Autor Subiect: Sugestii  (Citit de 44375 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Sugestii
« : Vineri, 06 August 2010, 19:58 »
Sugestiile si propunerile utilizatorilor pentru o mai buna functionare si structurare a forumului sunt binevenite. Le puteti face aici. Atunci cand faceti o propunere sau sugestie va rog sa si argumentati de ce v-at gandit la ea.

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #1 : Luni, 14 Martie 2011, 21:49 »
1.In meniul de sus e un TAB cu Pagina principala care face acelasi lucru cu link-ul de dedesubt – Platforma nationala.
Eu as pune in locul lui (sau alaturi, sau ultimul dupa Creeaza cont, oriunde) inca un TAB cu Singlescamp care sa te duca la pagina comunitatii.

2.nu inteleg de ce unele imagini le pot vedea postate de useri chiar daca nu sunt autentificata, iar alte imagini imi apar doar daca intru pe contul meu. care e smecheria?



iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #2 : Luni, 14 Martie 2011, 21:50 »

3.cind citez un mesaj, ar fi normal sa reia doar ceea ce a scris persoana pe care o citez. dar vad ca apare si mesajul/mesajele anterioare care au fost citate. insa in felul asta devine greu de deslusit.


iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #3 : Luni, 14 Martie 2011, 21:57 »
4.linkul de sus cu Platforma nationala, din care se activeaza celelalte: aria, topicul, etc, este la fel si in partea de jos, dar numai pe pagina cu toate topicele.
ar putea fi la fel si cind deschid un anumit topic? adica ar putea sa apara si jos? de ex ceva in genul cum e cu linkul: mesajul urmator/precedent care apare si sus si jos.
spun asta pt ca daca scriu un mesaj imi e mai simplu sa accesez asa unde vreau sa ma duc, decat sa dau In sus si abia apoi sa ajung la link-ul respectiv.



Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #4 : Luni, 14 Martie 2011, 22:22 »

2.nu inteleg de ce unele imagini le pot vedea postate de useri chiar daca nu sunt autentificata, iar alte imagini imi apar doar daca intru pe contul meu. care e smecheria?


iulia, smecheria nu este chiar asa de mare: pozele atasate prin "optiuni aditionale" (cand scrii raspuns, micul buton albastru, cu semnul + alb, jos in stanga) po fi vazute doar daca te autentifici pe forum; pozele stocate intr-o baza de date gen photobucket si postate printr-un link, pot fi vazute de toata lumea. poti sa faci proba si tu, este foarte usor: deschide photobucket.com, alege poza care-ti place, copiezi linkul care incepe cu img  (al patrulea) si-l postezi aici.  este pe uneva un tutorial in acest sens.  bafta!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #5 : Marți, 15 Martie 2011, 21:45 »
aha, banuiam eu ca e cu schepsis...
multam


Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #6 : Duminică, 27 Martie 2011, 02:08 »
ar fi util ca fiecare utilizator sa isi poata edita si sterge propriul raspuns pe forum in caz ca greseste sa poata edita singur
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #7 : Duminică, 27 Martie 2011, 02:47 »
da, pe sectiunile unde sunt moderatori poti sa rogi moderatorul sa te ajute el .

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #8 : Duminică, 27 Martie 2011, 23:33 »

Admin, schimba ora pe site ca a venit primavara !!!



Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #9 : Marți, 29 Martie 2011, 01:32 »

3.cind citez un mesaj, ar fi normal sa reia doar ceea ce a scris persoana pe care o citez. dar vad ca apare si mesajul/mesajele anterioare care au fost citate. insa in felul asta devine greu de deslusit.


Cand citezi un mesaj in care exista deja un citat, el citeaza tot. Softul forumului nu are cum sa faca diferenta si sa sorteze citatele. Asta o face utilizatorul, eliminand ce considera ca e in plus.

