Sondaj

Sunteti de acord ca profilul vostru sa fie accesibil celorlalti utilizatori?

Da
26 (74.3%)
Nu
8 (22.9%)
Ma abtin
1 (2.9%)

Numărul total de membrii care au votat: 27

Votare închisă: Miercuri, 04 Mai 2011, 14:49

Autor Subiect: Vizibilitate profil  (Citit de 47971 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #60 : Luni, 18 Aprilie 2011, 09:35 »
eu vreau o masina  ::) poate fi si fara "pampoane"  ::)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #61 : Luni, 18 Aprilie 2011, 09:41 »
inchiriez pamponul la achitionarea fiecarei masini ... si tot scot do, cunga da orbit!
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #62 : Luni, 18 Aprilie 2011, 10:48 »
in concluzie - noi cei 75 % la suta care am spus " da"pentru profil - nu contam?  ???

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #63 : Luni, 18 Aprilie 2011, 14:52 »
L-am vazut pe saturnianu suparat de lipsa de interes in a se vota. Bogdan nu trebuie sa o iei personal ca nu s-a votat iar lipsa de feed back nu trebuie catalogata ca si dezinteres. Sunt multi care nu stiu cum este mai bine si decat sa influenteze cu votul lor in da sau nu, prefera sa nu voteze. Stiu ca te-ai implicat in a lamuri odata aceasta problema si iti multumesc in numele meu si a celor care au tot intrebat de vizibilitatea profilului.
Decizia mea in aceasta problema va fi urmatoarea:
- nu am sa tin cont ca a votat un numar mic de membrii Singles Camp si am sa decid in consecinta, pt ce s-a votat in majoritate. Cine dorea sa voteze si sa influenteze o putea face. Se pare ca este o problema acest profil, ca si cea a aerului de prea multa intimitate a comunitatii. Se pare ca multi din cei noi sunt descurajati de faptul ca nu realizeaza ca este o comunitate vie sau au senzatia uneia undercover
- daca decizia majoritatii va fi da, profilul va contine doar o parte din datele de inscriere, nu toate - in mod special adresa de Email - asta ar expune nejustificat pe cei care se inscriu in sensul posibilitatii folosirii de catre oricine
Dupa Paste, o sa mai deschidem o campanie de votare pt un subiect poate sensibil dar care trebuie lamurit.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #64 : Luni, 18 Aprilie 2011, 16:06 »
Gigi, sa o iau personal este ultimul lucru pe care l-as face. Nu ma lupt cu nimeni aici. Nici macar cu morile de vant :)

Stiu ce spui legat de cei care nu sunt decisi. Este si motivul pentru care am introdus in sondaj si optiunea "ma abtin", tocmai pentru a da posibilitate si celor indecisi sa isi exprime pozitia de neutralitate (recunosc, mi-a scapat la primul sondaj). Ceea ce nu au facut.

Lucru care lasa la latitudinea majoritatii, care este, de fapt, o minoritate, decizia asupra vizibilitatii. Pe mine nu ma deranjeaza, fiind parte din aceasta minoritate si votand pro, si nici nu aveam pretentiile unui barem de 50+1 din numarul total al membrilor. Dar ceva imi spune ca, daca se va decide vizibilitatea profilului, vor aparea proteste din partea celor care acum nu au votat nici macar prin abtinere. Sper sa gresesc si sa nu fie asa.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #65 : Luni, 18 Aprilie 2011, 16:31 »
Inainte de a genera aceasta vizibilitate a profilului, am sa transmit un newsletter prin care anunt aceasta actiune. Functie de reactiile primite o sa iau o decizie tehnica, in asa fel incat sa nu afectez pe cei care nu doresc vehement sa aiba profilul vizibil. Dar sa asteptam rezultatele, nu se stie care va fi rezultatul.
Oricum consider ca am ajuns intr-un moment in care sa ne si definim fiecare, asta pentru a da incredere celor noi si a-i incuraja ca nick name-urile au personaje reale in spate. Dar asta este o alta poveste pe care urmeaza sa o dezbatem dupa Paste.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #66 : Marți, 19 Aprilie 2011, 13:47 »
Discutand cu Bogdan, am inteles ca tehnic este posibil ca in momentul in care exista setarea generala de posibilitate de vizibilitate a profilului, fiecare poate sa hotarasca pt el cat este vizibil si cat nu din profilul cu care s-a inregistrat.
Apropo de aceasta discutie pe tema vizibilitatii profilului, a nu se intelege insa ca vreau sa inclin balanta sau sa influentez deciziile voastre. Ultimul care s-a intrebat si ne-a intrebat de ce nu sunt vizibille profilele este un utilizator, dupa cat retin parca radu se numea. Stiti cat a mai activat dupa acea intrebare? O zi. Multi meteoritici intra, se inscriu cu senzatia ca pot vizualiza, prelua si folosi date, nu ma refer neaparat la o malutilizare, sunt convins ca cei mai multi cred ca sunt in fata unui site de matrimoniale mai mascat si mai putin declarat. Cand inteleg ca nu este asa dispar. Ca este bine, ca este rau nu stiu.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #67 : Marți, 19 Aprilie 2011, 14:19 »
Probabil ca asa cum exista posibilitatea tehnica de a face vizibil profilul la fel de bine se poate reveni oricand la aceasta optiune asa ca macar o incercare pentru o perioada de timp tot s-ar putea face. Cei care cred ca acesta este un site matrimonial se vor lamuri care este conceptul Singles camp chiar daca vad profilul si abordeaza vreun utilizator.
Daca nu esti interesat de mesajul pe care il primesti ca utilizator nu trebuie sa raspunzi.
Suntem destui de putini care intram in mod repetat pe forum - deja numarul celor care au votat dau o imagine despre numarul celor care utilizeaza frecvent forumul pentru comunicare.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #68 : Marți, 19 Aprilie 2011, 16:39 »
Perfect de acord!

