Autor Subiect: Impozit pe vise  (Citit de 74400 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #75 : Duminică, 15 Mai 2011, 12:42 »
draga sumi, poti sa faci ce vrei cu poza aia. noaptea am vise mai frumoase - decat sa ma sperie o biata poza, ca mie-mi place -  :D
cea de la semnatura mea ?
adica poti sa-ti iei poza de la semnatura si sa ti-o bagi in ...daaaa?
stiam eu ca va place viitorul meu si de asta am pus-o ...ca sa stiti ca : homeless, jobless, wifeless, dar pe forum tot voi scrie  ;D  ;D  ;D  ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #76 : Duminică, 15 Mai 2011, 12:54 »
imi permit sa visez ce vreau!
dar de la a visa pana la a baga ... - la cosul de gunoi te refereai nu? -
nu ma dau jos din pat!
nihil sine deo

iulia17

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #77 : Duminică, 15 Mai 2011, 13:58 »
stiam eu ca va place viitorul meu si de asta am pus-o ...ca sa stiti ca : homeless, jobless, wifeless, dar pe forum tot voi scrie  ;D  ;D  ;D  ;D

 ...wireless


luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #78 : Luni, 23 Mai 2011, 10:05 »
  Când m-am trezit de dimineaţă nu reuşeam să accept realitatea, încă visam...
Am avut un vis interesant... Am visat câţiva membri ai comunităţii SC...
  Steliana era la un restaurant înconjurată de mulţi oameni, vorbea, râdea, era fericită... La un moment dat, Steliana mi-a telefonat spunându-mi că vrea să mă audă, că doreşte să asculte un cuvânt de încurajare... Apoi, ea mi-a spus că are noi prieteni şi că doreşte ca fiecare clipă a vieţii ei să fie o izbândă. I-am răspuns că dacă fiecare ar reuşi să dăruiască mai mult, dacă fiecare ar căuta mai mult în interiorul său, dacă fiecare ar fi un rezervor plin de iubire, de înţelepciune, de optimism, de încredere în forţa uriaşă a omului bun, atunci viaţa ar căpăta valenţe cu totul aparte.
  Apoi l-am visat pe Silviu  - menţionez că eu nu îl cunosc pe Silviu - care mă ruga să îl ajut să câştige un proces şi în sensul acesta, mi-a pus la dispoziţie o mulţime de acte. În visul meu, Silviu era un bărbat subţirel, brunet, cu trăsături fine şi fuma mult, mult... După un timp, Silviu m-a lăsat în casa lui pentru a studia actele şi a plecat la restaurantul unde se afla Steliana. Când studiam de zor actele lăsate de Silviu, au venit în casă nişte rude de-ale lui, care m-au rugat, la rândul lor, să formulez o cerere de chemare în judecată pentru dobândirea unei locuinţe şi a unui teren... Cererea aceea nu avea legătură cu procesul lui Silviu...
  După aceea am visat-o pe Francesca, care era însoţită de mulţi membri ai comunităţii SC, dar la un moment dat, aceasta, s-a despărţit de ei şi s-a alăturat unor vechi prietene si a mers cu ele la un club, unde au sărbătorit ceva ori pe cineva, nu ştiu exact ce anume au sărbătorit...
  Cam atât mai ţin minte din visul meu..
  Vă doresc o zi minunată, luminoasă şi plină de iubire!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #79 : Luni, 23 Mai 2011, 10:12 »
interesant...si tu, Lucia, ai vise premonitorii sau "decodificabile"?  :)
am avut o perioada cand visam evenimentele negative care urmau sa se intample... unele dintre ele...din cauza asta eram atat de speriata de orice vis negativ, incat m-am rugat sa nu mai am premonitii...si-am fost ascultata.. :)

silviu

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #80 : Luni, 23 Mai 2011, 10:22 »
Citat din: luciamanta
După un timp, Silviu m-a lăsat în casa lui pentru a studia actele şi a plecat la restaurantul unde se afla Steliana.
si cat am fost acasa, nu am studiat nimic impreuna? :-\

luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #81 : Luni, 23 Mai 2011, 10:24 »
interesant...si tu, Lucia, ai vise premonitorii sau "decodificabile"?  :)
am avut o perioada cand visam evenimentele negative care urmau sa se intample... unele dintre ele...din cauza asta eram atat de speriata de orice vis negativ, incat m-am rugat sa nu mai am premonitii...si-am fost ascultata.. :)
 Micaela, uneori da, alteori, nu. Am visat evenimente, care ulterior, s-au desfăşurat întocmai ca în visul meu... Nu erau evenimente negative.  Am visat notele pe care le-am obtint ulterior la licentă, am visat subiectele de la examenele pe care le-am susţinut la disciplina drept procesual penal, am visat Marea Nordului înainte cu câteva săptămâni de plecarea mea îm Belgia.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #82 : Luni, 23 Mai 2011, 10:26 »
din pacate, eu am visat decesele unor fiinte cunoscute... :( si chiar conditiile aparte in care s-au intamplat... :() brrrr...nici nu vreau sa-mi mai amintesc....

luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #83 : Luni, 23 Mai 2011, 10:26 »
Citat din: luciamanta
După un timp, Silviu m-a lăsat în casa lui pentru a studia actele şi a plecat la restaurantul unde se afla Steliana.
si cat am fost acasa, nu am studiat nimic impreuna? :-\
Silviu, cât ai fost acasă, am vorbit amândoi despre proces, erai pe fugă, îţi exprimai concis ideile şi ai spus că pleci la restaurant, unde te aşteaptă Steliana.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #84 : Luni, 23 Mai 2011, 10:34 »
Silviu, dar dacă mai visez că vom studia ceva împreună ori că vom avea o activitate reuşită, desigur, te ţin la curent! Cine ştie, poate se va şi materializa visul următor!

silviu

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #85 : Luni, 23 Mai 2011, 10:48 »
de acord! impletim placutul cu utilul :)

optimus sum

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #86 : Luni, 23 Mai 2011, 10:52 »
eu am visat ca eram presedinte... "pres" am fost de multe ori dar "edinte" inca nu...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #87 : Luni, 23 Mai 2011, 10:53 »
  Când m-am trezit de dimineaţă nu reuşeam să accept realitatea, încă visam...
Am avut un vis interesant... Am visat câţiva membri ai comunităţii SC...
...........


lucia, sunt curioasa daca iulia le cere impozit si membrilor SC care au fost visati de tine  ;D

luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #88 : Luni, 23 Mai 2011, 11:02 »
  Când m-am trezit de dimineaţă nu reuşeam să accept realitatea, încă visam...
Am avut un vis interesant... Am visat câţiva membri ai comunităţii SC...
...........


lucia, sunt curioasa daca iulia le cere impozit si membrilor SC care au fost visati de tine  ;D
  Gabi, draga mea, ai idei năstruşnice! Cine ştie, dacă nu a făcut acest lucru până acum, probabil că i-ai dat de gândit Iuliei şi va veni cu o propunere de legiferare a acestui tip original de impozit!  :D

luciamanta

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #89 : Luni, 23 Mai 2011, 11:18 »
  E incredibil cum pot călători din cămăruţa mea, prin intermediul visului, în depărtări. De multe ori, nici nu trebuie să închid ochii, căci mi se deschid în interior.