Autor Subiect: Probleme tehnice  (Citit de 22501 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #15 : Joi, 18 Noiembrie 2010, 13:10 »
Imi cer scuze pentru nefunctionarea forumului timp de o jumatate de zi, este vina exclusiva a firmei care face hosting-ul. Am mai avut aceasta problema acum cateva luni de zile, am sperat ca nu o sa mai apara o astfel de situatie, se pare ca serverele de gazduire nu sunt capabile sa sustina profesional hosting-ul. Am decis mutarea la o alta firma. Daca aveti recomandari pt un hosting profesionist, va rog transmiteti-mi informatia, pt a-i putea contacta.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 20 Noiembrie 2010, 17:49 »
Din pacate din nou am avut azi 4 ore off line, sper sa nu va mai creez acest disconfort. Luni noapte vom muta domeniul la alt hosting, pentru ca mi-am pierdut toata increderea in cea care o facea pana acum. Inca o data scuze.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #17 : Duminică, 21 Noiembrie 2010, 16:35 »
Web site-ul singlescamp.ro si forumul atasat au sa fie mutate de Bogdan pe alt server, incepand cu seara aceasta. Pentru ca Global Hosting Baia Mare, cei care ne faceau pana acum gazduirea, au demostrat prea mult "profesionalism", lasandu-ne de mai multe ori off line, am decis, asa cum va scriam ieri, sa schimb solutia de hosting. Va sugerez si voua, daca doriti sa dezvoltati un site, neaparat sa-l gazduiti pe un server din afara, contactati-l pe Bogdan, pt a va sugera cum si unde. In nici un caz nu folositi provideri din tara, nu au nici dotarea necesara si nici nu sunt profesionisti. Culmea este ca avem preturi duble ca cei de afara, dar calitate zero. Stiu ca razbate supararea pe care am acumulat-o aceste doua zile. Dar este justificata.  N-am avut efectiv cu cine sa ma inteleg de la ei, primeam doar promisuni prin Media Serv Sibiu, cei cu care aveam in fapt contractul, ca intr-o ora totul va fi ok. Dupa o ora zpuneau inca doua, apoi inca noua. Sa nu fii in stare sa menti on line niste site-uri si trei zile sa te tot eschivezi si sa promiti, este dovada amatorismului si lipsei de responsabilitate cu care se lucreaza in Romania. Si rezultatul il vedem cu totii. Fiecare pretinde servicii perfecte, fara insa sa se intreaba macar o data daca ale lui catre terti sunt asa cum le asteapta de la altii.
Deci, tot ce se scrie incepand de acum, pana maine seara, inclusiv acest mesaj al meu, nu o sa ramana pe forum.
Sa nu va mirati sau sa fiti suparati daca va dispar mesajele scrise in acest interval. Nu avem cum sa retinem in timpul mutarii informatiile primite in acest timp. Ele vor ramane stocate pe cel vechi, fiind greu de separat si recuperat.
Totul va intra in normal incepand de maine seara cand o sa incepem sa lucram prin serverul din America, iar mesajele voastre au sa fie memorate si o sa apara normal, ca de obicei, pe forum
Pana atunci sper sa se poata comunica, desi gazduirea este instabila si oricand poate sa cada din nou.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #18 : Miercuri, 24 Noiembrie 2010, 21:27 »
Gata, site-ul este mutat! Bogdan a oferit o solutie sigura de hosting, sper ca odata cu aceasta mutare sa nu mai avem situatii de off line! De poimaine sunt plecat o saptamana din tara la Targul de tursim corporate EIBTM de la Barcelona.
Am sa raspund mesajelor si Email-urilor atunci cand ma intorc. Pana atunci tuturor o saptamana buna, sa ne reauzim cu bine!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #19 : Miercuri, 24 Noiembrie 2010, 22:46 »
Am reusit sa mut site-ul si forumurile (platforma nationala + cele locale), zic eu, fara sa se piarda vreun mesaj in transferul dintre servere. De-acum incolo nu cred ca vor mai fi probleme de genul celor intimpinate si pe o perioada atit de lunga.

