Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279611 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #705 : Marți, 26 Iunie 2018, 16:47 »
Gigi preconizati in 2019 pt. excursiile interne sa se poata folosi si tichetele de vacanta, eu am primit anul acesta tichete valabile un an si as dori sa le folosesc tot la excursiile din SC.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #706 : Marți, 26 Iunie 2018, 18:01 »
Pt tichete de vacanta este nevoie de un contract cu emitentii, pentru a le putea apoi valorifica. Pt asta insa este nevoie de timp si un pic de analiza. Daca ati vedea ce este in aceste zile in agentie v-ati da seama ca este imposibil de gasit si 5 minute. Din pacate mare parte din timp se pierde acolo pt modificari la liste, inlocuiri, renuntari etc. Orice interventie trebuie facuta manual, iar noi am gandit sistemul online...

O sa vedem in toamna, cand se mai linistesc lucrurile si ne putem face un pic de timp. cum sta treaba cu tichetele de vacanta, stiu ca trebuie gasita o rezolvare pentru a ajuta pe cei care beneficiaza de astfel de instrumente,

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #707 : Joi, 28 Iunie 2018, 18:08 »
Referitor la Japonia, pentru care multa lume asteapta informatii. Din pacate toate ofertele pe care le-am primit pana acum nu se incadreaza in ceea ce-mi doresc eu sa fac pentru aceasta excursie. Nu vreau sa dau lucrurile peste cap, sa le grabesc doar din dorinta de a finaliza si lansa ceva. Asa ca, mai chibzuiesc. Excursia in Japonia se va face cu siguranta anul viitor, fie in perioada anuntata, in luna mai, fie in toamna, dar 100% se va face. Eu sper sa am un raspuns pozitiv cand ma intorc din Portugalia, am sa folosesc acea plecare pentru o intalnire care-mi va da niste repere mai sigure si sper mai bune.

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #708 : Vineri, 29 Iunie 2018, 20:18 »
Si poate iti faci timp, printre picaturi, sa studiezi si Insulele Feroe. Stii tu, ti-am mai spus... ;)
Si cum ai prins curaj si ai ajuns si in Caraibe, te mai las un pic...pana la America de Sud! Peru, stii si despre asta c-am discutat!
Hai te pup, zboruri fara turbulente!
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #709 : Sâmbătă, 30 Iunie 2018, 09:24 »
Peru este visul meu de copil. Asa ca o sa ajungem acolo. Feroe, m-am uitat un pic atunci cand am sosit dar nu am dus lucrurile mai departe...Intr-o perioada mai linistita o sa incep sa ma documentez...

Offline sultana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #710 : Duminică, 08 Iulie 2018, 18:49 »
Buna ziua,
Am citit si eu lista cu excursiile prevazute in 2019. Pe mine ma intereseaza cea din Maroc si de aceea as dori sa stiu, aproximativ, daca se organizeaza tot in aprilie  la fel ca cea din 2018. Stiti ca exista, tot felul de probleme pe la serviciu si as vrea sa-mi ""rezerv"" locul in aprilie de pe acum. Ma gandesc de ceva timp la Maroc(in special faza cu beduinii, ma fascineaza)si nu as vrea sa ratez excursia.
Mersi

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #711 : Duminică, 08 Iulie 2018, 19:30 »
Sultana, ai vazut, mai este un MAROC si in 2018, septembrie. Si se pare ca mai sunt locuri.
Vezi pe link:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2554.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline sultana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #712 : Miercuri, 11 Iulie 2018, 21:42 »
Buna seara,
 Da, stiu ca este si Maroc in septembrie dar momentan nu pot.... Concediul pe anul acest s-a cam epuizat, asa ca, imi fac planuri pt 2019.Deja visez Maroc ... dune.. berberi. Sper sa imi implinesc visul, sa pot pleca si sa prind un loc in aprilie.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #713 : Joi, 12 Iulie 2018, 11:41 »
Sultana, cu siguranta o sa avem Maroc in aprilie 2019. Si o sa fie locuri sper suficiente pt toti cei care doresc sa participe.

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #714 : Duminică, 15 Iulie 2018, 19:07 »
Eu astept Japonia, cand consideri tu ca est potrivit ! Stiu sigur ca vei face lucrurile bine si traseul relevant !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #715 : Joi, 19 Iulie 2018, 12:35 »
Ati remarcat probabil ca deja am inceput sa postam excursiile externe 2019. Pe langa cele in premiera sau mai deosebite, adica Cuba, Vietnam - Cambodgia, Caraibe, Madagascar, insulele Faroe etc am fixat si am postat deja pe forum cateva vacante pe care le-am mai facut. Este vorba despre Islanda, Portugalia, Azore si o sa urmeze si altele. La acestea din urma datele sunt cele de desfasurare, maxim 1-2 zile diferenta (inca nu este comunicat programul zborurilor).

Facem asta cu intentia de a va arata exact ceea ce organizam si cand, pentru a va putea alege din timp si de a va organiza concediul si disponibilitatea de timp.

Multa lume asteapta Japonia, si am tinut ca acum inainte de a pleca in Irlanda sa va confirm ca certa excursia, mai ramane perioada si tariful exacte (le stiu doar ca repere in acest moment). O sa fie o excursie de 10 nopti, in luna noiembrie (nu in luna mai cum o anuntasem initial), atunci cand o sa gasim artarii inrositi (este un spectacol fabulos la Kyoto in acea perioada), o sa fim 16 persoane, o sa fim doi insotitori de grup, unul specializat pe Japonia si eu ca organizator. 

