Autor Subiect: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010  (Citit de 16768 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« : Marți, 20 Iulie 2010, 09:06 »
Multi dintre cei care s-au inscris in comunitate au ca hobby fotografia. De aici ideea de a organiza o tabara care sa aiba ca scop principal deprinderea unor cunostiinte profesioniste de compozitie si tehnica fotografica, dar si socializarea, relaxarea, petrecerea catorva zile de vacanta la munte.
Tabara se va desfasura la Sibiel in perioada 23 - 27 august (intrare luni, iesire vineri),la Pensiunea Sibiel, www.sibiel.eu
Programul taberei va cuprinde:
- cursuri - Daniel Baltat
- vizita si fotografii la Muzeul de Etnografie Sibiu
- prezentare lucrari
- plaja si baie la Lacurile Sarate de la Ocna Sibiului
- seri fun cu Adi DJ
Tariful de pensiune completa este de 400 RON, cursul costa 200 RON si se va achita direct lui Daniel Baltat.
Biletele de intrare strand si muzeu vor fi suportate individual.
Inscrierile raman deschise, pentru a crea posibilitatea participarii pentru cat mai multe persoane.
O sa fie transmis si un newsletter cu informatiile oferite aici.
Intentia de participare va fi comunicata pe office@singlescamp.ro

luciamanta

  • Vizitator
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #1 : Joi, 22 Iulie 2010, 15:55 »
Cine ar dori sa mearga la Sibiel in perioada 23-27 august a.c.?

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #2 : Joi, 22 Iulie 2010, 19:34 »
eu! :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #3 : Miercuri, 28 Iulie 2010, 23:23 »
cine mai vine in august la Sibiel?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #4 : Joi, 29 Iulie 2010, 07:40 »
Lucia, incepand cu Bulgaria, listele cu cei care participa sunt confidentiale. Probabil ca ai remarcat ca nu am mai publicat pe toti cei care s-au inscris. Oricum daca ai privi lista de Bulgaria n-ai recunoaste decat 6 persoane, restul de 9 sunt non forumisti. Deci pentru nimeni nu este o informatie determinanta pt a pleca intr-una dintre actiuni. Important este sa se participe, nu cine participa. Actiunile nationale, tocmai asta vor, sa creeze posibilitatea socializarii cu noi persoane. Cele locale nu pot asigura acest lucru decat intr-o mica masura. Acestea din urma sunt foarte importante pentru a asigura un numar de activitati si evenimente cat mai mare, cu costuri minime, astfel incat sa sa poata participa fara argumentul lipsei de bani. Priveste ce fac jumatate, awana, carmenus, nu stiu daca le-a scapat vreun week-end de luni bune. Si reusesc sa determine tot mai multe persoane sa participe la actiunile lor. Asta este extraordinar, cand vezi ca oamenii devin tot mai disponibili de a iesi, ca le face mare placere sa fie impreuna cu ceilalti, ca se leaga prietenii si grupuri foarte sudate si armonizate. Toate cele trei au avut rezerva acea initiala, fireasca pt oricine, neincrederea in ce oameni gasesc in prima tabara, dar au incercat, s-au convins si uite ca acum au devenit la randul lor initiatori. Aceasta imi doresc de la cat mai multi din cei vechi, sa formeze o baza, un cadru in care cei noi sa se poata acomoda si armoniza. Excursiile de anul viitor, vor fi coordonate de cei care au mai fost in destinatia respectiva, in conditile in care am sa obtin pentru ei facilitatile de ghid, adica cat mai multe gratuitati. Si totul trebuie sa mearga in val: noi si noi membrii vor asigura in continuare organizarea, ghidajul si insotirea grupurilor. De aceea ii spuneam lui MarieJanne ca o sa avem mare nevoie, incepand cu anul viitor, de oameni de turism. Comunitatea va avea in 2011 cel putin 2000 membrii, vor trebui asigurate actiuni locale pt fiecare week-end, de asta se vor ocupa liderii si cei din nucleul local, iar la nivel national vor fi organizate cel putin 40 actiuni. Acestea au sa fie comunicate intr-un catalog, disponibil atat in format electronic, pe site, cat si informat print. Toti veti stii din timp, cu un an inainte ce actiuni vor fi, destinatiile si perioadele. Evident ca eu personal n-am sa pot participa decat la un maxim de 10 - 15 actiuni, acelea in special pe noile destinatii, astfel incat sa evaluez si sa pot corecta pentru viitor, anumite aspecte.
Deci la actiunile nationale, va pot comunica numarul de inscrisi, dar nu-mi solicitati persoanele care participa. Ok daca ele doresc sa o faca este optiunea lor, nu am absolut nimic impotriva, dar remarc ca majoritatea nu fac din participarea lor ceva public, decat la sosire, la capitolul impresii.
 

