Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279626 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #465 : Joi, 02 Octombrie 2014, 08:28 »
Cand ajung la circuitul Tarile Nordice (zilele urmatoare) o sa tin cont de informatia pe care mi-ai dat-o Dadus. Multumesc,  :flori:

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #466 : Vineri, 03 Octombrie 2014, 06:25 »
Buna ziua Gigi
Eu imi doresc 1) Madeira
2) Cinque terre   :thumbup:

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #467 : Vineri, 03 Octombrie 2014, 19:37 »
Gigi, pentru 2015 mi-am propus:
1. Andaluzia, Gibraltar, Maroc - imi doresc neaparat
2. Retezat (e aproape de mine)
Dupa ce apare data fiecarei excursii, o sa ma mai orientez probabil si la alte excursii. Servus !

Offline briana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #468 : Miercuri, 08 Octombrie 2014, 19:26 »
  Gigi, anul viitor va mai fi Coasta Dalmata? Daca va fi, e inclus si sejur? Undeva citisem ca preconizezi in Muntenegru cateva zile insa nu gasesc postarea acum. Trebuie  sa stim pentru a ne orienta unde ne inscriem si pregati avansul. Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #469 : Miercuri, 08 Octombrie 2014, 20:05 »
Nu, din pacate nu o sa mai fac anul viitor Coasta Dalmata...Am anuntat  deja...

Offline Nasabv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #470 : Sâmbătă, 11 Octombrie 2014, 08:55 »
Buna dimineata tuturor :)
Va miscati repede..deci, excursiile sunt conturate, sa vedem excursionistii!

Afara
Pentru mine, categoric Scotia se afla pe primul loc. Castele, peisaje de vis si Scotch :angel:
Apoi, mi-e draga Spania, asa ca Andaluzia, Gibraltar, Maroc...DA
Cinque Terra...am fost in aceasta zona, e superba, dar fiind locuri limitate si deja cam mult la buget, va las sa va bucurati si voi :)
Madeira...planific de mult sa ajung, aici sau in Tenerife. Cred insa ca pentru aceasta destinatie o sa aleg sa merg intr-un grup mai mic, ca sa hoinarim dupa chef si cate zile ne-o tine buzunarul  :whistle:
In tara
Cat mai multe drumetii
In Retezat nu am ajuns niciodata! O sa vad insa pana atunci daca recuperez ceva la conditia fizica  :((
Delta, da e o destinatie superba, unde e ideal sa mergi in grup.
Transraraul, posibil, depinde de perioada
Nu prea s-au lipit niciodata sporturile de mine, deci pas la schi
Poate ajung pe la Predeal, find aproape de casa, dar o sa vad daca Gigi ma primeste in vizita pe acolo sambata.

Am inteles ca pentru Gigi vor fi prioritare excursiile externe. Totusi, drumetiile montane se pare ca au cautare si daca deja ai colaboratori de incredere in diferite zone ale tarii, poate cu ei reusesti sa organizezi mai multe iesiri scurte de 3, 4 zile.
Si inca ceva, profilul este singles camp, asa ca ne-am bucura daca in oferta ta ai prinde optiuni pentru toate buzunarele, planificate in toate perioadele cand beneficiem de cate o zi libera in plus. Ti le amintesc, chiar daca tu deja ai actiuni planificate in aceste perioade, doar ca sa nu le scapam noi din vedere, mai ales ca anul viitor multe sunt legate de weekend :)
Anul Nou -                              1si 2 ianuarie 2015 – joi, vineri - rezolvat
Pastele -                                12 si 13 aprilie 2015 – duminica, luni
Ziua Internationala a Muncii - 1 mai 2015 – vineri
Rusaliile -                                31 mai, 1 iunie 2015 – duminica, luni
Adormirea Maicii Domnului -    15 august 2015 – sambata
Sfantul Apostol Andrei -           30 noiembrie 2015 – luni
Ziua Nationala a Romaniei -     1 decembrie 2015 – marti
Craciunul -                               25 si 26 decembrie 2015 – vineri, sambata

Si nu in ultimul rand, Felicitari pentru aceasta activitate! 24 de excursii, 670 de excursionisti, spune-mi agentia bon voyage mai are timp sa se ocupe si de alte oferte?  :)

Madeira
1. Mihaela Nicolescu
2. Gabi Badea ? (Portugalia sau Madeira)
3. Simona56
4. Eugenia H
5. Laurentiu M
6. Mihaela39  (optiunea 1)
7. Mihaela S_BV
8. Dan P. (trv_dan)
9. Luminita L (sau Portugalia, functie de perioada)