In plus de Japonia, in masura in care exista doritori fermi, o sa putem face anul viitor si China, alta destinatie de care am tot fost intrebati. O sa fie un program complex, nu unul tipic de agentie si o sa se desfasoare in luna septembrie, a doua parte.

La intoarcerea din Irlanda (peste 10 zile) o sa am toate detaliile necesare despre ambele excursii si o sa transmitem un newsletter pentru a va comunica amanuntele si reperele necesare.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #716 : Luni, 30 Iulie 2018, 20:44 »
M-am tinut de cuvant cu Japonia. Am lansat excursia, rezervarile sunt deschise, toate detaliile sunt deja postate pe site si forum. Inscrierile se pot face aici:

http://www.singlescamp.ro/eveniment/japonia-circuit-de-14-zile-minunatiile-toamnei-nipone-5-18-noiembrie-2019/

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #717 : Miercuri, 01 August 2018, 12:24 »
Am fixat calendarul de excursii externe 2019, la care voi fi insotitor sau co-insotitor de grup. Nu o sa se mai adauge altceva, iar ceea ce apare in lista sunt actiuni cu desfasurare sigura. Unele sunt deja lansate, la altele se pot face (DOAR  de cei care au mai fost cu mine in excursii) pre-rezervari. Primim deci de la cei vechi intentiile, sub forma de Email, pe office@singlescamp.ro, urmand ca la lansarea efectiva sa aiba prioritate.

Toate excursiile din lista de mai jos vor fi lansate pana cel tarziu la 1 noiembrie 2018. Aveti astfel timp suficeint sa va ganditi, sa va organizati concediile, astfel incat daca va place ceva, sa puteti rezerva.

Mai jos este lista:

Tailanda, plaja, insule, fun 20 - 30 ianuarie 2019

Vietnam - Cambodgia 30 ianuarie - 10 februarie 2019

Havana, Croaziera Caraibe si sejur Varadero 1 - 15 martie 2019

Croaziera Caraibe: din Guadelupa pana in Martinica 22 martie - 1 aprilie 2019

Maroc si Sahara 6 - 14 aprilie 2019

Andaluzia 7 - 14 mai 2019


Sardinia - Corsica - Madalena. Excursie cu plecare aprox, 23 mai 2019

Sicilia, Etna si insulele Eoliene. Plecare aprox 10 iunie 2019 - co-ghidaj impreuna cu Lidia

Norvegia. Excursie in tara fiordurilor, cascadelor si ghetarilor. Plecare aprox 27 iunie 2019

In paradisul verde al insulelor Azore 13 - 21 iulie 2019 - co-ghidaj impreuna cu Lidia

Circuit Scotia - cu plecare aproximativ 29 iulie - co-ghidaj impreuna cu unul dintre colaboratori, care urmeaza sa preia aceasta destinatie

Natura nordului: Insulele Faroe 14 - 21 august 2019

Portugalia. Circuit si sejur la Cascais 25 august - 3 septembrie 2019 co-ghidaj cu Daniela, care urmeaza sa preia aceasta destinatie

Islanda. In cautarea aurorei boreale. 7 - 15 septembrie 2019 - co-ghidaj cu Lidia

Excursie in Madagascar 21 octombrie - 3 noiembrie 2019


Japonia, circuit de 14 zile. Minunatiile toamnei nipone. 5 - 18 noiembrie 2019

Ce este lansat sau conturat, gasiti aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/board,54.0.html

Urmeaza ca in perioada urmatoare sa stabilesc impreuna cu colaboratorii nostri, care insotesc grupuri: Lidia, Daniela, Diana, Gabi, Iulian, sa speram ca si Maria din Grecia, ce excursii externe o sa fie ghidate de fiecare dintre ei. Functie de disponibilitatea si afinitatea pentru anumite destinatii, o sa facem impreuna o lista de excursii, pe care o s-o afisam in maxim o luna.

Offline Monica Banita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #718 : Luni, 20 August 2018, 19:14 »
Toscana, asa cum o planuiesti ste minunata ! Am avut norocul s-o vad, dar in graba si as revedea-o oricand. Este foarte cald insa si trebuie facuta in afara lunilor din mijlocul verii. Sa nu ratati San Gimignano, Sienna si Gubbio, de o frumusete aparte. Sienna este unul dintre cele mai frumoase orase pe care le-am vazut. Ne facea Gigi la un moment dat o clasificare a oraselor care-i plac (mi-a ramas gandul la Edinburgh, pe care nu l-am vazut); cred ca Sienna merita un loc pe lista scurta.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #719 : Luni, 03 Septembrie 2018, 14:37 »

  Gigi, astept cu nerabdare sa ma inscriu in aceasta minunata excursie.  *|* :yeah: :applause:
  Cand ma gandesc la Toscana rustica, prima imagine care imi vine in minte este cea a unui drum serpuit printre dealuri, strajuit de chiparosi, lanuri de grau cu maci si podgorii. Acest peisaj magic are un magnetism, uluitor, imaginile sunt atat de frumoase incat ai impresia ca timpul s-a oprit in loc..... Pentru toti cei care iubesc Italia si vor sa o revada va dedic o melodie superba " Romanza"- Andrea Bocelli