Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 280027 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #180 : Duminică, 11 Decembrie 2011, 18:59 »
Caro...ce vrei tu si io vreau... :)...mai putin filmat....
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Caroline

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #181 : Duminică, 11 Decembrie 2011, 19:47 »
Caro...ce vrei tu si io vreau... :)...mai putin filmat....

Pai, hai! Da' am auzit ca s-a terminat deja programarea pe 2012, trebuie sa asteptam 2013.

oprea_nicoleta

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #182 : Joi, 29 Decembrie 2011, 18:46 »
Buna ziua
Am urmarit foru-mul (mare parte )
, sunt din Bucuresti
caut vacanta in ianuarie , n-am vazut intalniri in ianuarie , sau am omis ceva rubrici,

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #183 : Joi, 29 Decembrie 2011, 18:56 »
Vacanta nu este programata pt ianuarie, se organizeaza doar Carnavalul de la Sibiel.

Offline kama148

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 285
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #184 : Luni, 02 Ianuarie 2012, 10:34 »
Super...vreau si eu la carnaval...

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #185 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 21:35 »
salutare tuturor,
din punctul meu de vedere toate propunerile sunt interesante.
- workshop foto  - interesant, daca s-au finaliza dupa un timp si cu o expozitie a incercarilor participantilor. as participa cu placere.
- weekend sibiel - excelent
in rest, mai vedem!
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #186 : Vineri, 20 Ianuarie 2012, 21:02 »
O tabara pentru parinti si copii se va avea in vedere pt luna februarie?
Parca citisem pe undeva de asa ceva...
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #187 : Sâmbătă, 21 Ianuarie 2012, 08:58 »
Am scris ca prima tabara pt cei cu copii o sa aiba loc in vacanta lor, atunci cand vremea permite activitatile pe care le-am gandit pt ei. Februarie este brrr, nu tu tocmai potrivita. Pe de o parte. Pe de alta sunt plecat 2 week-end-uri, unul in Praga la congres si unul la tabara new entry de la Bran. La Sibiel am 3 grupuri grele, deci imi este fizic imposibil sa strecor ceva.
Abia astept sa fac taberele pt copii, intotdeauna am iubit copiii si mi-a placut sa ma ocup de ei. Asta de cand eram in scoala. Copiii mai mici ma asteptau in fata casei, sa vada ce fac si sa ma insoteasca. Ii duceam la pescuit, frigeam porumb si cartofi in "Dos" cum ziceam noi imensei gradini cu lacuri din spatele casei, le faceam tot felul de jocuri, cu un cuvant ii rasfatam cum stiam mai bine. Chestia asta mi-a ramas in fire, ma port foarte apropiat cu cei mai mici decat mine.
Cand sunt vacantele copiilor, sa putem si stabili deja o data pentru o astfel de tabara?

Caroline

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #188 : Sâmbătă, 21 Ianuarie 2012, 12:26 »
Cand sunt vacantele copiilor, sa putem si stabili deja o data pentru o astfel de tabara?

Pe 2012, la scolile de Stat mai sunt:
- vacanta de Pasti: 9 - 22 aprilie ;
- vacanta de vara: 23 iunie - 1 septembrie

In saptamana 2 - 8 aprilie se desfasoara programul "Scoala altfel" in care profesorii impreuna cu copiii trebuie sa scoata activitatile didactice de la clasa si sa le integreze/reformuleze altfel: in excursii termatice, jocuri educative in aer liber, concursuri, proiecte ateliere de creatie etc., orice altceva decat scoala clasica.
Sunt si eu curioasa cum o sa iasa, fiind primul an scolar in care se prevede asa ceva...
Il las pe Gigi sa se gandeasca la daca si cum s-ar putea folosi de aceasta saptamana.  8)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #189 : Sâmbătă, 21 Ianuarie 2012, 15:44 »
La Sibiel m-au bombardat cu cereri pt perioada aceea, azi am aflat si eu de la o organizatoare de saptamana "scoala altfel". Pt Singles Camp coincide cu Bucovina, deci nu pot organiza inca ceva atunci. Acum ma uit pe calendar, ca urmatorul week-end sunt Pastele, unde la Sibiel am nebunia de pe lume, organizez in fiecare an un pachet de mai multe zile. In care sunt implicat direct. Ramane doar ultima saptamana, atunci cand este si zziua mea Sf Gheorghe. L-as putea petrece cu pustimea, e o idee buna! Incep sa ma gandesc la acea data.

Offline carmenafeer

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #190 : Duminică, 22 Ianuarie 2012, 12:01 »
Am primit un chestionar ,ce nu am inteles acolo trebuie sa bifez locurile unde sigur voi merge??pt-ca sigur nustiu,asi putea bifa pe cele la care mi-as dori sa merg si in functie de program si de concediu sa ma inscriu,programul meu este in fiecare luna altfel, eu nu pot sti sigur decit cu o luna inainte,mi-as dori sa merg in citeva de weekend cum ar fi Transalpina,Transfagarasan,Maramures,ceva ce se organizeaza pe acolo pe  la Sibiu si la Budapesta in octombrie,poate si revelionul dar nu stiu daca anul asta nu voi lucra inca,deci totul este incert si nu vreau sa vb aiurea in general cind spun ceva si fac. :-\
     

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #191 : Duminică, 22 Ianuarie 2012, 21:48 »
Multumesc, Admin!
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #192 : Duminică, 22 Ianuarie 2012, 22:13 »
Cand e pastele ? Ma bag si io daca-i pe meleagurile noastre  ;D. Nu-mi permit sa lipsesc mult  :-[, din cauza muncii pe care nu-mi permit momentan sa renunt la ea(greseala mea)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #193 : Luni, 23 Ianuarie 2012, 15:08 »
Anul acesta Pastele pica in 16 aprilie.

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #194 : Luni, 23 Ianuarie 2012, 15:56 »
Mersi