Autor Subiect: Impozit pe vise  (Citit de 74725 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #285 : Joi, 28 Iulie 2011, 08:55 »
mda, teribila intamplare... iti ramane, staruitoare, intrebarea "dar daca..." as fi facut mai mult, mai bine (desi, in fapt, ai facut tot ce se putea, omeneste)....poate ar fi trait... 

hadrian

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #286 : Joi, 28 Iulie 2011, 10:46 »
@micaela - Mai e un aspect... Ulterior am aflat ca manevrele respective, pt a fi mai eficiente, se fac pe o suprafata tare (podea)... eu n-am stiut... daca faceam corect, cine stie?...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #287 : Joi, 28 Iulie 2011, 11:08 »
de ce ma culc zilnic la amiaza ...? duminica, am visat ca intrebam o oaie vorbitoare :D cum pot ajunge in localitatea cu cel mai frumos cal alb.
a II-a strada la stanga - spune oaia! zis si facut!
la inceputul strazii catre locul cu pricina, opreste o minunata sareta pentru a ma conduce. culmea, sareta era trasa de un cal alb - am si acum imaginea coapselor lui ...
spun: ce frumusete de cal, dar cel pe care il caut...?
si ... suna telefonul, ma trezesc, incerc sa adorm ... incerc sa adorm la fiecare amiaza pentru a mi se termina visul.
daca nu apare, dorm tot concediul care va veni, doar ... doar ... :D :D :D
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #288 : Joi, 28 Iulie 2011, 11:21 »
vezi? asa e... nu-i suficient sa gasesti un cal alb, chiar cu coapse splendide  :); trebuie sa-l aflii pe acela; the one.  ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #289 : Joi, 28 Iulie 2011, 11:25 »
@micaela - Mai e un aspect... Ulterior am aflat ca manevrele respective, pt a fi mai eficiente, se fac pe o suprafata tare (podea)... eu n-am stiut... daca faceam corect, cine stie?...

adrian, eu inclin sa cred  ca lucrurile se intampla cum trebuie sa se intample. Ai facut tot ce ai putut la acel moment si asta e cel mai important. nu i-a fost dat sa mai traisca...cum spui, lucrurile s-au inlantuit in acest sens....nici salvarea nu a sosit in timp util. scapa de acest "si daca.." :) n-a fost sa fie pentru el; nimeni nu e vinovat.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #290 : Joi, 28 Iulie 2011, 12:25 »
  Ne e teama de cosmaruri, si ce usurare, cind ne trezim... Ne plac visele frumoase, si ce dezamagine, cind ne trezim...
  ...............

cosmar sau vis - ni-l amintim sau nu - visul il vad ca un "zbor" al mintii , ca o joaca a subconstientului nostru.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #291 : Joi, 28 Iulie 2011, 18:19 »
cosmar sau vis - ni-l amintim sau nu - visul il vad ca un "zbor" al mintii , ca o joaca a subconstientului nostru.

subconstientul nu prea se joaca ,,, din cate stiu - armonizat -  chiar formeaza realitatea :D
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #292 : Duminică, 31 Iulie 2011, 14:41 »
O fetita ii citeste cu mult entuziasm unui allt copil o poveste dintro carte cu imagini. In apropiere, doua fetite  construiesc un turn din blocuri de lemn colorat. Mai incolo un baiat picteaza cu degetele  soarele si stelele, se opreste putin ca sa-si vopseasca nasul si apoi amesteca  mai multe culori, curios sa vada ce se intampla. O fetita alearga de colo in timp ce se joaca de-a v-ati ascunselea cu alti trei copii. In spatele lor, altii se dau peste cap sau se distreaza facand baloane de sapun. Alt baiat s-a dus la frigider si infuleca un sandwich, uitandu-se pe fereastra......


ma jucam de-a visul  8)

julia

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #293 : Luni, 01 August 2011, 01:12 »

credeam ca de-a copilaria te jucai


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #294 : Luni, 01 August 2011, 15:39 »
....un joc al visului repovestind copilaria  8)

julia

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #295 : Vineri, 05 August 2011, 17:16 »

"O farama de visare e buna ca un narcotic in doza mica." (Victor Hugo)


luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #296 : Duminică, 14 August 2011, 15:45 »
   Azi noapte mă răpise un mulatru cu barbă deasă... Conducea rapid si eu eram speriată... Oare unde avea să mă ducă? La un moment dat a oprit, a iesit din masina si s-a dus la porbagaj. A venit cu un sac mare de mure şi l-a vărsat pe mine. Şi mie mi-a plăcut si am început să mănânc cu mare poftă murele.

julia

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #297 : Duminică, 14 August 2011, 16:07 »
cred ca te-ai uitat prea mult la reclama asta: 
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>



luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #298 : Duminică, 14 August 2011, 16:15 »
   Nu stiam reclama aceasta, dar imi place ideea foarte mult. Probabil mi-a fost foame inainte de culcare.

julia

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #299 : Miercuri, 17 August 2011, 20:28 »
pai sa ne aduca cineva si interpretarea viselor