Autor Subiect: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?  (Citit de 73850 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #135 : Duminică, 01 Mai 2011, 20:44 »
eu n-as spune ca ai devenit nepasatoare cu viata ta, @EUGENIA110  :)

uite, priveste actiunile la care participi, deja asta inseamna "iesire din rutina" !

succes !  :)

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #136 : Duminică, 01 Mai 2011, 21:49 »
Sincera sa fiu...alaturi de voi si eu am iesit usor usor din rutina zilnica.Desigur ca sunt atatea lucruri pe care le poti face ..lucruri care sa te multumeasca, care sa te incante, de care sa iti aduci aminte zambind..toate astea insa nu au farmec daca nu le impartasesti, traiesti ,alaturi de persoane asemeni tie...si pentru asta va am pe voi..:)

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #137 : Duminică, 01 Mai 2011, 21:50 »
lucruri atat de simple te pot inalta si face fericit, atat de simplu dar atat de complex  :)

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #138 : Duminică, 01 Mai 2011, 21:53 »
se spune ca nimic nu e intamplator...cred ca e si cazul nostru...nu e o intamplare ca ne-am intalnit ,nu e o intamplare ca avem in comun dorinta de a fi impreuna..:)

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #139 : Duminică, 01 Mai 2011, 21:55 »
Clar !!!!

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #140 : Miercuri, 04 Mai 2011, 08:41 »
de la o vreme nu prea mai stiu ce inseamna rutina. nu simt nevoia decat sa intru pt o perioada intr-o rutina zilnica pt a-mi odihni un pic neuronul .

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #141 : Miercuri, 11 Mai 2011, 20:01 »
Citat de la subiectul Sugestii scris de Saturnianul

M-am dezabonat sa mai primesc pe mail ce se scrie pe acest topic si voi intra fix cand am timp. Si voi fi o perioada inactiv, e mai bine asa. Nu sunt diplomat de meserie si nici negociator am incercat atat cat am putut in aceasta directie, dar dupa evenimentele din ultimele zile diplomatia mea, atata cata este, se afla la un nivel foarte scazut si am nevoie de reincarcare energetica. Iar daca e cineva care se pricepe la partea tehnica si are timp sa zica prezent la orice ora din zi si din noapte, il rog sa-i scrie lui Gigi si ii voi preda stafeta fara probleme.

saturni, dupa unii suntem prea rutinati asa ca m-am gandit sa trec aici raspunsul meu.
ma tot intreb ce ma face sa revin, sa citesc, sa scriu, sa raspund la MP-uri ~ cred ca am inceput sa consider acest forum ca parte din viata mea zilnica ~ rutinata si simpla.
dupa ce s-a scris pe forum in ultimele zile in mod cert am nevoie de reincarcare energetica asa ca poate mergem impreuna  :D
cat despre ~"prezent la orice ora din zi si din noapte" ~ recomand oricui sa se informeze bine inainte ce presupune asta ! munca frate!

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #142 : Miercuri, 11 Mai 2011, 20:17 »
pt a iesi din rutina zilnica inseamna a renunta la voi si asa ceva voi incerca sa nu se intample, indiferent de intensitatea furtunii, uraganului samd.

rutina e cu voi, langa voi, in acest efort de 1 an si ceva pt reusita si nivelul acestui proiect, cu bune si rele, cu incercari si teste, cu reusite si infrangeri, cu tot !

avem masti(asta am sesizat in ultimele zile) in aceasta rutina, in acest efort de mai bine insa de multe ori uitam ca ne sunt asezate pe ochi si ne tulbura obiectivitatea, ne tulbura prieteniile legate prin efort, munca si implicare sincera si dezinteresata !

apa curge dar pietrele raman !

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #143 : Miercuri, 11 Mai 2011, 20:30 »
am avut impresia la un moment dat ca toata lumea expunea puncte de vedere care mai de care mai savante si mai pompoase ~ dar nimeni nu le citea

si deodata intrebarea asta simpla :"Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?" ~ se transforma, capata alt sens ~ pot sa traiesc fara rutina zilnica?

tot am invatat ceva din asta ~ ma bucur cand faceti parte din rutina mea zilnica si ma intristez cand nu o gasesc

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #144 : Miercuri, 11 Mai 2011, 20:35 »


acum simti rutina ?  :-*

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #145 : Miercuri, 11 Mai 2011, 20:37 »
super fain, marci

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #146 : Miercuri, 11 Mai 2011, 20:38 »
te iubesc, ca sa ies din rutina  :-*

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #147 : Miercuri, 11 Mai 2011, 21:43 »
am avut impresia la un moment dat ca toata lumea expunea puncte de vedere care mai de care mai savante si mai pompoase ~ dar nimeni nu le citea

si deodata intrebarea asta simpla :"Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?" ~ se transforma, capata alt sens ~ pot sa traiesc fara rutina zilnica?

tot am invatat ceva din asta ~ ma bucur cand faceti parte din rutina mea zilnica si ma intristez cand nu o gasesc

si eu care credeam ca sunt rutina care slefuieste ... :)

sa devin banalul...? ca sa fiu mai interesanta? :-*
nihil sine deo

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #148 : Vineri, 20 Mai 2011, 23:21 »
daca la un moment dat nu ies din rutina zilnica, risc sa cad in depresie :( atunci simt nevoia sa fac ceva drag sufletului meu...cum ar fi de exemplu...sa conduc masina noaptea in afara orasului, sa opresc undeva in natura pentru a respira aer proaspat si a asculta cantecul greierilor :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Simti nevoia de a iesi din rutina zilnica?
« Răspuns #149 : Miercuri, 25 Mai 2011, 13:25 »
forti! n-am mai auzit cantecul greierilor de ani - la Bucuresti , in aglomeratia de aici - greierii s-au retras
poate pe vreo straduta veche, in gradini sa mai fie ....


in copilarie, pe inserat, ne jucam in "tarait " de greieri