Autor Subiect: Zile incredibile din viata mea  (Citit de 12452 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #45 : Vineri, 28 Mai 2010, 01:50 »
Alaltaieri, Tina, catelusa mea cu un picior paralizat, a fost JEFUITA!!!!!! Mama mea a lasat catelusa nesupravegheata in fata bisericii la care merg eu, de regula, 5 minute si dupa cele 5 min., Tina nu mai avea nici hamul, nici lesa....

Lucia, bine ca s-a intimplat numai atit si nu ti-a furat catelusa cu totul. Ham si lesa si mai gasesc.
Cind aveam catel, mie mi-a disparut cu totul. Am avut noroc ca l-am gasit dupa 1 zi si jumatate sunat fiind de cel care chipurile il gasise (pusesem anunturi pe toti stilpii din zona). L-ar fi vindut la talcioc daca al meu catel n-ar fi avut personalitate puternica. Tipul mi-a zis ca i-a fost imposibil sa se apropie de el si n-a vrut sa bea, sa manince si nici sa-si faca nevoile macar.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #46 : Vineri, 28 Mai 2010, 18:36 »
nu pot să nu vă povestesc....
iarna lui 2006... februarie....
vin de la servici.... mai pe seară, gătesc nişte chifteluţe.. se face spre 12 noaptea... zic: las uşa de la balconul (închis, dar un geam deschis) deschis să iasă mirosul de prăjeală..(stau la et 1)...
a 2-a zi urma să plec la casa de la ţară, aşa că făcusem bagajele să pot pleca dimineaţă...
dimineaţă.... geanta mea în balcon... telefoanele lăsate la încărcat, nu erau... dau trezirea, (eram eu şi copii) mă zbârlesc la copii că au făcut o glumă proastă... bagaje .. nimic.. ce mai, încep căutările după ce ne certam precum chiorii că cine a făcut gluma....
ne mai dumirim, vedem cuţitul cel mai mare de bucătărie scos din suportul lui.. fix pe masă.. mai vedem un scaun de bucătărie în balcon..
ce mai.. ne dumirim că am fost furaţi... de bagaje, de toţi banii din geantă, din buzunare, de adidaşi, de parfumuri, nici nu mai ştiu...
de nervi nici nu m-am dus la poliţie... a mers fiul.... eu priveam la o monedă de mică care-i scăpase hoţului pe covor... singura
vine poliţia, începe prăfuirea urmelor... alea, alea... şi zic poliţiştii: doamnă... sunteţi mai d-stră.... am avut un caz când victima avea şi... câine!
cine mă suna mă întreba dacă... nu mi-a făcut şi altceva hoţul... că a fost prost..
în fine.. hoţul a fost prins... avea la activ 24 furturi prin escaladare.. abia ce-i dăduse drumul condiţionat...
nu ştiu dacă voi râdeţi.. sau plângeţi... dar mi-am revenit foarte greu..
acum mă blindez...
nihil sine deo

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #47 : Vineri, 28 Mai 2010, 18:57 »
@ nici nu rad nici nu plang, am avut si eu o astfel de experienta, brrr... da, se pare ca sunt au mai ramas ceva hoti in romania.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #48 : Vineri, 28 Mai 2010, 18:58 »
@ nici nu rad nici nu plang, am avut si eu o astfel de experienta, brrr... da, se pare ca sunt au mai ramas ceva hoti in romania.

reluam si da capo:

@steliana, nici nu rad nici nu plang, am avut si eu o astfel de experienta, brrr... da, se pare ca au mai ramas ceva hoti in romania.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #49 : Vineri, 28 Mai 2010, 19:05 »
pe mine ... ce să mai.... de frica lor....parcă m-aş mărita!
faza era că toţi rădeau.. adik cum dom-le să nu auzi....
păi ăla a operat liniştiti în hol, bucătărie şi un dormitor, sufr. adormise băiatul şi dormitorl lui a fost de jaf plus toate buzunarele de la hainele din hol şi din şifonierul lui...
nihil sine deo

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #50 : Vineri, 28 Mai 2010, 20:01 »
Daca se trezea cineva din casa, ce se intimpla? Nici nu vreau sa ma gindesc!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #51 : Vineri, 28 Mai 2010, 20:06 »
cineva acolo sus... veghează.....
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #52 : Sâmbătă, 29 Mai 2010, 20:14 »
Steliana, am citit ce ai scris tu despre jaf... bine ca nu s-a intamplat si mai rau de atat...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #53 : Sâmbătă, 29 Mai 2010, 21:03 »
am avut noroc cu toţii....
nihil sine deo