Scotia:
1. Ruxandra L
2. Paula A amandoua m-au anuntat de mult, de mult...
3. Ioanam
4. Elena A (Smaranda) - depinde de perioada
5. Cristina Hru (cristinah)
6. Gina Adriana Caloean
7. Nicoleta D (a doua optiune din 3)
8. Cristina N (cristinica)
9. Muntean Sorana (EmaSo)
10 Roxana N
11. CristinaB
12. Dan P. (trv_dan) - optiunea 1
13. Angela N - prima optiune si nr. meu  ;D

Cinque Terre:
1. Gabriela P Tg Mures
2. Elena A (Smaranda) - depinde de perioada
3. Mihaela S
4. Dorina S
5. Cristian T (sau alta destinatie dintre Lisabona si/sau Sardinia)
6. Anisoara Chriac
7. Cristina H.(cristinah) -OPTIUNEA 1 DIN 2(a doua este Scotia
8. Gabriela Petrascu ( sau Tarile Nordice/ Sardinia- Corsica)
9. Muntean S (EmaSo)
10 Serena
11.Monica T( la alegere cu Andaluzia, Gibraltar, Maroc)
12. Dan P. (trv_dan) - optiunea 2
13. Eugenia S.- optiunea 3
14. Mariana B ( optiunea 2)

Portugalia:
1. Gabi Badea
2. Cristian T ? (are 3 optiuni)
3. Jeni B (la alegere cu Andaluzia)
4 Lucia N (la alegere cu Andaluzia)
5. Dianna
6. Laurentiu M.
7. Ana Basarab
8. Adina S (la alegere cu Andaluzia)
9. Rodica N
10. Vali V
11. Florenta V
12. CristinaB(optiunea 2 daca nu prind loc la Scotia)
13. Luminita L (sau Madeira, functie de perioada)

Napoli, Coasta Amalfi, Coasta Sorentina, Pompei, Capri + sejur Ischia
1. Nicolescu Mihaela
2. Necula Mihaela (asta este destinatia ideala pentru mine, optez definitiv pentru aceasta superba actiune, cu acordul tau,Gigi) PS. Multumesc!
3. Nicoleta U. (la alegere cu Scotia)
4. Violeta Roman
5. Mihaela39  (optiunea 1')
6. Dan P. (trv_dan) - optiunea 3
7. Eugenia S. - optiunea 2

Sardinia - Corsica:
1.

Austria:
1. Anisoara Chiriac
2. Mihela39  (optiunea 2)

Tarile Nordice
1. Tatiana O
2. Andrada
3. Laurentiu M.
4. Silvia B
5. Adela V
6. Anisoara Chiriac
7. Eugenia H
8. Edi Z
9. Gabi Badea
10 Emil Bodea
11. Ioanam
12. Nicoleta D (prima optiune din 3- dc sunt locuri)
13. Mihaela39 (optiunea 3)
14. Eugenia S

Andaluzia, Gibraltar, Maroc
1. Simona56 (optiune din 3 variante de excursii)
2. Angela B
3. Jeni B (optiune cu Portugalia)
4. Lucia N (optiune cu Portugalia)
5. Monica T(la alegere cu Cinque Terre)
6. Nicoleta D (optiunea 3 din 3)
7. Adina S (la alegere cu Portugalia)
8. Mariana B( prima optiune)
9. Angela N - a doua optiune
Angela

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #471 : Sâmbătă, 11 Octombrie 2014, 13:51 »
Asa cum mai explicam pr site si forum,  eu particip la toate actiunile. Este o garantie ca totul va fi ok.
 Colaboratori inseamna ghizi locali, proprietari de pensiuni, mestesugari etc. Nu pot lasa un grup doar in "mainile" unui colaborator. Calendarul actiunilor SC depinde de timpul meu. Cei vechi stiu ca sunt plecat aproape in permanenta, imi dedic si eu si Samiza cam tot timpul nostru. Prioritare sunt in acest moment excursiile din strainatate pt ca nu lucram ca o agentie clasica si avem nevoie sa stim din timp cateva detalii indispensabile organizarii. La excursiile din tara e mai simplu de aceea nu insist acum pe ele. Doar din noiembrie...Sunt sarbatori pe care le fac si eu in familie sunt altele la care sunt plecat in vacante independente de o sarbatoare..chiar atunci se nimeresc....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #472 : Sâmbătă, 11 Octombrie 2014, 20:14 »
Auleu tare incalcit am mai raspuns... :-[ :-\ :o Eram la Hortobagy si asteptam autobuzul...Si m-am grabit...Mama ce a iesit....Raspund pt cei noi cand ma intorc in tara....

