Autor Subiect: Sugestii  (Citit de 44376 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #30 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 16:46 »
am observat ca exista 2 topicuri cu aceasi tema chat

unul in arhiva - deschis de admin la 5 martie 2010  - http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,86.0.html

si altul in sectiunea Dezbatere - deschis de iulia la 7 iunie 2011 - http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,689.0.html

propun comasarea celor 2 topice

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #31 : Vineri, 24 Iunie 2011, 19:23 »

Am observat o rubrica noua: calendar. Mi se pare o idee foarte buna, felicitari cui a initiat-o, dar…
1.cine gestioneaza aceasta rubrica?
2.mi se pare util ca acolo sa fie trecute si intilnirile noastre de la club/parc/unde mai mergem, atunci ar fi cu adevarat utila o astfel de rubrica si se justifica aparitia ei. ar putea vedea imediat oricine doreste cind si unde mergem si s-ar putea alatura grupului.
3.faptul ca acum aici sunt trecute data nasterii si virsta unor useri mie imi ridica niste intrebari: de ce apare vizibila virsta daca nu s-a optat pt vizibilitatea profilului? sau s-a optat si nu stiu eu? nu, vad ca nu sunt vizibile. pai atunci nu e corect.
sau optati total pt vizibilitatea profilului, cine nu vrea, isi sterge datele personale, cine nu, nu.
partea cu vizibilitatea mi se pare utila si din alt punct de vedere: mi-a explicat bogdan ca asa ai acces la toate postarile unui user si atunci poti vedea sau cauta mai usor un anume mesaj.

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #32 : Vineri, 24 Iunie 2011, 19:24 »

Propun mutarea topicului cu pozele noastre in prima rubrica de sus (acum e in rubrica cu muzica, imagini etc). In felul acesta cei nou veniti pot lua contact cu restul. Apropo de restul, de ce asa putine poze? Ori ati uitat de rubrica – dovada ca nu e prea vizibila sau vizitata – ori nu aveti incredere. Nu vad ceva rau in afisarea deschisa a afilierii la forumul sau actiunea aceasta.


julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #33 : Vineri, 24 Iunie 2011, 22:07 »

In josul fiecarei pagini, in dreapta exista rubrica "Schimba forum" care permite navigarea pe topice.
Se poate modifica scrisul la rubricile mai generale gen Jocuri, Comunicari etc, sa apara mai ingrosat sau cu litere de tipar pt a se diferentia mai usor de topicele din fiecare categorie?


optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #34 : Vineri, 24 Iunie 2011, 22:24 »
eu am facut ce am am avut timp. evenimentele si iesirile sunt trecute ..mai trebuie multe...

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #35 : Vineri, 24 Iunie 2011, 22:46 »
aha
pai atunci felicitari tie
dar nu inteleg ratiunea de a aparea in calendar atitea zile de nastere
mi se pare ca polueaza inutil, sunt peste 600 de inscrisi deci vor aparea mereu zile de nastere, si pariez ca 3 sferturi nici nu frecventeaza forumul sa-si vada urarile
mai gindeste-te
in schimb intilnirile, excursiile trebuie trecute ca e simplu sa verifici acolo si sa vezi daca e vreo intilnire
spre ex ceahlaul de ce nu e ?


optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #36 : Duminică, 26 Iunie 2011, 11:42 »
nu am terminat de introdus totul...mai pune si tu mana ...zilele de nastere le baga automat...lasa ca nu strica.. :P

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #37 : Duminică, 26 Iunie 2011, 12:38 »

pun, dar nu stiu cum. poate admin...

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #38 : Marți, 28 Iunie 2011, 17:25 »
In josul fiecarei pagini, in dreapta exista rubrica "Schimba forum" care permite navigarea pe topice.
Se poate modifica scrisul la rubricile mai generale gen Jocuri, Comunicari etc, sa apara mai ingrosat sau cu litere de tipar pt a se diferentia mai usor de topicele din fiecare categorie?

Julia, unele sugestii pe care le faci sunt binevenite dar au o singura "slabiciune": pentru a fi puse in practica inseamna modificarea platformei pe care e construit forumul = programare. Ceea ce eu nu stiu sa fac. Eu doar administrez formul cu optiunile pe care mi le ofera interfata de administrare. Deci, nu se poate.

Personal mi se par destul de evidentiate rubricile generale de topicuri. Poate nu prea inspirata aceasta evidentiere, dar exista.

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #39 : Marți, 28 Iunie 2011, 17:27 »

da asa sunt eu slaba. sau vroiai sa zici ca ai o slabiciune pt sugestiile mele?

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #40 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 17:14 »

Propun mutarea topicelor Eu merg si Seara muzicala in rubrica Cluburile SinglesCamp alaturi de topicul Club SC Bucuresti pt a usura navigarea pe forum in cautare de iesiri intilniri si evenimente.

cine este pentru, impotriva, abtineri cineva?? multumesc, in unanimitate se aproba propunerea exprimata mai sus. aplauze.


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #41 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 18:14 »
La incetarea aplauzelor am purces la mutarile solicitate....
Buna observatie, dupa ce atentionasem sa nu se posteze pe Transfagarasan altceva decat probleme legate de acest subiect, am realizat ca "Eu merg la... " este putin peste mana si poate greu de identificat de cei noi. Locul nepotrivit cu siguranta. Seara muzicala, vad ca are multa popularitate, deci s-o avansam....

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #42 : Vineri, 01 Iulie 2011, 16:21 »

ok, de data asta vreau urale

propun scindarea rubricii Cluburile SinglesCamp in doua subrubrici: 1.Club SinglesCamp - Bucuresti in care sa fie cele trei topicuri cu bucuresti, si 2.Cluburi SinglesCamp -in tara in care sa fie restul cluburilor din teritoriu

ma gindesc ca suntem destul de multi cei din bucuresti si ne-ar fi mai usor sa ajungem direct la rubricile care ne intereseaza.

multumesc daca sunteti de acord. daca nu sunteti, tot multumesc, dar mai cu juma de gura asa...




Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #43 : Vineri, 01 Iulie 2011, 17:47 »
ok, de data asta vreau urale

propun scindarea rubricii Cluburile SinglesCamp in doua subrubrici: 1.Club SinglesCamp - Bucuresti in care sa fie cele trei topicuri cu bucuresti, si 2.Cluburi SinglesCamp -in tara in care sa fie restul cluburilor din teritoriu

ma gindesc ca suntem destul de multi cei din bucuresti si ne-ar fi mai usor sa ajungem direct la rubricile care ne intereseaza.

multumesc daca sunteti de acord. daca nu sunteti, tot multumesc, dar mai cu juma de gura asa...




lasa-ne sa "cujetam" mai intai si apoi vom mai vedea!  :) daca folosul este mai mare decat ponosul si daca intr-adevar se castiga ceva...
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

julia

  • Vizitator
Răspuns: Sugestii
« Răspuns #44 : Sâmbătă, 02 Iulie 2011, 13:01 »

ponosul eu chiar nu-l vad, iar folosul va fi ca se simplifica modul in care gasim ce ne intereseaza. asa poate nu mai vedem postari despre club la excursii si nici cum a fost la spectacol in anunturi si comunicari. ca daca sunt imprastiate peste tot e greu de urmarit si pastrat continuitatea discutiei.