Autor Subiect: Singur in lupta pentru viata  (Citit de 68725 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #30 : Duminică, 25 Aprilie 2010, 00:56 »
"Apropos de cartea si filmul "Secretul" eu il recomand cu caldura oricui este in impas. Pe mine m-a ajutat enorm sa capat alta viziune asupra modului in care sa imi conduc viata."


      Si mie tot ele mi-au influentat viata si mintea! Ma bucur ca deja avem ceva in comun!
 

marcutza

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #31 : Duminică, 25 Aprilie 2010, 08:52 »
bine ai venit printre noi @Silvana A !!  :)

cu siguranta aici, impreuna, singuratatea nu mai are sorti de izbanda, te asteptam la povesti si mai ales la intalniri !!!  :)

numai bine !!!

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #32 : Duminică, 25 Aprilie 2010, 11:11 »
@Silvana A: iti inteleg foarte bine suferinta de parinte cu o astfel de problema a copilasului..
.. acum ai mai multi umeri unde sa iti asezi povara sufletului si mai multe suflete care stiu sa asculte, atunci cand vrei si/sau ai nevoie sa spui cuiva ca ti-e greu..

cameliagabriela

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #33 : Duminică, 25 Aprilie 2010, 20:34 »
bine ai venit, @Silvana A

Offline Silvana A

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #34 : Joi, 29 Aprilie 2010, 01:45 »
@Silvana A: iti inteleg foarte bine suferinta de parinte cu o astfel de problema a copilasului..
.. acum ai mai multi umeri unde sa iti asezi povara sufletului si mai multe suflete care stiu sa asculte, atunci cand vrei si/sau ai nevoie sa spui cuiva ca ti-e greu..
Cred ca intelegi, si iti multumesc din suflet! Sunt convinsa ca avand cu cine vorbi, incepem prin a vorbi de rele, dar cu siguranta vom ajunge sa vorbim si de bune. Eu sunt o optimista fara scapare, oricat de greu mi-ar fi. Sunt sigura ca dupa ploaie vine soare, oricat de mult ar dura ploaia si oricat de putin aar straluci soarele!

"Apropos de cartea si filmul "Secretul" eu il recomand cu caldura oricui este in impas. Pe mine m-a ajutat enorm sa capat alta viziune asupra modului in care sa imi conduc viata."


      Si mie tot ele mi-au influentat viata si mintea! Ma bucur ca deja avem ceva in comun!
 

Sunt convinsa ca sunt mai multe lucruri pe care le avem in comun, altfel nu ne-am fi intalnit aici atat de multi.


Silvana Atanasescu

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #35 : Joi, 29 Aprilie 2010, 01:49 »
"Cred ca intelegi, si iti multumesc din suflet! Sunt convinsa ca avand cu cine vorbi, incepem prin a vorbi de rele, dar cu siguranta vom ajunge sa vorbim si de bune. Eu sunt o optimista fara scapare, oricat de greu mi-ar fi. Sunt sigura ca dupa ploaie vine soare, oricat de mult ar dura ploaia si oricat de putin aar straluci soarele!"


 E esentiala atitudinea asta pentru persoane cu statutul de singles, ca altfel nu stiu cum am reusi sa trecem peste toate incercarile vietii!

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #36 : Joi, 29 Aprilie 2010, 22:45 »
Tocmai ma plangeam ca sunt singura in "depresia" mea momentana.M-ati facut sa imi treaca ,vreau sa fiu singura si de ajutor,sau singura si aici,cu voi,sau singura ca nu e ceva grav.Cand iti traiesti problemele ,parca se atenueaza,nu mai par insurmontabile,cum pot fi considerate de ceilalti.Pur si simplu trebuie sa le faci fata,nu-i asa?

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #37 : Joi, 29 Aprilie 2010, 22:50 »
Tocmai ma plangeam ca sunt singura in "depresia" mea momentana.M-ati facut sa imi treaca ,vreau sa fiu singura si de ajutor,sau singura si aici,cu voi,sau singura ca nu e ceva grav.Cand iti traiesti problemele ,parca se atenueaza,nu mai par insurmontabile,cum pot fi considerate de ceilalti.Pur si simplu trebuie sa le faci fata,nu-i asa?


 Eu zic  (si chiar asa si procedez cu viata mea) ca daca eu ma respect suficient de mult si caut sa fiu fericita in fiecare moment al vietii, asa voi fi perceputa si de cei din jur, care se vor molipsi de fericirea mea! Poate nu imi reuseste tot timpul, dar eu catre asta tind!

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #38 : Joi, 29 Aprilie 2010, 22:57 »
Carmentoma,chiar fericita?E realist sau realizabil ceea ce iti propui?Eu cred ca am doar flash-uri de fericire,si mi le pazesc si pe acelea ca mereu se gaseste cineva sa le depisteze...

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #39 : Joi, 29 Aprilie 2010, 23:09 »
Carmentoma,chiar fericita?E realist sau realizabil ceea ce iti propui?Eu cred ca am doar flash-uri de fericire,si mi le pazesc si pe acelea ca mereu se gaseste cineva sa le depisteze...


 Nu ma refer la FERICIREA SUPREMA ca pe aia nu stiu daca a cunoscut-o cineva! Ci la ciobulete, firisoare de fericire pe care le gasim peste tot in jur, dar trebuie sa avem ochii larg deschisi sa le sesizam!

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #40 : Joi, 29 Aprilie 2010, 23:12 »
Am inteles,da ,firicele vad si eu,ma amuza sa le urmaresc si daca sunt doar de praf,in lumina soarelui

carmentoma

  • Vizitator
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #41 : Joi, 29 Aprilie 2010, 23:13 »
Am inteles,da ,firicele vad si eu,ma amuza sa le urmaresc si daca sunt doar de praf,in lumina soarelui


 Foloseste-ti imaginatia si fa-le castele de clestar!

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #42 : Joi, 29 Aprilie 2010, 23:16 »
Bine,le voi introduce in vis,castelele.Noapte buna,multumesc,foarte sincer,pentru companie

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #43 : Sâmbătă, 15 Mai 2010, 15:43 »
vai ce frumos...ma umpleti de optimism!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Singur in lupta pentru viata
« Răspuns #44 : Sâmbătă, 15 Mai 2010, 19:23 »
Nu este, şi nici n-a fost;
Trec zile şirag.
Orizont suspect,
Şi metafizic prag.
                                    Bacovia
nihil sine deo