Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279649 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #105 : Marți, 19 Iulie 2011, 18:16 »
suna foarte tentant propunerea asta. asta iarna am vrut sa ajung la Danes cu un grup numeros, dar era ocupata pensiunea. nu ma intereseaza sa calaresc ca as muri de frica dar as vrea sa pozez caii.

hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #106 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 15:39 »
@Julia - Nu cred că ţi-ar fi frică de caii de la acea pensiune. Uite, ca să-ţi demonstrez postez nişte poze cu cîţiva din "căluţii" de acolo, făcute acum cîteva ierni. În primele poze o să vezi chiar un cal care face "tumbe" prin zăpadă, doar aşa... de fericire...

hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #107 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 15:41 »
... şi alţi căluţi...

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #108 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 16:49 »
super tare...
si unde anume e pensiunea asta?


hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #109 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 17:51 »
@Julia - Pensiunea se află la Lunca Bradului, valea Ilvei, la marginea judeţului Mureş spre Harghita. Aprox 25km de Topliţa, şi 90km de Tg.Mureş.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #110 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 18:03 »
hadrian, frumoase pozele facute calutilor de la aceea pensiune
nu ma pricep sa-mi tin "echilibrul" pe spatele cailor dar sunt o mare admiratoare a lor- pe unde merg si vad cai - acum sunt cam peste tot - plimbari cu trasura , sania, poneiul - le netezesc coama, le fac o poza si daca ma lasa proprietarul si am la indemana le dau zahar  :D

deocamadata nu este vizibil mesajul cu propunerea ta , dar am sa revin cand Bogdan va depista unde este problema si am sa citesc mesajul  :)

hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #111 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 18:29 »
@almi-gabi - chiar sînt surprins că a dispărut conţinutul mesajului propunerii mele, nu-mi explic... se extinde "triunghiul Bermudelor"?... hmmm... uite aici un link despre subiectul propunerii mele : www.horseriding.ro

silviu

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #112 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 19:28 »
intra in "profil" si seteaza limba engleza; si-o sa apara mesajul ;D treaba najpa e ca nu recunoaste diacriticele :(

hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #113 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 19:41 »
@Silviu - Mersi de informaţie, dar prefer să rescriu vreun comentariu, decît să nu folosesc diacriticile. Eu cred ca aşa-i mai corect... nu neapărat gramatical... ci... moral... să facem un efort în a folosi ceea ce deosebeşte limba noastră, de altele.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #114 : Miercuri, 20 Iulie 2011, 20:09 »
intra in "profil" si seteaza limba engleza; si-o sa apara mesajul ;D treaba najpa e ca nu recunoaste diacriticele :(

sunt deja pe setarea de engleza   -  probabil e necesar si un dialect  :D

@almi-gabi - chiar sînt surprins că a dispărut conţinutul mesajului propunerii mele, nu-mi explic... se extinde "triunghiul Bermudelor"?... hmmm... uite aici un link despre subiectul propunerii mele : www.horseriding.ro

adi, multam pentru link - mi-a placut si filmuletul de prezentare
... si pentru diacritice - sunt de acord cu tine  :D


julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #115 : Sâmbătă, 30 Iulie 2011, 15:25 »
eu propun daca tot suntem atitia pasionati de fotografie sa ne faca gigi o tabara cu un workshop foto. poate mai invat si eu ceva...


Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #116 : Sâmbătă, 30 Iulie 2011, 19:05 »
Pai au fost deja vreo doua dar probabil niciodata nu vor fi destule!  :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

julia

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #117 : Duminică, 31 Iulie 2011, 11:00 »
daca te referi la aia care nu s-a mai tinut, ma inscrisesem si io acolo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #118 : Duminică, 31 Iulie 2011, 15:16 »
jul a fost o tabara de fotografie si anul trecut in vara - foarte reusita. daca vor fi doritori se mai poate face un nou workshop pe aceasta tema.  :)

hadrian

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #119 : Duminică, 31 Iulie 2011, 15:54 »
@Julia - Acela era un "motiv" pt o noua tabara, sau chiar iti faci griji ca n-ai putea sa faci si tu fotografii reusite?...
  Uite, eu eram amuzat, si usor jenat, de laudele aduse de unii membrii SC, in urma postarii de poze din cele doua actiuni la care am participat, cum ca as fi fotograf priceput, cu simt artistic etc.
  Nu vreau sa par nerecunoscator celor care mi-au laudat "talentele", dar crede-ma, oricine poate face fotografii reusite, afara, la lumina zilei (cum sint cele realizate dealtfel, in spiritul SC, acela a excursiilor in natura), daca tine cont de doua lucruri : lumina soarelui sa fie in spatele, sau cel mult in laterala camerei foto, si subiectul fotografiei sa fie cit mai central, in rest, face totul, singura, "sapuniera" (termenul folosit de fotografii "adevarati" cu referire la camerele foto compacte, folosite de noi toti, si care denumire mi se pare foarte funny)...