Sondaj

Sunteti de acord ca profilul vostru sa fie accesibil celorlalti utilizatori?

Da
26 (74.3%)
Nu
8 (22.9%)
Ma abtin
1 (2.9%)

Numărul total de membrii care au votat: 27

Votare închisă: Miercuri, 04 Mai 2011, 14:49

Autor Subiect: Vizibilitate profil  (Citit de 47979 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Vizibilitate profil
« : Sâmbătă, 09 Octombrie 2010, 02:55 »
Am primit mai multe mesaje in care utilizatorii solicita sa aiba profilul vizibil (sa poata fi accesat atunci cind se da clic pe numele utilizatorului). Din pacate, acest lucru nu se poate face individual, ci doar global, pentru tot forumul. Adica fiecare utilizator va putea vedea profilurile celorlalti. Daca profilele sunt vizibile, singurul mod in care puteti evita afisarea unei informatii personale pe care nu o doriti publica va fi sa o stergeti pur si simplu din profil.

Sondajul are rolul de a-mi face o idee generala despre parerea utilizatorilor in ce priveste acest aspect. Veti avea posibilitatea sa raspundeti la sondaj timp de 14 zile.

Offline Gabytza

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #1 : Duminică, 20 Martie 2011, 16:17 »
  Eu zic ca acesta nu este un site matrimonial, nu conteaza varsta,sexul sau religia.
 Daca vrei sa-i cunosti pe cei cu care vorbesti trebuie sa te prezinti la intalniri.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #2 : Duminică, 20 Martie 2011, 18:46 »
Sunt o multime de alte forumuri care NU au caracter matrimonial si care permit totusi vizibilitatea profilului celorlalti membri. Si apoi fiecare utilizator isi poate gestiona profilul functie de preferinte.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #3 : Luni, 21 Martie 2011, 17:37 »
cred ca faptul ca putem sa alegem vizibilitatea datelor personale e ok....singura problema care cred ca apare e din cauza separarii "invizibile" care se face....daca pana acum toti eram in aceeasi oala si ne simteam cumva adapostiti de regulament, acum cei care nu vor avea profilul vizibil se vor simti incomod ca si cum ar avea ceva de ascuns, fata de cei care au ales sa-si faca public profilul...bine asta e o chestie pana la urma personala de cum se simte fiecare si nimeni nu e raspunzator pt asta...nu imi dau totusi seama de ce musai aceasta dorinta...argumentele care ar fi pro?...sa imi aleg cu cine stau de vorba? ...haina face omul?...numele face omul?...varsta?...mai ales ca date pot fi aleatorii...dar ma rog, daca se va vota e ok si legal si major!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

silviu

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #4 : Marți, 22 Martie 2011, 16:22 »
Citat din: balanta
haina face omul?...
cam da.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #5 : Joi, 24 Martie 2011, 02:54 »
Citat din: balanta
haina face omul?...
cam da.

Cam nu. Nu in cazul asta cel putin. Aici nu suntem la interviu de angajari. Aici, si in general, omul face omul. Haina face omul cel mult pentru cateva momente. Cand ai inceput sa vorbesti, nu prea mai conteaza ce spune haina despre tine. Decat daca pe interlocutor il intereseaza DOAR haina :D

silviu

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #6 : Joi, 24 Martie 2011, 13:03 »

Cam nu. Nu in cazul asta cel putin. Aici nu suntem la interviu de angajari. Aici, si in general, omul face omul. Haina face omul cel mult pentru cateva momente. Cand ai inceput sa vorbesti, nu prea mai conteaza ce spune haina despre tine. Decat daca pe interlocutor il intereseaza DOAR haina :D
nu ma refeream la cazul asta. de-asta am si rupt din context o bucatica. e clar ca pe un forum nu iti expui costumul sau rochia :D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:09 »
de ce nu pot vedea profilul nimanui imi apare urmatorul mesaj
A apărut o eroare!
Ne pare rău, dar nu poţi vedea profilul nimănui.
si era util daca fiecare utilizator isi putea edita si sterge  propria postare


giovis s-a discutat mult pe aceasta tema - vezi topicul de mai jos

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,563.0.html


Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:20 »
tot nu ma-m lamurti acolo 81% spun da si totusi nu se poate vedea
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:32 »
dar de ce este atat de important sa vezi profilul giovis?
 deja sunt de ceva vreme pe acest forum si nu-mi mai dau seama de importanta acestui lucru .
spune-ne parerea ta ~ este binevenita si poate lamureste lucrurile . Tu vii cu punctul de vedere al celui care este nou.

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:33 »
sondajul e facut din 2010 acum suntem in 2011 sunt mai multi utilizatori ar trebui facut din nou
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:35 »
pai poate vad ca e cineva din judetul sau localitatea mea si ne intalnim la o cafea real nu doar virtual
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #12 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:39 »
sondajul e facut din 2010 acum suntem in 2011 sunt mai multi utilizatori ar trebui facut din nou

ca sa vezi de cand se dezbate aceasta problema!

pai poate vad ca e cineva din judetul sau localitatea mea si ne intalnim la o cafea real nu doar virtual

asta e si scopul - sa ne intalnim si in real ~ daca citesti la tabere ~ ai sa vezi ca deja s-a intamplat lucrul asta!

apropo - bine ai venit " bruce willis"

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #13 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 14:48 »
in alba nu sunt cluburi  >:( si n u cred ca pe aici sunt singurul din alba,deci vederea profilului e utila
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #14 : Duminică, 27 Martie 2011, 14:40 »
si era util daca fiecare utilizator isi putea edita si sterge  propria postare

In primul rand, s-a eliminat aceasta posibilitate pentru coerenta cronologica a forumului. Daca s-ar elimina mesaje dupa bunul plac al fiecaruia, ar fi o harababura fara cap si coada pentru un vizitator sau utilizator nou care s-ar apuca sa citeasca un subiect anume.

In al doilea rand, ar fi util dar nu si corect. Faptul ca nu se poate sterge si edita postarea are tocmai rolul de a nu da posibilitatea unui utilizator sa se razgandeasca si sa stearga sau editeze o postare daca vede ca a creat prea multe... "valuri". In felul acesta, utilizatorul se gandeste bine inainte de posta un mesaj si isi asuma responsabilitatea pentru cele scrise.

Motivul cu corectarea greselilor de scriere nu sta in picioare pentru ca exista butonul "verificare" care da posibilitatea de avedea cum arata mesajul inainte de a fi publicat si se pot face corecturile de rigoare.