Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 280239 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #510 : Duminică, 20 Septembrie 2015, 16:00 »
In mare am ales si am cam aranjat in calendar excursiile Singles Camp pe anul viitor. Cele externe in special, dar si cateva din cele interne. Urmeaza apoi Singles Travel, dar asta depinde de calendarul lui Sel. Ma ajuta, dar in limita in care este disponibil...

Va comunicam ca intentie ca doresc sa deschid o linie si din Timisoara, sa facilitez celor de acolo accesul la excursii. Cel mai probabil ca pana la 1 noiembrie am sa va pot da toate detaliile legate de excursiile pe care le leg de Timisoara. Este posibil sa avem excursii de week-end si de acolo, la fel ca cele din Bucuresti.

Aveam in intentie si Moldova, dar din pacate cel pe care-l vizam ca si colaborator are un program de plecari din tara foarte dens...Oricum sezonul de iarna este pt mine unul de cautari si consultari si cine stie? - poate gasim pe cineva potrivit.

Pt a va putea orienta si face un plan:

Excursii externe:
Viena traditionala - Romantisher Strasse - Burgland 7 - 13 mai - 19 locuri
SPA si relaxare la Hajduszboszlo. Vizitare Budapesta 16 - 21.05 - 19 locuri
Napoli - Ischia   28.05 - 06.06 - 15 locuri
Insulele Azore 13 - 20.06    - 8 locuri
Andaluzia - Gibraltar - Maroc 27.06 - 07.07 - 30 locuri
Tarile Nordice 18.07 - 07.08 - 8 locuri
Irlanda 14 - 21 iulie   - 16 locuri
Germania - Elvetia 11 - 18.08 - 8 locuri
Castelele bavareze si Austria 20 - 27.08 - 8 locuri
Portugalia    01 - 09.09 - 20 locuri
Cu guleta pe marile Turciei 12 - 19 septembrie - 15 locuri
3 Capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 3 - 8 octombrie
Maroc 12 - 20 octombrie - 16 locuri
---
Total = 163 locuri

Excursii interne:
Pasi in zapada + Sarbatoarea Lolelor 29 - 31 ianuarie - 30 locuri
Predeal - Muntii Baiului 1 - 3 aprilie - 30 locuri
In tara motilor. Apuseni 14 - 17 aprilie - 26 locuri
Sarata Monteoru + Tara Luanei 29.09 - 02.10 - 30 locuri
Cooking Camp 4 - 6 noiembrie - 20 locuri
---
Total = 166 locuri

Evenimente:
Povesti la semineu - ianuarie
Carnaval 4 - 6 martie - 45 locuri
Petrecere New Entry 18 - 20 martie - 30 locuri
Trei zile la Castel 8 - 10 aprilie
Sarbatoarea Toamnei 23 - 25 septembrie - 45 locuri
Petrecere New Entry - noiembrie - 30 locuri
Revelion - 80 locuri
---
Total = 230 de locuri

Pana la urma am mers inca un an pe 3 excursii pe care le anuntasem ca amanate pt 2016. Prea multa lume mi-a scris, prea multi au sunat-o si i-au spus Samizei incat sa nu cedez...Am lasat deci Franta la o parte si de asemenea o alta excursie la care lucrasem si era aproape finalizata: Boemia.
Asa ca plecam din nou in Spania, in Portugalia si in Azore!  :) Cel mai probabil ca se va pleca cu Sel si in Madeira! Am revenit de asemenea la Austria!

Stiu, au scazut mult numarul de locuri comparativ cu 2015, o sa incerc insa sa echilbrez totul din Singles Travel. Pt anul viitor am lasat spatii mai mari intre excursii, am simtit anul acesta ca am nevoie de mai multa refacere dupa fiecare...Cu toata bucuria si placerea de a merge cu voi, de calatori, de  ma distra, am nevoie sa ma "echilibrez" si eu, sa am pauze in care sa-mi revin.

