ca sa le zic asa. El mereu povestea ca a fost prieten numai cu femei mult mai tinere decat el, ca le schimba mereu... Ca nu suporta, in general batranii, ca batranii au un aumit miros greu... Eu, dimpotriva iubesc batranii, ii ajut, plang pentru nevoiasi, pentru nedreptatitii sortii... ma intelgi, Silviu... Era in relatia noastra ceva patern, dar era si iubire ca intre doi amorezi veritabili. Mai demult nu mi-au placut  hainele lui, l-am rugat sa le schimbe.. Le-a schimbat si mi-a multumit, doarece hainele noi l-au intinerit mult de tot. Eu eram  f.grijulie fata de el, ii dadeam la pachet mancare, pentru drum, pentru acasa la el, incepusem sa ii calc camasile sa i le spal...  Ii faceam diferite cadouri...Vorbeam de cateva ori pe zi la telefon... Ne trimeteam unul altuia zeci de mesaje zilnic.. .Am uitat sa iti spun, eu locuiesc cu parintii si cu doua cateluse. Am un apartament f. frumos in centrul capitalei. Plec mult in delegatii prin tara. Parintii sunt batrani si bolnavi. Vizitele lui aveau loc in apartamnetul in care locuiesc eu si familia mea. I-am propus sa inchiriem un apartament in Bucuresti, aveam impresia ca imi chinuiam parintii, ca le luasem dreptul la intimitate, la liniste...Dar el nu a agreat ideea, nici la Bucuresti nu a dorit sa vina definitiv, desi, iti spun drept, el era pensionar si lucra ca angajat la firma de constructii a fratelui lui... Mi-a spus ca are amintiri in orasul in care locuia... Ca nu poate veni in Bucuresti... Oricum, acum nu mai sunt impreuna cu el, dar el imi trimite mereu scrisori, o mai suna pe mama pe telefonul ei, face adesea vizite la prietenele mele care sunt cu mult mai mari decat mine.. Cam atat Silviu, daca vrei sa imi spui parerea ta, poti sa o spui... O seara cat mai frumoasa iti doresc!

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #37 : Miercuri, 19 Mai 2010, 20:04 »
ce sa zic? o frumoasa poveste de dragoste :) probabil chiar te-a iubit nebuneste.
mai da-mi nebunia si du-te! sau nu-mi da nimic si ramai ::)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #38 : Miercuri, 19 Mai 2010, 20:34 »
@silviu:ai nevoie de nebunie??  am eu.. veritabila & rezistenta in timp  :-\

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #39 : Miercuri, 19 Mai 2010, 21:58 »
am nevoie de nebunia uneia de 25 de ani :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #40 : Miercuri, 19 Mai 2010, 22:03 »
trebuie sa stii cum sa o gasesti...

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #41 : Miercuri, 19 Mai 2010, 22:04 »
mariane mariane
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #42 : Miercuri, 19 Mai 2010, 22:05 »
trebuie sa stii cum sa o gasesti...
am gasit si asa ceva :)
mariane mariane
???

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #43 : Miercuri, 19 Mai 2010, 22:06 »
am nevoie de nebunia uneia de 25 de ani :D
   


Crezi ca mai faci fata la asemenea nebunie?? Ca presupune consum de multe resurse.... materiale.... fizice.... suflesti!!! Te bagi?!?

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #44 : Miercuri, 19 Mai 2010, 22:07 »
@silviu: te inteleg desi ..fereasca dumnezeu de nebuniile batranetii ;)