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #473 : Sâmbătă, 11 Octombrie 2014, 21:16 »
Buna seara
Am studiat excursiile pe care vi le-ati propus sa le orgazati in 2016. Sunt cateva care ma intereseaza..de exemplu Madeira, Andaluzia....As dori sa imi spuneti cand stiti exact perioada acestor excursii...ma intereseaza ptr ca trebuie sa imi fixez concediul ptr 2016.
Lidia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #474 : Sâmbătă, 11 Octombrie 2014, 22:26 »
La 1 noiembrie apar pe site si forum toate detaliile. O sa transmit si un newsletter celor inscrisi in SC.

Offline Gabi sb

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #475 : Duminică, 12 Octombrie 2014, 00:29 »
Buna seara
Am studiat excursiile pe care vi le-ati propus sa le orgazati in 2016. Sunt cateva care ma intereseaza..de exemplu Madeira, Andaluzia....As dori sa imi spuneti cand stiti exact perioada acestor excursii...ma intereseaza ptr ca trebuie sa imi fixez concediul ptr 2016.


Codrina, nu vrei sa ne ocupam mai întâi de....2015, si abia la anul, pe vremea asta, sa ne gândim la 2016???  :whistle: ;D

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #476 : Sâmbătă, 18 Octombrie 2014, 22:09 »
Scuza ma Gabi...daca imi permiti sa ma adresez asa..greseala imi apartine...era vb de 2015...lista excursiilor era pentru anul 2015...my mistake..
Lidia

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #477 : Sâmbătă, 18 Octombrie 2014, 22:15 »
Gabi sb..daca stau bine sa ma gandesc..in ceea ce ma priveste nu ar srica sa stiu care ar fi excursiile externe din anul 2016...s-ar putea ca unele din 2015 sa nu se mai repete..avand in vedere ca se organizeaza de mai multi ani...
Lidia

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #478 : Marți, 28 Octombrie 2014, 17:49 »
Gigi, cu Insulele Azore esti tare :applause: :applause:
Ma uitam zilele trecute la fel de fel de destinatii si am dat peste Azore, desi tin minte ca anul acesta in Lisabona pe cand eram la poarta de imbarcare pentru Madeira, am vazut pe panoul cu curse o localitate si m-am intrebat oare unde vine- si atunci mi-am dat seama ca de fapt era o cursa spre Azore, cred ca atunci am inceput de fapt sa ma gandesc la aceasta insula.Parca a fost premonitie.
De cand ai afisat excursia ma tot uit si ma tot uit la poze si citesc impresii de calatorie. Esta alt colt de rai ca Madeira.
Hortensiile sunt plantele lor de pe marginea drumului.......
Cred ca asa cum ai zis ar fi fain daca am sta pe doua insule. In insula Terceira sunt celebrele Biscoitos - piscine naturale unde se poate inota. Tot in acesta insula se poate intra in vulcanul Algar do Carvo-cred ca e o experienta mai faina ca in Madeira. Si tot de acolo sunt croazierele pentru a vedea balenele- desi se zice ca in mai- iunie se vad ca atunci migreaza dar cine stie poate avem din nou noroc. Abia astept sa inot cu delfinii, dar te rog in croaziere sa mergem cu cataramanul nu cu zodiacul- stii tu de ce.
Abia astept.Azore venim :yeah: :yeah:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #479 : Marți, 28 Octombrie 2014, 18:46 »
Mai scriam eu pe aici ca am o gramada de destinatii in cap....Dar nu le-a venit randul la fiecare...  ::) Cu Azorele mi-a casunat tot de atunci de cand mi-am pus in cap sa vedem si Madeira...Adica la Batalha, unde s-a proiectat filmul acela fabulos cu imagini luate din aer...Nu stiu drona, elicopter, avion, nu-mi dau seama ce au folosit oamenii aia la filmari, dar ceea ce au montat este incredibil...De la acel film m-am indragostit iremediabil de Portugalia...

Da, ideal este sa stam pe doua insule, sa avem organizate de aici excursiile, sa nu perdem prea mult timp acolo...Din considerentul acesta m-am si oprit...Am sunat-o pt un sfat pe colega mea cu care am fost la americani si mi-a indicat acelasi lucru plus ca m-a directionat spre cineva...Acum astept raspunsul...In paralel am inceput sa structurez si eu ceva in genul la ce am primit de la recomandarea Terezei....

Cred ca in 2-3 zile voi fi gata... :)