Offline irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #5 : Joi, 05 August 2010, 09:19 »
Cate persoane s-au inscris pana acum? Mai sunt locuri? Eu vreau sa merg dar nu stiu sigur decat miercuri

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #6 : Joi, 05 August 2010, 09:26 »
Irina, sunt in jur de 20 participanti. Lista ramane deschisa pana venim din Bulgaria. Daca te decizi, lasa-mi un mesaj pe personal, am sa te contactez in 16 august cand sosim cu grupul.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #7 : Joi, 05 August 2010, 15:39 »
draga admin, pot sa vin cu mirciulica la workshop? :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #8 : Joi, 05 August 2010, 19:10 »
Bineinteles, el va asigura hrana grupului, avand in vedere ca a devenit un mare pescar!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #9 : Vineri, 13 August 2010, 14:29 »
si eu!
am facut rezervare in primavara!
nihil sine deo

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #10 : Vineri, 13 August 2010, 18:38 »
si eu!
am facut rezervare in primavara!

O Steliana nu ti-am auzit glasul de mult
te pup

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #11 : Vineri, 20 August 2010, 11:48 »
Pentru participantii la tabara:
Cursul de fotografie are sa inceapa luni ora 18.00 si o sa se incheie cu cel de joi seara. Programul zilnic de workshop:
luni: 18.00 - 20.00
marti: 15.00 - 19.00
miercuri: 15.00 - 19.00
joi: 15.00 - 19.00
Pt curs veniti cu aparatele pe care le aveti si notati-va intrebarile in legatura cu acestea. Luati-va cu voi spatii de memorie suficiente si cabluri de descarcare. Nu uitati de acumulatori si de dispozitivele de incarcat acumulatori.
Pentru plaja: prosoape mari pt sezlonguri si mai mici pentru sters. Costume de baie, creme etc
Incaltaminte usoara pt plimbare si ceva mai gros de imbracat pentru seara.
In principiu programul are sa fie urmatorul:
luni pana la 16.00 cazare
- 18.00 - 20.00 - curs foto
- 20.30 - servirea mesei
- cei care nu participa la curs pot merge pana la muzeul de icoane sau se pot plimba in imprejurimi
marti
- 8.30 mic dejun- 10.00 - 12.30 Ocna Sibiului
- 13.30 - dejun
- 15.00 - 19.00 curs
- 19.45 - cina
- seara fun cu Adi DJ
miercuri
- 8.30 mic dejun
- 10.00 - 12.30 Ocna Sibiului
- 13.30 - dejun
- 15.00 - 19.00 curs
- 19.45 - cina
joi
- 8.00 mic dejun
- 9.00 - 13.00 Muzeul Tehnicii Populare Sibiu - cu aparate foto!!!!!!
- 14.30 dejun
- 15.30 - 19.00
- 19.30 - frigarui haiducesti + paine de casa la cuptor
- ramas afara pe terasa
vineri
- 9.00 prezentare poze facute in Muzeu
- 12.00 check out
- 12.30 - dejun
Daca sunt persoane care inca nu stiu cu cine sau cu ce vin sa ma contacteze pe Email sau mp.
Sa aveti un drum bun spre Sibiel si sa ne vedem cu bine!


pe_jumate

  • Vizitator
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #12 : Vineri, 20 August 2010, 20:12 »
Jawohl, Mein Herr! :-*

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #13 : Vineri, 20 August 2010, 20:37 »
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

adria

  • Vizitator
Re: Workshop fotografie artistica - Sibiel 23 - 27 august 2010
« Răspuns #14 : Duminică, 22 August 2010, 22:21 »
tuturor celor de la sibiel, workshop foto, va doresc sa aveti parte doar de bine, drum bun si distractie cat cuprinde
sa va faceti temele la foto si sa postati ceva pe forum
va pup pe toti