Autor Subiect: Singles Camp Cluj  (Citit de 11357 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #15 : Vineri, 08 Octombrie 2010, 10:02 »
neatza clujul si o zi asa cum va doriti !!!

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #16 : Vineri, 08 Octombrie 2010, 10:38 »
Good morning Cluj! o zi plina de soare!
(parca suntem al notele eurovision cu saluturile astea ceografice, heheh)


Offline Grey_witch

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #17 : Vineri, 08 Octombrie 2010, 12:16 »
Da,  ;D numai ca acolo spuneau buna-seara Buda-Peste or whatever citty. Eu o intrebasem pe magnolie cati oameni suntem deja in club, dar se pare ca nu a observat mesajul meu precedent :) O zi faina in continuare la toti. :)
Grey_witch

Offline Grey_witch

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 09 Octombrie 2010, 20:12 »
As avea nevoie urgenta de ajutor. Nu s-ar putea scoate codurile alea de la crearea de cont la platformele locale? Stiu ca atunci cand m-am inscris aici nu am avut nevoie... Nu pot vedea codul care apare, iar vocea sintetica nu il citeste, fiind vorba de o imagine. In caz ca nu poate disparea codul, ma ajuta cineva cu crearea contului la platforma de care apartin? Idurile mele sunt in profil. Multumesc.
Grey_witch

Offline magnolia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #19 : Duminică, 10 Octombrie 2010, 19:30 »
Da,  ;D numai ca acolo spuneau buna-seara Buda-Peste or whatever citty. Eu o intrebasem pe magnolie cati oameni suntem deja in club, dar se pare ca nu a observat mesajul meu precedent :) O zi faina in continuare la toti. :)


n-am idee cati oameni sunt in club.
doar cand am sa primesc listele de la Gigi am sa stiu mai multe.
pana atunci, stam cuminti si rabdatori.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #20 : Luni, 11 Octombrie 2010, 07:39 »
Magnolia ti-am trimis lista cu membrii din Cluj, in acelasi timp cu ceilalti. Am si revenit cu un Email. Nu le-ai primit?

Offline magnolia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #21 : Luni, 11 Octombrie 2010, 15:48 »
am gasit, scuze. uitasem ca in profil am trecut o adresa alternativa si nu
pe cea oficiala, care imi contine numele intreg. credeam ca tie ti-am dat candva
adresa cu numele intreg.
am gasit lista, am vazut-o si am sa ma ocup cu trimiterea mailurilor.
apoi sa ne vedem la un suc pe undeva
si mai departe, cum ne-o fi norocul.
te tin la curent.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #22 : Luni, 11 Octombrie 2010, 17:06 »
Chiar vroiam sa trec prin Cluj venind din Felix, dar cum eram pe fuga, am preferat varianta prin Deva. Data viitoare, sigur am sa te sun, poate ne putem intalni mai multi din zona. Succes Magnolia!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #23 : Luni, 11 Octombrie 2010, 22:04 »
Mult succes şi toate imaginile tale frumoase despre club, să se materializeze! :-*
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #24 : Marți, 12 Octombrie 2010, 11:11 »
neatza Clujul si toate cele bune !!  :)

Offline magnolia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #25 : Marți, 12 Octombrie 2010, 12:29 »
multumeeeeeeeeesc tuturor, va pup si va invit la noi acasa,
pe forumul clujean, sau mai bine zis de vest, ca inteleg ca ni se va alatura si Bihorul

Offline briana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #26 : Marți, 12 Octombrie 2010, 12:32 »
   Buna ziua

