Autor Subiect: Impozit pe vise  (Citit de 74718 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #105 : Miercuri, 25 Mai 2011, 22:48 »
visul meu e ca lumea sa devina mai buna. stiu, suna ca la Miss Univers: "doresc pacea lumii si salvarea dinozaurilor. va iubesc."  :D dar chiar mi-as dori o lume mai buna pentru copiii mei... zi, Jul, cat sa-ti dau?  :)

iulia17

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #106 : Miercuri, 25 Mai 2011, 22:49 »

mamaaaa, m-am scos...
traiesc bine toata viata!!!


Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #107 : Miercuri, 25 Mai 2011, 22:58 »
ok , jul , am schimbat culoarea costumului pt ca am inteles ca esti sensibila la roz :D




mica draga , lumea aia pe care o visezi tu se cheama UTOPIA

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #108 : Miercuri, 25 Mai 2011, 22:59 »
vai, Janeta, e oribil!!!  :o cred ca Jul a lesinat si eu nu mai am mult... :-[

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #109 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:01 »
utopia, da. da' mai stii, cu anuntata schimbare de vibratie a planetei...ne-om transforma si noi in sfinti... :D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #110 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:08 »
adica n-o sa mai fie dracusorul din tine ?



Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #111 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:11 »
  :D m-ai ghicit,. cand eram mica si nazdravana rau, si faceam atletism, antrenorul meu de atunci imi zicea "dracu' mic".  ;D :D
pai Jeani, nu cred ca moare, ca ce "drac mort ai mai vazut?" (vorba-ceea) da' ii scade vibratia si-o fi mai lesinat, mai inactiv, mai retras... :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #112 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:12 »
si-astai si frumusel...e pacat sa-l starpesc cu totul... :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #113 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:12 »
erata  ;D: asta-i

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #114 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:33 »
mereu gasim motive sa lasam dracusorul in viata   ;D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #115 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:34 »
jul , ai lesinat, draguta ?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #116 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:36 »
mereu gasim motive sa lasam dracusorul in viata   ;D

pai asa, ca agent de contrast...ca prea mult alb devine monoton.  ;D

iulia17

  • Vizitator
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #117 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:38 »

jeanette eu cu tine nu mai vorbesc ca pui intrebari capcana: daca zic da imi trimiti vreo duzina de poze musculoase sa ma ridice, daca zic nu doua duzini. deci...


Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #118 : Joi, 26 Mai 2011, 00:02 »
jul , draga mea , promit ca nu mai trimit nici-o musculoasa . eu credeam cu tu ai o problema cu culorile , de aceea am insistat atat .

sa inteleg ca vrei sa ne intoarcem la vise ?

iaca ceva la care poti visa :

blonda , supla , lipsita ( total ) de muschi si iubitoare de animale . visul oricarui barbat ( si cosmarul oricarei femei :D ) :


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Impozit pe vise
« Răspuns #119 : Luni, 06 Iunie 2011, 16:54 »
Se facea ca traiesc intr-o tara in care nu este nevoie de bani, intr-un loc unde natura iti ofera totul. Nu trebuie decat sa te intinzi si sa culegi. Apa tasneste din loc in loc,  limpede si curata. Ai lumina cat vrei, ai caldura atata cat iti trebuie. Vantul doar adie, ploaia este o mangaiere umeda, soarele este bland si cald. Nu exista asfalt. Pentru ca nu sunt masini. La ce bun sa circule ?  Nu trebuie sa te deplasezi, esti in Paradis, ce ai gasi mai bun in alta parte ? Nu exista borduri, deci nici partide. Aleile ce serpuiesc printre copaci sunt pavate cu frunze. N-ai nevoie nici de pantofi. N-ai in ce te rani. Nu exista nimic care sa te intepe, sa te taie. Nu exista nici beton armat, nici caramizi. Se doarme afara, pe pajisti cu iarba grasa si moale, sau pe muschiul de sub copaci. Te acoperi doar cu cerul. Nu vad incruntare, nici teama. Nu vad pe nimeni nemultumit, nici unul dintre locuitorii tarii de vis nu stie ce este aceea suparare. Nici invidie. Nici barfa. Nici orgolii. Traiesc cu totii ca intr-o imensa hora, tinandu-se de maini si jucand un dans al fericirii.
In ziua in care am implinit 20 de ani, am primit si eu un nume. Pana atunci nu fusese nevoie. Nu trebuia sa fiu trecut in catalogul clasei, pentru ca nu se dadeau note sau calificative. Nu trebuia sa fiu chemat in casa tocmai cand joaca cu prietenii devenise mai interesanta. Jocul se incheia intotdeauna la timp. Nu trebuia sa fiu strigat, pentru ca stiam dinainte ca cineva are nevoie de mine. Am acum un nume si nu stiu inca ce sa fac cu el. Sa-l dau mai departe altuia, sau sa-l ofer cadou ? Sa il strig in fata stancii golase pentru a-l primi inapoi ca ecou? Am intrebat in stanga si dreapta pentru ce am nevoie de nume. Nimeni nu a stiut sa-mi raspunda, nimeni nu intelegea sensul de a avea un nume. Asa se obisnuia, ca la 20 ani sa primesti unul.
M-am trezit din somn, cu aceasta intrebare in minte. Si cu un nume. Si cu dorinta imensa de a ma intoarce cat mai repede in tara mea de vis.