Ca adresabilitate, actiunile Singles Camp raman deschise pt toti cei de aici, cu conditia sa se incadreze in profilul excursiei. Pt a avea programe de succes, pt ca toata lumea sa fie multumita, este nevoie de un grup omogen, este deci necesara o asezare in profilul mediu de excursie. In cateva excursii de anul acesta mi-a fost greu si cred ca le-a fost si lor, am mai avut persoane care nu citit si nu s-au informat foarte bine despre ce tip de excursie este vorba. Si s-au trezit acolo ca afara sunt tururi pietonale de 5-6 km, nu este vorba doar de plaja, ca la munte se urca, nu se plimba pe o poteca de parc. Sa nu fiti surprinsi de o corespondenta mai bogata cu Samiza sau Mona, am solicitat insa acest lucru, pt a fi sigur ca nu mai este nevoie sa caut in excursii variante...

Daca ati citit forumul ati vazut ca in cazul a doua persoane am notat "gold member". Sunt persoane care nu doar participa la actiuni ci si la aspectul forumului. Am mai explicat pe aici, in newslettere si ori de cate ori transmit fotografii, ca este nevoie mare de forum. In lipsa oricarui instrument de marketing, pt inscrieri, pt a mentine interesul de a participa la actiunile noastre, ma refer acum nu doar la cei noi ci si la cei care sunt interesati de o anumita excursie este nevoie ca ei sa gaseasca in paginile forumului referiri, poze, explicatii despre ce au vazut altii. Apreciez foarte mult pe cei care isi rup un pic din timpul lor sa arate celorlalti cam ce au facut in excursia respectiva. Calitatea aceasta de gold member au s-o primeasca si cei vechi, cu care ma intalnesc an de an in excursii, si unii care nu au participat dar au tinut forumul viu. Pana in 1 decembrie cand sper sa finalizam soft-ul, am sa lucrez manual pt a face o lista...O sa fiu cat de obiectiv este posibil, nu vreau sa produc nici o frustrare sau suparare. Este ultimul lucru de care am nevoie sa se supere cineva cunoscut pe mine....
Este important "gold member" pt ca o sa aiba de acum incolo multe avantaje. Locuri asigurate, prioritati. Incerc sa rasplatesc si eu cum pot fidelitatea si ajutorul primit.

Cu Singles Travel din Bucuresti si Timisoara am sa merg pe ideea unor actiuni fun, cu destinatii accesibile dar mai putin cunoscute. Sel are multe in minte, am povestit un pic, la fel si Nicoleta. Sunt convins ca o sa va surprindem placut...O sa fie preluate si o parte din ceea ce am facut eu pana acum, ceea ce este batatorit foarte bine, adaptat insa la locul de plecare si la tarife. Si aici am in plan sa seminchid grupul, cel putin in aceasta faza la nivelul de fidelitate...

Anul acesta am primit peste 1200 de inscrieri la excursii. Nu toate s-au materializat, unii doar se inscriu si apoi...tac. Dar in jur de 1000 de persoane tot au participat, poate chiar peste. Asta inseamna ca trebuie sa am grija ca in 2016 sa ofer macar tot atatea locuri...Promit...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #511 : Vineri, 09 Octombrie 2015, 12:03 »
Dupa transmiterea newsletter-ului cu actiunile adresate celor noi si intentiile pt 2016, am primit o multime de Email-uri cu intrebari referitoare la unele excursii pe care le-am facut, dar care acum nu mai apar, la altele care se doresc, la plecari din alte parti decat Bucuresti. Nu am vrut sa anticipez anumite lucruri, decat doar in limita "intentii", am tinut sa va arat ce muncim dupa ce finalizam...Vad insa ca trebuie sa va arat mai clar ceea ce va fi in 2016 si sa confirm in 3-4 saptamani.

