Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 282221 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #480 : Marți, 28 Octombrie 2014, 18:52 »
Tin bine minte filmul acela, stateam pe bancuta tu, eu si cu Iulian si nu ne mai venea sa ne ridicam de acolo.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #481 : Marți, 28 Octombrie 2014, 18:54 »
Da, asa e...Uite ar trebui sa-l caut pe net, imposibil sa nu fie vreo copie...Atata doar ca una este pe calculator si alta pe ecran panoramic...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #482 : Miercuri, 26 Noiembrie 2014, 08:10 »
Anul viitor sunt cateva actiuni noi, printre care Scotia si Cinque Terre. Asa cum anuntam, in 2016 circuitul de Irlanda o sa-l inlocuiasca pe cel de Scotia, iar ieri ma gandeam la o alta posibilitate de tur in grup mic de 8 persoane, cu plecare din Munchen: Castelele Bavariei si Boemiei + Praga. O sa fie la fel la fel cum am facut Austria si anul viitor Cinque Terre: zbor Bucuresti - Munchen, vizitam cateva orase si castele din Bavaria, dupa care urmeaza Boemia si Praga.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #483 : Joi, 27 Noiembrie 2014, 01:04 »
.... iar ieri ma gandeam la o alta posibilitate de tur in grup mic de 8 persoane, cu plecare din Munchen: Castelele Bavariei si Boemiei + Praga. O sa fie la fel la fel cum am facut Austria si anul viitor Cinque Terre: zbor Bucuresti - Munchen, vizitam cateva orase si castele din Bavaria, dupa care urmeaza Boemia si Praga.


Cand? In 2015 sau 2016?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #484 : Joi, 27 Noiembrie 2014, 07:43 »
2016, spuneam ca cel putin 2 actiuni 2015 o sa fie inlocuite, Scotia cu Irlanda si Cinque Terre cu Bavaria - Boemia - Praga.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #485 : Luni, 12 Ianuarie 2015, 11:54 »
Ieri am facut cu Samiza o trecere in revista si o analiza a locurilor ramase libere. Azi va prezint situatia pentru vacantele externe.

La excursiile externe 2015 locurile total oferite, cu extensiile maxime pe care le-am putut organiza, au fost in numar de 136.
La ziua de ieri, 11.01.2015 mai ramasesera disponibile 41 de locuri, din care 10 sunt in curs de rezervare si ocupare. Deci foarte posibil, asa cum anticipam, la sfarsitul lunii ianuarie, maxim mijlocul lui februarie, nu o sa mai fie disponibilitati pe extern.

Fara sa grabesc pe nimeni (sper sa nu se interpreteze si sa se inteleaga altceva), sfatuiesc si recomand celor care planuiesc si isi doresc sa participe la una dintre vacantele la care au mai ramas inca locuri, sa se decida si sa se inscrie zilele acestea. Asta chiar daca nu pot sa achite imediat avansul. Cei mai multi o cunoasteti deja pe Samiza, ati discutat de multe ori cu ea, incercati sa gasiti impreuna un termen pana la care ea poate sa amane incasarea. Peste o luna va fi tarziu pt decizii si inscrieri si chiar nu avem solutii pt alte extensii. Stiiti ca incercam sa tinem grupurile intr-un numar care sa asigure flexibilitate si intimitate, nu vrem sub nici o forma sa trecem peste pragul dintre friendly small group holiday si leisure group.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #486 : Luni, 12 Ianuarie 2015, 14:28 »
Excursii externe la care mai sunt ocuri disponibile:

Relaxare la SPA - Hajduszboszlo 22 - 27 aprilie 2015 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2038.0.html

Scotia - excursie in tara kilt-urilor. 24 iunie - 02 iulie 2015 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2040.0.html

Circuit Portugalia si sejur la Cascais 29.08 - 06.09.2015 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2035.0.html

In paradisul verde al Insulelor Azore 14 - 21 august 2015 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2053.0.html

Madeira - insula eternei primaveri. Excursii si sejur 7 - 15.09.2015 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2036.0.html

Napoli. Coasta Amalfi. Capri. Sorrento. Pompeii. Sejur Ischia 4 - 13 iunie 2015 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2037.0.html

Numarul de locuri ramase libere la aceste actiuni variaza intre 2 si 7 locuri.


