Autor Subiect: Bulgaria - litoral 2010  (Citit de 22938 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #30 : Duminică, 08 August 2010, 10:23 »
Drum bun spre Bulgaria!
Va urez o vacanta minunata!
Cu drag

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #31 : Duminică, 08 August 2010, 10:25 »
Multumim Zinutz! Bem un Aperol si pt tine!

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #32 : Duminică, 08 August 2010, 10:27 »
... daca nu gasiti, il poti inlocui cu o bere rece!  ;)
Cu drag

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #33 : Duminică, 08 August 2010, 10:47 »
Trebuie sa gasim, daca nu il facem noi acolo...

Offline licya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Think outside the box
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #34 : Duminică, 08 August 2010, 11:03 »
drum bun spre Bulgaria si distractie maxima! :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #35 : Duminică, 08 August 2010, 11:15 »
Promit sa nu pierdem nici un minut...Plaja, mare, fun...

adria

  • Vizitator
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #36 : Duminică, 08 August 2010, 15:35 »
@adria: care fizicuri, draga mea?? :D ;D :D
[/quote]

daragaia, pe jumate, e vb de siluetele voastre de "silfide"
va pup pe toti, asa cum sunteti voi

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #37 : Duminică, 08 August 2010, 15:42 »
spasiba pentru adria, felicia si ceilalti care ne ureaza drum bun si mai ales distractie placuta. cat despre baterii, sunt cam scurtcircuitate, sa vedem daca se mai poate face ceva.
ieri in drum spre buzau, am vazut multi salcami infloriti a doua oara pe marginea drumului national E85: va daruiesc florile lor in schimbul urarilor de bine.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

adria

  • Vizitator
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #38 : Duminică, 08 August 2010, 15:46 »
ayouni, sa te gandesti la noi, atat
macar putin!

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #39 : Duminică, 08 August 2010, 15:46 »
celor 5 fittipaldi de la volan, le sugerez sa se gandeasca sa aleaga iesirea din bucuresti maine dimineata prin centura nord, prin pipera tunari si apoi la dreapta spre autostrada soarelui.  drumul este excelent, l-am probat de cateva ori in vara asta, plus ca este drumul pe care o iau ca sa ies in E85. e mai repede decat varianta cealalta prin oras.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #40 : Duminică, 08 August 2010, 15:52 »
ayouni, sa te gandesti la noi, atat
macar putin!



la noi? cam aglomerat, nu?  ;) ei, glumesc, totdeauna ramane timp sa te gandesti la cei dragi. iar berea promisa, e promisa doar! si pe langa ea si o margarita special edition! ca asta din poza de mai jos...



"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

adria

  • Vizitator
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #41 : Duminică, 08 August 2010, 15:58 »
super, ayouni!
o gurita pentru tine si una pentru mine :-*

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #42 : Luni, 16 August 2010, 07:40 »
hei, dragilor!
am ajuns din nou acasa dupa o saptamana absolut extraordinara in bulgaria viecina si priietiena.. :)

pe scurt, inainte de a fugi la birou ..
1. un grup fenomenal de oameni buni, veseli, plini de energie si entuziasm.. plus niste organizatori exceptionali, cu alimentare continua dintr-o sursa de energie inepuizabila, se pare ;)
2. doua navigatii care tipau in canon sa .. coboram imediat cu masina pe scarile din dreapta sau sa viram in parcare urgent, dar fara de care gasirea hotelului sau iesirii din bulgaria ar fi fost incomparabil mai anevoioasa..
3. un hotel de 4 stele, all inclusive, adica trei mese super bogate zilnic, bar disponibil inclusiv noaptea, pe malul piscinei.. bere, vin si racoritoare pe gratis la discretie..
4. o mare limpede, curata si absolut incredibila pentru ca se pare, undeva, in zarea apei erau plasate ceva plase care retineau pestii morti de caldura, meduzele, cutiile de bere si mizeriile dinspre ..  constanta sau/si vama veche, hehe, ca sa nu ajunga la plajele bulgariei prietene .. si aproape toate rasariturile petrecute in apa cristalina..
5. sapun de trandafiri, gel de dus si parfum de trandafiri, rahat de trandafiri, gem de trandafiri, vin de trandafiri...
6. 5 Mariutze de sarbatorit, noaptea, pe plaja, cu vin cu migdale ( :D fara trandafiri!) la lumina lumanarilor si cantarile care mai de care ale invitatilor la petrecere..
.. pun soarele la rasaritul primei zile..


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #43 : Luni, 16 August 2010, 10:09 »
M-am trezit azi cu sentimentul ciudat ca o sa regasesc grupul, in holul larg al hotelului...Cat de frumos a fost, dar ce repede au trecut zilele. Si mai ales noptile...Noptile pe care am incercat sa le folosim pt orice altceva decat pt somn!
Noaptea in care am ras pe terasa piscinei, plecand impreuna sa vedem direct rasaritul soarelui...Noaptea din PR...in care am dansat impreuna cu alte sute de turisti pana spre zori...Si seara Mariilor, pe malul marii, inconjurati de lumanari...
Sase zile traite la maxim. Sase zile in care nu m-am plictisit o clipa, in care n-am reusit sa citesc o pagina de carte, in care am uitat de Email-uri, de griji, de probleme.
Am vazut Balcicul locul pe care l-am visat. Si este aidoma visului. De o frumuseste coplesitoare. O oaza de liniste, de verdeata, unde ai sentimentul ca te-ai intors in timp. Un loc binecuvantat.
M-am bucurat de frumusetea iesita din mainile profesorului de sculptura la Fabrica de Ceramica. De aroma fina a vinurilor de petale de trandafir, a celor cu migdale si miere. De racoarea cramei regale. Ducesa...
Ne-am scaldat in marea calda si curata. Am lenevit tolaniti la soare sub un soare dogoritor.
Reginele noastre s-au inscaunat, devenind altete...
Zile minunate, dar parca prea putine...

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Bulgaria - litoral 2010
« Răspuns #44 : Luni, 16 August 2010, 15:16 »
Bine ati revenit calatori de departe. Va asteptam cu povesti la gura... marii :D