Cat priveste punctele 1 si 4, stiu ce zici si ar fi bune chestiile alea. Numai ca nu se poate face din interfata de administrare a forumului, ci doar intervenind in codul softului. Iar asta inseamna programare.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #10 : Marți, 26 Aprilie 2011, 14:13 »
avand in vedere ca,

- tot mai mult se organizeaza intalniri pe Singles Camp Ploiesti pt cei din Bucuresti de pe toate Cluburile- ABC, Young, Art,

propun, daca nu este inoportun pt SC, revenirea la Singles Camp Bucuresti.


marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 07 Mai 2011, 10:04 »
Dupa cum putem observa numarul participantilor la discutii/ intalniri in Bucuresti este tot mai mare.

SinglesCamp Bucuresti poate deveni o tema principala care sa dezvolte subteme in functie de actiunile, intalnirile celor din Bucuresti indiferent de apartenenta lor pe Cluburile Bucurestene.
Topicul "Eu merg la...." poate face parte ca subtema din SCB.

propun aceasta modificare pt o mai buna vizualizare a tuturor intalmplarilor SC legate de Bucuresti.

multumesc.



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #12 : Sâmbătă, 07 Mai 2011, 10:14 »
Dupa cum putem observa numarul participantilor la discutii/ intalniri in Bucuresti este tot mai mare.

SinglesCamp Bucuresti poate deveni o tema principala care sa dezvolte subteme in functie de actiunile, intalnirile celor din Bucuresti indiferent de apartenenta lor pe Cluburile Bucurestene.
Topicul "Eu merg la...." poate face parte ca subtema din SCB.

propun aceasta modificare pt o mai buna vizualizare a tuturor intalmplarilor SC legate de Bucuresti.

multumesc.


marci, ai dreptate
ar fi mult mai usor daca fiecare intalnire ar avea un topic separat unde sa putem discuta si stabili detaliile intalnirii
acum stau si alerg de-a lungul topicului Singles Camp Bucuresti sau "Eu merg la...."  si sa caut pe unde sunt postarile actiunii la care vreau sa particip
actiunile sunt diverse si deja mesajele se suprapun unele peste altele

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #13 : Duminică, 08 Mai 2011, 17:08 »


IMPORTANT

Va propun ca pe topicul "Eu merg la..." sa postam doar evenimentele la care mergem sau propunerile pe care le facem, cit mai concis si la obiect, urmind ca dialogul cu multumiri, descrierea locului unde am fost, cum am petrecut, ce experiente am avut etc sa le facem in alt topic, la Multumesc de ex, sau unde sugerati voi.
In acest fel topicul ramine simplu si mult mai usor de deslusit/urmarit de catre cei interesati.
Daca sunteti de acord eu va multumesc frumos pentru intelegere si va astept propunerile de iesire/aerisire impreuna.


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #14 : Duminică, 08 Mai 2011, 18:33 »

IMPORTANT

Va propun ca pe topicul "Eu merg la..." sa postam doar evenimentele la care mergem sau propunerile pe care le facem, cit mai concis si la obiect, urmind ca dialogul cu multumiri, descrierea locului unde am fost, cum am petrecut, ce experiente am avut etc sa le facem in alt topic, la Multumesc de ex, sau unde sugerati voi.
In acest fel topicul ramine simplu si mult mai usor de deslusit/urmarit de catre cei interesati.
Daca sunteti de acord eu va multumesc frumos pentru intelegere si va astept propunerile de iesire/aerisire impreuna.


iar cei noi veniti  care vor citi despre descriere, impresii si alte detalii nu vor stii de la ce intalnire sunt mesajele si ceea ce spunem
mi se pare o harababura grozava
am mai spus si zillele trecute si revin - fiecare intalnire ar trebui sa aiba topicul ei care sa contina pregatirea actiunii si stabilirea participantilor si apoi impresiile si experientele ~ toate la un loc ~ daca intradevar vrem sa existe unitate si coerenta in ceea ce se scrie

deja primesc semnale de la membri SC care sunt mai putin activi pe forum ~pentru ca timpul nu le permite ~ ca gasesc tot mai dificil sa urmareasca actiunile noastre