Singles Travel 2016 va avea plecari din Bucuresti si lucram acum pt Iasi si Timisoara. Incercam astfel sa usuram accesul celor din zonele mai indepartate dar si sa asiguram un numar de locuri de vacanta suficient. Grupul este in continua crestere si cu ce putem face acum, nu putem acoperi nici 50% din cat ni se cere. Dar nici nu vrem sa trecem in sfera comercial si sa permitem accesul nefiltrat. Volumul de munca in agentie va fi considerabil mai mare, asta inseamna masuri organizatorice suplimentare. Acum prioritar este sa ne asiguram ca in conditiile cresterii numarului de participanti pe an, a celui de actiuni, a neparticiparii mele decat limitat la excursii (doar la cele Singles Camp), calitatea oferita va fi aceiasi dar si foarte important: cei care vin cu noi, sa fie ca si pana acum, doar persoane de buna calitate, oameni cu care iti poti petrece vacanta ca intr-un grup de prieteni. Sa nu ne trezim cu probleme de diferente de profil, cu persoane cu fitze si care nu pot armoniza cu ceilalti...

In acest moment fixate pt Singles Travel sunt urmatoarele actiuni:

Excursii in strainatate:
1 Madeira   13 - 20 iunie
2 Guleta Turcia    23 - 30 iunie
3 Limnos, Grecia   1 - 6 august
4 Samothraki   29 august - 03 septembrie
5 Muntenegru, Bosnia, Croatia, Serbia 6 - 14 septembrie
6.Malta 19 - 26 septembrie

Excursii in tara:
1.Braila - o burta de peste   14 - 17 aprilie
2. Maramures 10 - 14 mai - 30 locuri
2.Cetatea Fagarasului - Sinca    20 - 22 mai
3.In lumea minunata a animalelor   12 - 15 mai
4.Delta la Sulina   25 - 29 iulie
5.Dobrogea de Nord   30 septembrie - 2 oct
6.Herculane   13 - 16 octombrie
7.Sarata Monteoru    4 - 6 noiembrie

Lucram la asezarea in calendar si organizarea unor iesiri la schi in tara si strainatate si a urmatoarelor actiuni:

1. Cozia - in Gradina Zanelor
2. Cheile Nerei
3. Retezat
4. Muntii Fagaras&Transfagarasan
5. Transrarau si Muntii Calimani
6. Delta Dunarii - Dunavat
7. Ceahlau
8. Piatra Craiului
9. Bucuresti!

Asa ca o sa fie suficiente optiuni.... :) o sa fie si munte si mare, evenimente si pt cei noi si pt cei vechi, circuite, tururi, sejururi, combinatii, destinatii apropiate, mai departate...



Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #512 : Duminică, 11 Octombrie 2015, 07:51 »
Nu sunt convinsă ca aici e locul potrivit ???, dar n-am vrut să se rătăcească prin alte topicuri.
Pentru eventualele  acțiuni prin zona Oradei - iată un nou obiectiv:

http://www.descopera.ro/descopera-in-romania/14802585-una-dintre-cele-mai-frumoase-cetati-din-romania-deschisa-publicului-dupa-cinci-ani-de-restaurare-galerie-foto-spectaculoasa


foto: amazingvisuals
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #513 : Luni, 02 Noiembrie 2015, 19:14 »
O mare parte din excursiile montane, asa cum am precizat deja, se vor desfasura in cadrul Singles Travel. La fiecare grup o sa existe un insotitor de grup - ghid montan + un salvamontist. Ghidul montan se numeste Lidia si este din Iasi. Dupa Bran am o intalnire cu ea, urmeaza sa punem la punct toate detaliile, iar in urmatoarea saptamana vor fi comunicate pe forum si site si actiunile pe care le vom face.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #514 : Vineri, 06 Noiembrie 2015, 07:53 »
Aseara inca se lucra la noul site...iar eu azi trebuie sa plec spre Bran. Raman in contact telefonic cu echipe de IT, au sa ma anunte cand se lanseaza noul site. Ei spuneau ca au sa se tina de termenul promis adica 7.11. Poate chiar un pic mai repede, adica azi.

