Autor Subiect: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?  (Citit de 73061 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #90 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 23:38 »
Apropo de iesirea din rutina. Cineva p-aici care stie/ii place sa joace ping-pong?  ;D Ce mai jucam cind eram pusti. Cred ca sunt 15 ani de cind am jucat ultima oara si asa as mai baga o partida...

Nici tenisul nu-i de lepdatat, ca tot a pomenit Lucia. Mergeam la baza Cutezatorii saptaminal...
Ping-pong, un sport frumos, usor, antrenant... Sa vedem unde putem merge... Te tin la curent

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #91 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 23:39 »
Apropo de iesirea din rutina. Cineva p-aici care stie/ii place sa joace ping-pong?  ;D Ce mai jucam cind eram pusti. Cred ca sunt 15 ani de cind am jucat ultima oara si asa as mai baga o partida...

Nici tenisul nu-i de lepdatat, ca tot a pomenit Lucia. Mergeam la baza Cutezatorii saptaminal...
Ping-pong, un sport frumos, usor, antrenant... Sa vedem unde putem merge... Te tin la curent

Sar-na Lucia. Ce bine dacă aş găsi un partener de păcăneală  ;D

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #92 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 23:41 »
Carmen, multumesc de recomandare. Melodia respectiva o stiu pe din-afara, e printre favoritele mele. Iar ABBA una din formatiile de suflet.


 Inseamna ca avem cam aceleasi gusturi in privinta muzicii! Si nu am dreptate? Crezi ce fata aia citeste aceeasi carte,sau vede acelasi film sau aceleasi stiri in fiecare zi? Dar nu realizeaza cum a trait in ultimii ani decat dupa ce l-a intalnit pe EL!, NU?!? Eu am ce am cu cuvintele mari!! "Dependenta de nou"! De care nou??? Cei de la mythbusters pot sa spuna ca fac ceva nou in fiecare zi! In rest noi, muritorii de rand, daca evadam o data pe saptamana din rutina zilnica suntem fericiti! Dar oare o facem???

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #93 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 23:44 »
Carmen, multumesc de recomandare. Melodia respectiva o stiu pe din-afara, e printre favoritele mele. Iar ABBA una din formatiile de suflet.


 Inseamna ca avem cam aceleasi gusturi in privinta muzicii! Si nu am dreptate? Crezi ce fata aia citeste aceeasi carte,sau vede acelasi film sau aceleasi stiri in fiecare zi? Dar nu realizeaza cum a trait in ultimii ani decat dupa ce l-a intalnit pe EL!, NU?!? Eu am ce am cu cuvintele mari!! "Dependenta de nou"! De care nou??? Cei de la mythbusters pot sa spuna ca fac ceva nou in fiecare zi! In rest noi, muritorii de rand, daca evadam o data pe saptamana din rutina zilnica suntem fericiti! Dar oare o facem???


Ba vedea cam acelaşi film: Dallas. Şi zicea că n-a pierdut nici un episod  ;D Cît despre Mythbuster, ceea ce fac ei reprezintă ceva nou în fiecare zi pentru noi. Pentru ei e rutină. D-aia ziceam că e relativă şi maleabilă rutina asta  ;)

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #94 : Sâmbătă, 12 Iunie 2010, 23:48 »
   Acelasi film, dar alte episoade! Eu nu cred ca daca faci in fiecare zi altceva te poti plafona! Dimpotriva!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #95 : Duminică, 13 Iunie 2010, 00:19 »
si asta..  ;)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/4XYGUbXor8E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

adria

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #96 : Miercuri, 16 Iunie 2010, 20:32 »
simt nevoia sa-mi schimb viata, sa nu mai fiu asa de fraiera
nu stiu decat serviciu, casa, copii si cateodata o iesire la o terasa
nu-i de ajuns

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #97 : Joi, 17 Iunie 2010, 01:28 »
simt nevoia sa-mi schimb viata, sa nu mai fiu asa de fraiera
nu stiu decat serviciu, casa, copii si cateodata o iesire la o terasa
nu-i de ajuns


Ce inseamna sa-ti schimbi viata? Ce-ai vrea sa se intimple?

