Autor Subiect: Zile incredibile din viata mea  (Citit de 12449 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #30 : Marți, 04 Mai 2010, 15:37 »
zi incredibilă în viaţa mea....
am văzut un bărbat naiv.....



... Unde.... unde???....

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #31 : Marți, 04 Mai 2010, 15:40 »
închide ochii... şi-ai să-l vezi...
nihil sine deo

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #32 : Marți, 04 Mai 2010, 15:49 »
închide ochii... şi-ai să-l vezi...



 Nu prea am avut ocazia sa cunosc barbati naivi! Cred ca nu exista! Sau nu am fost eu prea atenta??

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #33 : Marți, 04 Mai 2010, 16:52 »
zile incredibile din viata mea:
 cand am citit testul barza si mi s-a confirmat prima sarcina, eram casatorita pe atunci, imensa bucurie. cu +
 cand mi s-a spus de catre dr sa am mare grija cu sarcina caci o pot pierde din anumite motive de sanatate. cu -
 cand am nascut, momentele acelea sunt incredibile, cele dinainte si dupa mai ales cand il vezi pt prima data(ma refer la prunc), incredibile, aproape am ramas fara cuvinte de emotie si implinire. cu +
 cand s-a imbolnavit prima data, a fost f. grav. am crezut ca ma rup in mii de bucati, ca ma sting si totul se naruie in jurul meu cand imi vedeam copilul cum se topeste in bratele mele din cauza febrei, durerilor, cum delireaza strigand "mami, mami" - pleurezie avea si medicii nu reuseau sa stabileasca un diagnostiv. cu un imens -
 multe zile incredibile cu + si - vizavi de copilul meu.

apoi am zile incredibile in viata profesionala, in viata sociala si in rutina de zi cu zi insa pt mine plusul si minusul in incredibil a fost si este tot ce-i legat de copilul meu.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #34 : Marți, 04 Mai 2010, 18:03 »
Scuze, Silviu, m-am grabit, am vrut sa scriu "tineretea vine din suflet si mai ales, tineretea ti-o transmite persoana iubita"
chestia asta da bine in poezie. in realitate insa, nu prea merge.
Citat din: steliana
am văzut un bărbat naiv.....
numai unul? :o

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #35 : Marți, 04 Mai 2010, 20:28 »
ei... parcă nu ştii...
iar faci pe naivul?
ai dreptate..... nu se terminase ziua.. naivităţilor....
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #36 : Miercuri, 12 Mai 2010, 14:12 »
zile incredibile din viata mea au fost la sibiel in prima tabara din aprilie si tot incredibile tot  la sibiel in cele doua zile petrecute in tabara de acum.
zile pline de energie pozitiva, de emotii si ganduri frumoase, zile in care necunoscutul a devenit incredibil de cunoscut, prietenos, in care am gasit oameni incredibil de frumosi.

incredibile de credibile

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #37 : Miercuri, 12 Mai 2010, 21:29 »
Te cred marcutza, a bucur enorm pentru tine. Te pup, numai bine

adria

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #38 : Duminică, 16 Mai 2010, 08:48 »
o zi incredibila din viata mea?
o zi din ianuarie sau februarie 1987, prima data am pus schiurile si m-am indragostit iremediabil de acest sport
de atunci, oricand pot sa-mi permit dau o fuga pe partie si dragostea fata de alunecarea pe zapada a ramas la fel de mare

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #39 : Joi, 27 Mai 2010, 22:23 »
Luni dimineata, a doua zi de Rusalii a bubuit calculatorul. ... mirosea a ars... incepuse f. bine ziua de odihna... Apoi am vrut sa incalzesc ceva la cuptorul cu microunde, dar si acesta dupa cateva secunde a facut bum!!!... Dupa slujba de la biserica din ziua respectiva m-am simtit f. rau, chiar am zacut in pat, desi imi propusesem sa merg la o piesa de teatru. Marti a fost si mai bine: am spart cafetiera, am avut insomnie... Acum vin de la Cora Militari, sunt mai mereu pe drumuri, cand in Bucuresti, cand in provincie... Alaltaieri, Tina, catelusa mea cu un picior paralizat, a fost JEFUITA!!!!!! Mama mea a lasat catelusa nesupravegheata in fata bisericii la care merg eu, de regula, 5 minute si dupa cele 5 min., Tina nu mai avea nici hamul, nici lesa.... Am ramas fara cuvinte, dragilor....De abia cum functioneaza calculatorul meu.. abia acum dupa ce am platit informaticianului 300 lei... Astazi asteptam un colet, dar nu a mai venit.....

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #40 : Joi, 27 Mai 2010, 22:43 »
a fost jefuit cainele??? ??? ??? traim intr-o tara de hotzi :'(

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #41 : Joi, 27 Mai 2010, 22:56 »
Luni dimineata, a doua zi de Rusalii a bubuit calculatorul. ... mirosea a ars... incepuse f. bine ziua de odihna... Apoi am vrut sa incalzesc ceva la cuptorul cu microunde, dar si acesta dupa cateva secunde a facut bum!!!... Dupa slujba de la biserica din ziua respectiva m-am simtit f. rau, chiar am zacut in pat, desi imi propusesem sa merg la o piesa de teatru. Marti a fost si mai bine: am spart cafetiera, am avut insomnie... Acum vin de la Cora Militari, sunt mai mereu pe drumuri, cand in Bucuresti, cand in provincie... Alaltaieri, Tina, catelusa mea cu un picior paralizat, a fost JEFUITA!!!!!! Mama mea a lasat catelusa nesupravegheata in fata bisericii la care merg eu, de regula, 5 minute si dupa cele 5 min., Tina nu mai avea nici hamul, nici lesa.... Am ramas fara cuvinte, dragilor....De abia cum functioneaza calculatorul meu.. abia acum dupa ce am platit informaticianului 300 lei... Astazi asteptam un colet, dar nu a mai venit.....

da, luciamanta, mai sunt zile cand se pare ca avem doua maini stangi! poate ca ar fi bine totusi sa chemi un electrician sa-ti controleze reteaua electrica.  am ras cand am citit ca ti-a fost jefuita catelusa, scuze! bine ca nu ti-au luat-o si pe ea.  hai sus inima, curaj! incearca sa vezi partea amabila a lucrurilor! oooofff  ce usor e sa vorbesti cand nu esti in papucii celuilalt...
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #42 : Joi, 27 Mai 2010, 23:10 »
Cu partea electrica se mai intimpla ciudatenii, unui prieten i-a luat foc casa deoarece baietii de la reteaua de distributie i-au expediat 380 de volti in loc de cei 220 obisnuiti. Vecinii de pe strada au scapat mai usor doar cu aparatele electro avariate.
Dar de catel jefuit de podoabe n-am auzit! E de ris, e de plins?
....in ce lume traim...
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #43 : Joi, 27 Mai 2010, 23:14 »
...ehe...ehe   ...traim  in  tara lui " Papura voda "  ..unde  hotz  pe  hotz  s-a  furat  ............si  draku   s-a  speriat   

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Zile incredibile din viata mea
« Răspuns #44 : Joi, 27 Mai 2010, 23:24 »
...ehe...ehe   ...traim  in  tara lui " Papura voda "  ..unde  hotz  pe  hotz  s-a  furat  ............si  draku   s-a  speriat   

in legatura cu proverbul tau, draga sculptore, in spaniola e unul care zice asa "ladron que roba a ladron, cien anos de perdon"  = hot care fura alt hot, are o suta de ani iertare! vezi, si-n alte parti sunt hoti, nu numai aici.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)