Mai multi dintre voi au scris aici pe site, transmitandu-mi intr-un fel intentia lor de participare la anumite excursii externe. Vreau sa va spun ca am sa tin cont de acest lucru, am sa-l comunic in agentie. Deci stati fara probleme, am sa va retin locurile comunicate.  :)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #515 : Marți, 10 Noiembrie 2015, 11:09 »
N-am reusit sa lansam site-ul asa cum promiteam....Din pacate au aparut cateva mici probleme si am tinut ca totul sa fie perfect inca din aceasta faza. Acum este 99.99% finalizat, mai schimbam mici amanunte....Sunt destul de multe lucruri noi, o sa vedeti....

Nu sunt toate actiunile postate...Maine o sa continui cu popularea site-ul, mici corecturi etc....O sa postez actiunile montane.... :)

Tot maine, dupa ce finalizez discutiile cu Lidia si revin in Sibiu, o sa postez un fel de "manual de utilizare", desi sunt convins ca va veti descurca usor...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #516 : Marți, 24 Noiembrie 2015, 08:43 »
Un obiectiv interesant. Sper insa sa se poata vizita. Din pacate in Romania multe locuri de genul aceasta sunt renovate, dar nu exploatate. Se face deschiderea oficiala cu surle si trambite (probabil ca trebui justificati banii cheltuiti) apoi se inchid. Cazul Cetatii Severinului de exemplu....

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #517 : Luni, 30 Noiembrie 2015, 18:53 »
Nu stiu cit mai este de actualitate intrebarea mea.Admin,sa realizat ceva in legatura cu infiintarea de cluburi SC in diferite orase?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #518 : Joi, 03 Decembrie 2015, 08:02 »
Nu mai avem demult timp in plan asa ceva....

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #519 : Joi, 03 Decembrie 2015, 09:47 »
Buna dimineata! Gigi, am apucat sa-ti spun la Herculane cate ceva despre Colibita.
Iata cateva informatii. Este o zona foarte frumoasa, mai putin cunoscuta.

http://www.cesavezi.ro/obiective-turistice/14-statiuni/329-statiunea-si-lacul-colibita

http://www.romania-redescoperita.ro/index.php/component/k2/item/269-colibita-paradisul-din-valea-bistritei

Poate este o sugestie buna pentru viitoarele actiuni SC.


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #520 : Joi, 03 Decembrie 2015, 11:22 »
Multumesc Monica. Am sa le am in vedere! Orice sugestie este binevenita!

Offline cmc_64

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #521 : Joi, 03 Decembrie 2015, 13:58 »
Buna Gigi, buna tuturor
Eu CLAR si HOTARAT ma inscriu la Workshop-ul de fotografie si ma tenteaza si cel de film.
O intrebare/sugestie....Gigi ai in gand sau pe lista pentru viitor Baile Termale de la Miskolctapolca? atasez un link pentru cei care sunt curiosi  http://lumeamare.ro/2013/01/24/bai-termale-in-ungaria-miskolctapolca-barlangfurdo/
Sanatate tuturor!

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #522 : Luni, 04 Ianuarie 2016, 12:32 »
LA MULTI ANI ! tuturor. Multe bucurii in 2016
Gigi, se cere lista cu concediile de odihna pe 2016 si doresc sa stiu daca se organizeaza actiunea
*** Muntenegru, Bosnia, Croatia, Serbia 6 - 14 septembrie - era pe lista de intentii singles travel 2016 si nu stiu daca ai optat ca favorabil sau nu.
Multumesc.



Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #523 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 11:12 »
Iti dau raspunsul in 2-3 zile. Mai am de finalizat si de lansat 9 actiuni....apoi continui cu optiunile.... :)

Offline Brand_usa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #524 : Sâmbătă, 09 Ianuarie 2016, 16:32 »
LA MULTI ANI ! tuturor. Multe bucurii in 2016
Gigi, se cere lista cu concediile de odihna pe 2016 si doresc sa stiu daca se organizeaza actiunea


... in Delta Dunarii si daca ramane valabila perioada anuntata la intentii, respectiv 25 - 29 iulie 2016. Multumesc
" Unui om ii accepti firea, nu i-o ierti. "    ( Ileana Vulpescu )