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #487 : Vineri, 16 Ianuarie 2015, 17:03 »
In perioada 15 - 17 februarie 2015 sunt invitat la un congres international de turism la Varsovia. Cum in ultimul timp am cam lipsit "nemotivat" de la aceste evenimente, am dat deocamdata doar verbal, un raspuns afirmativ invitatiei. Acum 3 ani si acum 2 ani cand am fost la Praga, am lansat aici pe forum aceiasi propunere:

- cine doreste sa vina cu noi, 2-3 nopti la Varsovia si 2 nopti la Cracovia, putem face ca si atunci: sa impartim costurile de combustibil si de autostrada intre noi. Adica ce inseamna asta: cca 2500 de km total facuti, cca 400 EUR, plus parcari, se ajunge pe la 450. Cu cat mai multi, cu atat mai ieftin...In microbuzul meu, multi il stiti, intra 8 persoane. Sunt eu si Samiza, deci ar mai fi 6 locuri...
- pt cazare putem rezerva prin sistemul nostru online camere, in perioada aceea sunt f.ieftine, in jur de 150 RON/noapte/2 persoane. Deci pt 5 nopti maxim cat am sta, n-ar costa mai mult de 100 EUR.

Cu mancare cu tot cred ca toata ecapada n-ar costa mai mult de 250 EUR.  :thumbup: M-am uitat la vreme, o sa fie in jurul a 2-3 grade. Deci nu rece pt perioada asta...Ce ziceti?

Cine doreste sa mearga, va rog sa-mi transmita pe Email office@singlescamp.ro...Am sa va tin la curent.  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #488 : Sâmbătă, 17 Ianuarie 2015, 19:42 »
Am primit 3 raspunsuri ferme, unul este pe drum...mai sunt deci 2 locuri!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #489 : Vineri, 06 Februarie 2015, 10:15 »
In octombrie am in plan sa organizez un minigrup - genul celui cu care calatorim in Cinqueterre, adica 8 + mine - Budapesta - Viena - Bratislava.
5 nopti, 2 la Budapesta, 3 la Viena. Vizitam cele doua capitale, plus Bratislava. Tururi pietonale, plus obiective.

Pana la Budapesta transport cu avionul, hotel central sa nu avem nevoie in prima si a doua zi de microbuz. Apoi cu un microbuz condus de mine, plecam spre Viena. Vizitam 2 zile cele mai importante puncte din acest oras, ne intoarcem apoi la Budapesta pt a lua avionul spre tara. Pe drum oprim la "oraselul mall" Parndorf pt cumparaturi.

Am facut un calcul aproximativ, ne-am putea incadra in 380 EUR, cu zbor, cazare cu mic dejun, microbuz inchiriat, combustibil, parcari Pt cei care vin din Transilvania, pt a nu fi nevoiti sa mearga pana la Bucuresti sa ia avionul, exista si varianta zborului din Cluj sau Oradea. Nu am verificat, dar baniesc ca este mai ieftin decat Bucureti - Budapesta si retur.

Deci nu pierdem timp inutil pe drum, zburand facem o ora si un pic pana la Budpesta, apoi cu microbuzul ruck - zuck avem doar 900 km de facut in total si asta pe autostrada, deci la fel foarte putin...Grup intimizat, vizita, shopping...Ghidajul am sa-l fac eu, sunt 3 orase pe care le cunosc foarte bine.  Ce ziceti, sunt amatori?  ::)


Offline florenta.v

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #490 : Vineri, 06 Februarie 2015, 11:01 »
 Este interesanta propunerea !  Budapesta si Bratislava nu am vizitat, iar Viena o revad de fiecare data cu  mare bucurie. Depinde in ce perioada din octombrie. daca este la ineputul lunii vreau sa merg si eu. :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13262
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #491 : Vineri, 06 Februarie 2015, 12:58 »
La jumatatea lunii va fi, 13 - 18 octombrie, primele doua week-end-uri sunt deja ocupate, primul cu reluarea Trei zile la Castel si celalalt este la Cozia, la capre negre.

Offline florenta.v

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #492 : Vineri, 06 Februarie 2015, 13:29 »
Este ok  perioada 13- 18 octombrie. Vreau sa merg si eu. :applause: :applause: :applause:

Offline soryna_62

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #493 : Vineri, 06 Februarie 2015, 13:52 »
Daca mai sunt locuri,merg si eu.

Offline florenta.v

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #494 : Vineri, 06 Februarie 2015, 14:05 »
Gigi, am vorbit cu Mihaela I. si m-a rugat sa te anunt ca vrea si ea sa mearga la Budapesta. *|* *|*