Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279702 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #735 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 19:32 »
Gigi,
Avand in vedere faptul ca in anul 2019 se organizeaza excursii la Istanbul (minim de 3 ori), am sa vin cu o propunere. Sunt persoane care au mai fost la Istanbul dar doresc sa-l mai revada din cand in cand (din aceasta categorie fac parte si eu). Ma intreb daca se poate organiza o excursie pentru cei care cunosc Istanbulul (au vizitat toate obiectivele principale), ma refer la Palatul Topkapi, Dolmabahce Saray, Moscheea Albastra, Hagia Sofia, Basilica Cisterne..etc.  Sunt locuri minunate mai putin cunoscute si vizitate de turisti si pe asta vreau sa se axeze structura excursiei, inclusiv vizitarea insulei Büyükada. Pentru o experienta unica trebuie incercata o baie turceasca si un masaj. Crezi ca se poate organiza o excursie in acest sens..., fara vizitarea obligatorie a obiectivelor principale?

 

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #736 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 19:48 »
Buna seara Gigi!
O nebunie de oferte care mai de care mai tentante  :bow:
Pe lista de propuneri era si Barcelona! :worthy:
Se mai organizează? ;)
O seara linistita tuturor si sanatate multa, multa  :angel:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #737 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 19:49 »
Structura de excursii pt Istanbul este conturata si apoi detaliata de Daniela. Ea cunoaste foarte bine orasul, eu am fost doar turist acolo. Stiu ca a lucrat la programe, sunt la mine, dar inca nu le-am parcurs. Stiu sigur ca printre obiective o sa fie Insulele Printilor, dar mai multe nu stiu...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #738 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 19:52 »
Da, avem in calcul si Barcelona. Si Milano cu lacurile...Mai sunt cateva...dar este enorm de mult de lucru si e nevoie de maxima atentie...Asa ca mai dureaza un pic pana va fi totul gata.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #739 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 20:34 »
Banuiesc, ca, asa cum ai spus, e enorm de lucru!
Voiam doar sa stiu daca se mai organizeaza.
Multumesc mult pentru vesti si multumesc mult pentru tooot ceea ce faceti ca sa ne bucurati sufletele si sa ne inveseliti viata  :bow: :flori:
Eee, daca as putea as merge in toate, interne sau externe...
Sanatate multa si sporrr in toate  :angel:

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #740 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2018, 08:51 »
Gigi,

Am vazut ca ai postat o excursie "Toscana, pitoresc si gastro-delicii 20 - 25 mai 2019". Sa inteleg ca nu asta-i excursia "Toscana rurala si pitoreasca" preconizata a se desfasura in perioada 29 iunie - 7 iulie 2019? Asa cum ne-ai precizat "In Toscana vreau sa organizam o calatorie in zona rurala si doar sa punctam Florenta, Lucca, Siena, Pistoia, Pisa etc. Deci nu va fi un tur cultural - istoric, ci mai degraba unul care sa scoata in evidenta valentele culinare, natura, peisajele, pitorescul satelor. Nu stiu in acest moment cati iubitori ai acestui tip de destinatii avem pt a reusi o astfel de excursie. Ce am vazut si constat eu in general, nu particular in SCT, Toscana se confunda cu Renasterea si oamenii asteapta sa-l vada pe David, mai degraba decat dealurile molcome si campurile multicolore...Iar cazarea nu vreau sa o fac in hoteluri, ar fi un non sens si o contradictie intre ceea ce vreau sa arat si locul in care se sta...Intentionez sa facem cazarea in asa numite "farm holiday homes", un fel de pensiuni agroturistice. Sunt peste 3500 in intreaga Toscana, deci avem de unde alege..."  :)
 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #741 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2018, 14:12 »
Nu, nu este ceea ce am vizat sa organizam. Este un alt tip de excursie, dupa cum se poate remarca. Locatiile rurale din zona, din pacate nu se preteaza la un grup de 16 - 18 persoane, cu cererea camere twin. Sunt mici cu camere matrimoniale.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #742 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2018, 20:55 »
Gigi, Multumesc! *|* *|* *|*

Bella Toscana  :) :dance: 

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #743 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 21:49 »
cand vor fi postate excursiile interne?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #744 : Luni, 12 Noiembrie 2018, 06:18 »
Primele (cele din ianuarie, februarie, martie) in urmatoarele 2 saptamani. Celelalte incepand cu 10 ianuarie. Ca in fiecare an.

Offline rodi_

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #745 : Vineri, 16 Noiembrie 2018, 13:35 »
Buna ziua !
 Am primit astazi lista cu excursiile pe 2019.Printre excursiile externe in lucru nu am regasit Barcelona !E de luat in calcul pt anul 2019 sau nu ? Multumesc pt viitorul raspuns ! Rodica Mihaescu

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #746 : Vineri, 16 Noiembrie 2018, 13:41 »
Rodica, in newsletter am scris ceea ce avem in lucru. Barcelona asa cum am scris aici, acum o saptamana, este in vizor pt toamna anului viitor. Nu am ajuns insa la ea...Nu am stabilit inca nici varianta in care o facem: gen city break, legata cu cateva alte destinatii apropiate, sau chiar conectata cu o croaziera. Necesita o analiza. Mai intai sa finalizam ce avem in "moara" si apoi ajungem si la Barcelona.

Offline CRISS TINA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #747 : Duminică, 16 Decembrie 2018, 21:37 »
Buna    ,  tuturor...
ma   adresa  cu  urmatoarea  propunere  avind   in vedere   "calendarul  2019..." pentru  bugetari...
referitor  la  mini  vacante...a  se lua  in considerare aceasta  posibilitate ....mentionind...
ianuarie   24....fiind  joi...
Paste  ortodox  30.04...imediat  1  mai
18 iunie  Rusalii   ziua de   luni
15  august


si  tot  asa...

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #748 : Joi, 27 Decembrie 2018, 10:48 »
Gigi ,
 se pot utiliza tichete de vacanta pentru a plati o parte din costul excursiei interne , multiplu de 50 lei , 50 lei e valooarea unui tichet de calatorie ?   

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #749 : Joi, 27 Decembrie 2018, 11:24 »
Buna Radu! Nu, imi pare rau, nu este posibil.