  Cei din Mures putem avea acces la Clubul din Cluj? (adica, habar nu am cati or fi din Mures, dar eu una m-as inscrie....)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #27 : Marți, 12 Octombrie 2010, 13:00 »
Sunt cativa membrii si in Targu Mures. Am sa le cer acceptul, si am sa te pun in legatura cu ei. Cred ca Magnolia&comp este chiar bucuroasa sa primeasca si membrii din Tragu Mures.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #28 : Marți, 12 Octombrie 2010, 21:18 »
Doresc sa se inteleaga foarte bine ce este cu aceste platforme locale, pentru ca incepand de maine (13.10) au sa se inchida topicurile legate de cluburile create pana acum, iar subiectele ce tin de acestea se vor putea dezbate doar in cadrul pus la dispozitie pt fiecare club in parte. Decizia de a inchide aceste topicuri este luata pentru a determina indreptarea discutiilor ce tin de club spre platformele instalate special pentru acest scop. Doar asa cluburile se vor personaliza, se vor contura si vor putea fi mai vizibile.
Existenta acestor platforme de dialog, permite membrilor unui club consolidat sa-si transmita informatii intr-un cadru intim vizibil doar de ei. Intimizarea unei platforme fiind insa posibila doar in momentul in care un club ajunge la un numar optim de membrii activi. Pana atunci dezbaterile de pe ele vor fi vizibile, dand posibilitatea celor care intentioneaza sa intre intr-un club sa se convinga de compatibilitatea profilului sau cu a celorlalti. Nu pot „inchide” un forum doar pentru 5 – 10 membrii, trebuie neaparat sa se ajunga la acel numar pe care-l recomandam a fi in jur de 30 – 35.
In momentul in care un lider de club anunta si imi transmite lista cu 30 membrii activi, va primi o parola a forumului local, astfel incat aceasta va putea fi accesata doar de el si de ceilalti membrii ai clubului.
Recomandarea mea este ca aceste platforme sa nu se transforme in ceva stufos, cu multe topice, trebuie sa devina un instrument de comunicare simplu si accesibil. Daca se va ajunge la ceva care trebuie intretinut, urmarit si chiar cenzurat, nu va face decat sa va rapeasca din timp, intr-un spatiu pe care in continuare il contest, ma refer la cel virtual.
Importante sunt actiunile, iesirile, intalnirile voastre, o incercare de profilare a grupului, o agenda care sa va ocupe din timpul liber pe care-l aveti la dispozitie.
Existenta unor cluburi nu inseamna concurenta intre acestea, nu este nici o intrecere nici intre membrii, nici intre lideri. Fiecare club va avea profilul si implicit programul sau, deci nu pot fi cantarite actiunile fiecaruia. Cladirea acestor cluburi trebuie sa fie ceva stimulativ dar nu competitiv, fiecare va trebui sa se uite doar in „ograda lui”, pt a ma exprima cat mai plastic. Pe nimeni nu trebuie sa intereseze sau sa creada necesar sa judece activitatea altui club sau initiativa unui alt lider.
Consolidarea cluburilor este cea mai importanta actiune care are loc in SC. Doar de aici se poate pleca spre dezvoltarea comunitatii, spre autofunctionare. Dezvoltarea doar pe orizontala, asa cum este ea acum in faza de comunitate unica nationala este strangulata de capacitatea mea fizica de a filtra si de a intretine. Am stat cu piciorul pe frana, pentru a fi sigur ca cresterea comunitatii are loc organic si controlat, dar asta a determinat o dezvoltare lenta. Aceasta actiune este indreptata si poate fi folosita de zeci de mii de oameni, nu de cateva sute, de aceea este necesara o structurare pe verticala, pt a permite dezvoltarea si pe aceasta directie.
Singles Camp este un program pe care-l dezvolt urmand niste pasi a caror logica este mai greu de inteles uneori si este normal sa fie asa, pt ca  necunoscand argumentele si motivatiile care determina inceputul a cate unei noi etape, este destul de dificil de intuit de ce o fac. Toate etapizarea are o singura tinta: formarea unui cadru suficient de mare si de bine consolidat care sa permita accesul a mii de oameni in comunitate. Acest lucru este important de inteles.
Acest anunt va aparea pe fiecare club in parte, astfel ca pana maine seara, sa fie citit de cat mai multi membrii.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Singles Camp Cluj
« Răspuns #29 : Duminică, 09 Ianuarie 2011, 09:08 »
Am urcat la loc pe forumul national platformele de dialog locale ale cluburilor din provincie. Cu motivatia unei vizibilitati si deschideri mai mari. In paralel va ramane si cel instalat ca link de pe harta, in ideea ca atunci cand topicul de pe national va fi destul de animat sa poata fi utilizat imediat.