Autor Subiect: Singur in lupta pentru viata  (Citit de 68739 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline katie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #45 : Luni, 17 Mai 2010, 12:07 »
multa sanatate  ! Recunosc lupta pentru viata e mai grea decat lupta cu viata ! DAR in ambele cazuri e bine sa nu fi singur !

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #46 : Luni, 17 Mai 2010, 16:29 »
multa sanatate  ! Recunosc lupta pentru viata e mai grea decat lupta cu viata ! DAR in ambele cazuri e bine sa nu fi singur !


Lupta pentru supravietuire ne face mari probleme in ziua de azi, dar tocmai de aceea trebuie sa ne gasim resurse in interiorul nostru de a ne ridica si a merge mai departe! Iar singuratatea este o stare de fapt relativa, care in orice moment, poate cand ne asteptam mai putin, sunt sanse mari sa sa ne paraseasca! Doar optimismul si speranta sa nu ne lase balta!

Offline katie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #47 : Miercuri, 19 Mai 2010, 23:10 »
Carmen esti un izvor nesecat de optimism, imi fac bine sa te citesc !

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #48 : Miercuri, 19 Mai 2010, 23:47 »
Carmen esti un izvor nesecat de optimism, imi fac bine sa te citesc !


Daca din optimismul si pofta mea de viata pot sa va transmit si voua macar 1%, ma simt foarte fericita!

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #49 : Joi, 20 Mai 2010, 08:55 »
Iubiti de evitat    (18 Mai 2010  Autor: Nuage)

Intr-o societate moderna care se schimba cu viteza luminii si in conditiile economice tot mai precare cu care ne confruntam, oamenii devin din ce in ce mai periculosi si mai disperati.

Daca esti o femeie singura, cu dorinta de afectiune si de viata in doi, poti deveni vulnerabila si lucruri rele se pot intampla. Fii prevazatoare, circumspecta si incearca sa eviti urmatoarele tipologii de barbati!

Barbatul cu orientarea sexuala suspecta
Desi in zilele noastre persoanele homosexuale se afiseaza mai deschis, orientarea lor sexuala nu este totusi scrisa in frunte. De aceea, poate fi dificil sa-i identifici. Barbatul gay este agreabil, inteligent si atent, se poate dovedi un prieten foarte bun, insa nu cred c-ai vrea sa-l imaprti cu vecinul de la 3, nu? In plus, cine stie ce anturaj de „tovarasi” mai are...

Barbatul casatorit
Stii ca e nebunie curata sa ai o relatie cu un barbat casatorit si cu toate astea ai cazut in capcana? De acord, intalnirile voastre misterioase si sexul pot fi fantastice, insa aceasta persoana nu va putea niciodata sa-ti fie partener de viata. Nu doresti stabilitate in cuplu? Sa spunem ca acceptam si acest argument, dar tu vei putea accepta ca de Craciun si de Valentine’s Day sa fii singura? Promisiuni de despartire de nevasta am mai auzit...

Barbatul cu partenere multiple
Le zambeste femeilor pe care le intalneste in drumul sau? Le face cu ochiul? Nu te face ca nu observi, acestea sunt comportamente tipice pentru barbatii nestatornici. Minciunile repetate si intarzierile frecvente sunt semne concludente ca trebuie s apui capat relatiei.

Dependentul
Nimeni nu doreste sa se imbarce langa o persoana care trage dupa ea o tona de probleme. Dependenta de alcool, de jocuri sau de droguri a iubitului nu este deloc agreabila si se poate dovedi chiar periculoasa. Nu spera sa-l schimbi, e o utopie!

Barbatul caruia ii place sa detina controlul
Ce cosmar! Partenerul vrea sa fii punctuala, bine imbracata si mereu disponibila pentru el? Dar tu n-ai niciun cuvant de spus? Evita acest rol ingrat!

Totul in corp, nimic in cap
Frumusetea este un criteriu important in alegerea unui partener, dar este ea suficienta? Intr-adevar, frumusetea este de ajuns pentru ca o relatie sa supravietuiasca o perioada scurta de timp, dar nu e de durata. Ceea ce conteaza cu adevarat este inteligenta si personalitatea!

Domnul Perfectiune
O persoana foarte exigenta cu propriul aspect va fi la fel si cu cel al partenerului. Par, haine si silueta vor trebui sa corespunda gustului sau. Nu-ti complica viata, iubirea nu trebuie sa te schimbe!

Avarul
De fiecare data cand iesiti in oras, tu esti cea care plateste? Vezi sa nu ajungi la ruina din cauza capriciilor unui zgarcit!

Iti dorim succes in cautarile tale, te sfatuim sa-ti asculti inima si sa fii cu ochii in patru!
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #50 : Joi, 20 Mai 2010, 09:14 »
....Si care mai raman demni de luat in seama, anamama13???

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #51 : Joi, 20 Mai 2010, 09:24 »
cei cu adevarat oameni, buni, generosi, calzi, tandri, iubitori... umani... hmmm.. cam imposibil, nu ??? hi,hi,hi...
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

silviu

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #52 : Joi, 20 Mai 2010, 10:01 »
Citat
Barbatul cu partenere multiple
Le zambeste femeilor pe care le intalneste in drumul sau? Le face cu ochiul? Nu te face ca nu observi, acestea sunt comportamente tipice pentru barbatii nestatornici.
mai degraba sunt comportamente tipice grobianului.

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #53 : Joi, 20 Mai 2010, 10:29 »
Citat
Barbatul cu partenere multiple
Le zambeste femeilor pe care le intalneste in drumul sau? Le face cu ochiul? Nu te face ca nu observi, acestea sunt comportamente tipice pentru barbatii nestatornici.
mai degraba sunt comportamente tipice grobianului.



Grobieni....da' multi, silviu!!!

silviu

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #54 : Joi, 20 Mai 2010, 10:35 »
asa o fi, mami. tu stii mai bine.

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #55 : Joi, 20 Mai 2010, 18:54 »
cei cu adevarat oameni, buni, generosi, calzi, tandri, iubitori... umani... hmmm.. cam imposibil, nu ??? hi,hi,hi...
   Exista si asa ceva?!?!    ???

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #56 : Joi, 20 Mai 2010, 21:40 »
cei cu adevarat oameni, buni, generosi, calzi, tandri, iubitori... umani... hmmm.. cam imposibil, nu ??? hi,hi,hi...
   Exista si asa ceva?!?!    ???



Da, cu siguranta! Dar rara avis! Si, precum se stie, barbatii buni sunt .... insurati! Exceptie ar mai fi baiatul meu...... silviu!!! Dar el e prea misterios.... !! Sau s-o fi insurat si el intre timp! Ce zici, fiule?!?

silviu

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #57 : Joi, 20 Mai 2010, 23:03 »
mami, eu pot fi bun, generos, tandru... dar pentru scurt timp :( am un defect: ma plictisesc repede.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #58 : Miercuri, 26 Mai 2010, 20:41 »
stiam ca gabrel urma sa aiba o operatie destul de dificila pe la mijlocul lui mai.  am cautat-o astazi pe telefon dar nu am gasit-o. are cineva stiri despre ea, daca este bine, daca are nevoie de ceva?!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #59 : Joi, 27 Mai 2010, 19:58 »
    Gabrel urma sa treaca printr-o operatie si spunea ca este, aproape ca noi toti, singura si nu are cine sa o ajute. Nu stiu nimic despre ea, ma rog sa-i fie bine si sa aiba puterea sa treaca mai usor peste toate, pina la ameliorarea problemelor ei de sanatate.