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #20 : Miercuri, 24 Noiembrie 2010, 23:22 »
Felicitari Bogdan! Ce ne-am face fara tine? Sincer imi lipsea prezenta Singles Camp.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #21 : Joi, 25 Noiembrie 2010, 09:35 »
Am reusit sa mut site-ul si forumurile (platforma nationala + cele locale), zic eu, fara sa se piarda vreun mesaj in transferul dintre servere. De-acum incolo nu cred ca vor mai fi probleme de genul celor intimpinate si pe o perioada atit de lunga.

felicitari pentru reusita!
totusi, de pe forumul national  s-au pierdut toate postarile mele de ieri de ex... (si din cate am observat si ale altora)  iar pe ayouni business club, toate postarile de pe 20 noiembrie pana aseara. oricum nu-i bai.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #22 : Joi, 25 Noiembrie 2010, 10:02 »
buna Trichy, am observat ca ieri te-ai inscris pe ayouni business club, am postat si mesaj de bun venit dar din pacate, cu schimbarea serverelor, totul s-a sters si nu am nici coordonatele tale.  oricum iti trimisesem si un mesaj privat cu o invitatie, sper ca acela sa fi ajuns la inbox-ul tau.

asa ca, daca citesti acest mesaj, vei afla ca trebuie sa te loghezi inca o data.  :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #23 : Joi, 25 Noiembrie 2010, 12:19 »
Am reusit sa mut site-ul si forumurile (platforma nationala + cele locale), zic eu, fara sa se piarda vreun mesaj in transferul dintre servere. De-acum incolo nu cred ca vor mai fi probleme de genul celor intimpinate si pe o perioada atit de lunga.

felicitari pentru reusita!
totusi, de pe forumul national  s-au pierdut toate postarile mele de ieri de ex... (si din cate am observat si ale altora)  iar pe ayouni business club, toate postarile de pe 20 noiembrie pana aseara. oricum nu-i bai.

Forumurile nu au mai functionat de ieri dimineata pina spre seara, incepind cu ora 8 si jumatate, 9. Daca in rastimpul de dinaintea caderii lui (adica peste noapte) s-a mai scris ceva, da, s-a pierdut. A avertizat si Gigi ca e posibil sa se piarda niste mesaje pe timpul transferului. Imi cer scuze dar era inevtabil. E un risc pe care mi l-am asumat, de a se pierde niste mesaje.

dian

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #24 : Joi, 25 Noiembrie 2010, 15:41 »
  Felicitari Bogdan si admin pentru reusita si multumim pentru efortul depus. Apreciez energia si sufletul vostru, interesul pe care il manifestati pentru rezolvarea problemelor. Admin ,iti urez drum bun in calatorie, sa rezolvi totul dupa gand si dorinta si sa te intorci sanatos.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 27 Noiembrie 2010, 12:29 »
am mai vorbit eu despre feedback-ul pozitiv pe alt topic, in alta ocazie, si necesitatea recunoasterii: vreau sa-i multumesc lui bogdan pentru ca mi-a dat raspunsul la o intrebare tehnica in legatura cu modificarea titlurilor subiectelor... o informatie foarte folositoare, intr-adevar. multam fain, draga bogdan! besitos  :-*
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #26 : Luni, 07 Februarie 2011, 14:09 »
Nu calculatoarele erau de vina la inscrierea pe link-ul de pe site, ci o setare din program. S-a modificat acea problema si acum puteti sa va rezervati locuri in tabere fara problemele pe care mi le-ati comunicat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #27 : Luni, 07 Martie 2011, 11:19 »
Am sters acum din greseala inscrierea cu numele de RALU. Am sa vad daca pot sa recuperez datele si am sa caut si la comunitate. Mii de scuze, am apasat pe alt buton, in loc de accept pe cel de refuz.

adria

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #28 : Duminică, 27 Martie 2011, 11:07 »
dragii mei, cum pot insera in acelasi raspuns citate din mai multe alte raspunsuri?
mi se pare aiurea sa dau trei mesaje, unul dupa altul, decat sa scriu in cadrul aceluiasi mesaj, raspunsul la trei alte mesaje

marcutza

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #29 : Duminică, 27 Martie 2011, 11:36 »
dupa ce aplici Raspunde, ai optiunea Insereaza sau Citat si adaugi prin inserare cate mesaje vrei, trebuie un pic estetizate dar merge simplu.