Iarta-mi indrazneala, pentru ca nu vorbesc in calitate de parinte, dar stiu ca ai tai copii sunt mari. Poate a venit timpul sa fii alaturi de ei, nu si CU ei ;)

adria

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #98 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:15 »
saturniene, sunt de acord cu tine, dar unde sa-i trimit?
dac-as avea posibilitatea sa le dau cate-o casa, ar fi super
crezi ca ar fi bine sa stea cu chirie? eu cred ca nu, atata timp cat au unde sa stea, de ce ar tb sa plateasca chirie?
uita-te in jurul tau, ce vezi? doar figuri mohorate, stresate, nervoase, m-am saturat de probleme pana peste cap
stiu ca o sa ma injure multi, dar eu am dus-o mai bine pe vremea lui ceausescu
ar fi multe de spus, dar ma limitez la atat
va pup pe toti

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #99 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:31 »
saturniene, sunt de acord cu tine, dar unde sa-i trimit?
dac-as avea posibilitatea sa le dau cate-o casa, ar fi super
crezi ca ar fi bine sa stea cu chirie? eu cred ca nu, atata timp cat au unde sa stea, de ce ar tb sa plateasca chirie?
uita-te in jurul tau, ce vezi? doar figuri mohorate, stresate, nervoase, m-am saturat de probleme pana peste cap
stiu ca o sa ma injure multi, dar eu am dus-o mai bine pe vremea lui ceausescu
ar fi multe de spus, dar ma limitez la atat
va pup pe toti

@adria, stiu perfect ce spui. N-am zis ca trebuie sa-i trimiti musai undeva. Ci ca sunt suficient de mari sa se poata descurca singuri chiar daca stau cu tine si ca nu mai trebuie sa fii in permanenta in preajma lor. La urma urmelor, daca ai avea posibilitatea sa le dai cite o casa n-ar trebui sa se descurce singuri? Cind spuneam sa nu mai fi CU ei, nu ma refeream neaparat la sensul propriu :)

adria

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #100 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:43 »
saturnis, mi-e teama ca nu te prea inteleg
nu stau de fundul lor in permanenta, nu le mai bag cu lingurita in gura, nu mai tb sa fiu acasa la o anumita ora, dar, pt mine ca stau cu mine inseamna ca eu tb sa fac mancare, sa fac curatenie (chiar daca ma ajuta ei), sa spal, sa calc, etc
ce-as vrea sa intample? ceva frumos si care sa ma scoata din rutina zilnica
de ex: sa ma impiedic, sa cad, un fat frumos ( :D) sa ma ajute sa ma ridic, sa ma invite la o cafea si apoi sa ma conduca pana acasa; ei ce zici? am imaginatie?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #101 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:46 »
Citat din: adria
stiu ca o sa ma injure multi, dar eu am dus-o mai bine pe vremea lui ceausescu
de ce sa te injure? nu esti singura persoana care a trait mai bine pe vremea lui ceausescu. si eu am trait mai bine: eram mai tanar si aveam mai mult succes la femei :D

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #102 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:52 »
de ce sa te injure? nu esti singura persoana care a trait mai bine pe vremea lui ceausescu. si eu am trait mai bine: eram mai tanar si aveam mai mult succes la femei :D

Si nu te fila securitatea sa vada cu cite femei ieseai, ca apoi sa te declare dusman al poporului pentru inechitatea adusa in sinul societatii prin crearea unui dezechilibru in raportul interrelational dintre barbati si femei?  :D :D

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #103 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:58 »

ce-as vrea sa intample? ceva frumos si care sa ma scoata din rutina zilnica
de ex: sa ma impiedic, sa cad, un fat frumos ( :D) sa ma ajute sa ma ridic, sa ma invite la o cafea si apoi sa ma conduca pana acasa; ei ce zici? am imaginatie?

adria, tot ceea ce spui mai sus, se poate intampla! ma repet, depinde mult si de atitudinea ta, totul este in mainile noastre.  noi avem puterea de a provoca lucruri bune si frumoase in viata noastra.  cu curaj, cu optimism; facand ceva in acest sens. iesind in intampinarea a ceea ce dorim.
din putinul care te cunosc, pot sa afirm ca esti o femeie frumoasa, tanara, verticala, cu un caracter placut! curaj, mi bonita, lumea te asteapta! sunt mii de posibilitati! si poti sa te si impiedici daca vrei, e posibil sa nu te ajute sa te ridici un fat frumos, poate ai norocul mai curand de un om bun.  dar daca nu merg, nu prea sunt sanse sa te impiedici, nu-i asa, corazon?  :-*

"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #104 : Vineri, 18 Iunie 2010, 00:03 »
Si nu te fila securitatea sa vada cu cite femei ieseai, ca apoi sa te declare dusman al poporului pentru inechitatea adusa in sinul societatii prin crearea unui dezechilibru in raportul interrelational dintre barbati si femei?  :D :D
una din tipele cu care ieseam era secretara cu propaganda.imi vorbea despre cuvantarile tovarasului din care se desprindea clar ca trebuie sa luptam pentru cresterea natalitatii ;D