silviu

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #69 : Marți, 19 Aprilie 2011, 19:21 »
Citat din: admin
Discutand cu Bogdan, am inteles ca tehnic este posibil ca in momentul in care exista setarea generala de posibilitate de vizibilitate a profilului, fiecare poate sa hotarasca pt el cat este vizibil si cat nu din profilul cu care s-a inregistrat.
exact! nici nu era nevoie de un sondaj de opinie pe tema asta. cine vrea, isi completeaza profilul si alege sa fie vizibila doar o anumita parte. de exemplu, unii useri pot alege sa li se vada adresa de e-mail, in timp ce altii nu vor fi de acord si vor bifa o casuta in care scrie "vrei ca adresa ta de e-mail sa nu fie publica?"
Citat din: almi_gabi
Cei care cred ca acesta este un site matrimonial se vor lamuri care este conceptul Singles camp chiar daca vad profilul si abordeaza vreun utilizator.
extraordinar! si care ar fi problema daca unii intra pe forum si isi gasesc sufletul-pereche? nu ar mai participa la evenimentele organizate de singles camp? :-\ nu ar mai scrie pe forum? din contra, ar fi foarte bucurosi si i-ar multumi lui gigi.
uite, sunt dispus sa facem un test. hai! care ma ceri, sa vedeti cum eu o sa scriu in continuare si voi fi recunoscator proiectului SC ;D
da' nu ma cereti toate deodata >:( pe rand... ;D

iulia17

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #70 : Marți, 19 Aprilie 2011, 19:43 »

pai nu asta e problema, ci cei care intra aici doar in acest scop, de… vinatoare. poate nu am inteles eu exact dar scria undeva ca actiunea asta NU are scop matrimonial. daca as sti ca asta se urmareste, eu chiar m-as retrage, nu ma intereseaza acest aspect, nu am cautat niciodata pe site-uri astfel de legaturi, nu o voi face nici acum. mi se pare corect ca lucrurile sa fie clare de la bun inceput in privinta asta ca sa stie fiecare daca ii convine sau nu sa participe la acest proiect.


silviu

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #71 : Marți, 19 Aprilie 2011, 20:05 »
sa stam linistiti! nu ne vaneaza nimeni.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #72 : Marți, 19 Aprilie 2011, 20:12 »

Citat din: almi_gabi
Cei care cred ca acesta este un site matrimonial se vor lamuri care este conceptul Singles camp chiar daca vad profilul si abordeaza vreun utilizator.

extraordinar! si care ar fi problema daca unii intra pe forum si isi gasesc sufletul-pereche? nu ar mai participa la evenimentele organizate de singles camp? :-\ nu ar mai scrie pe forum? din contra, ar fi foarte bucurosi si i-ar multumi lui gigi.
uite, sunt dispus sa facem un test. hai! care ma ceri, sa vedeti cum eu o sa scriu in continuare si voi fi recunoscator proiectului SC ;D
da' nu ma cereti toate deodata >:( pe rand... ;D

scuzati pardon, da' ce te'nfoiasi asa cuvioase??

iulia17

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #73 : Marți, 19 Aprilie 2011, 20:12 »
chiar linistita si stau. recunosc ca sunt printre cei care nu au votat in niciun fel la poll-ul propus, nu i-am inteles utilitatea si nu m-a convins ca necesitate. si mi-e complet indiferent daca e vizibil sau nu ceva la profilurile alea pt ca nu am de gind sa completez nimic acolo.


silviu

  • Vizitator
Re: Vizibilitate profil
« Răspuns #74 : Marți, 19 Aprilie 2011, 20:20 »
scuzati pardon, da' ce te'nfoiasi asa cuvioase??
nu m-am infoiat, draga enoriasa! observ, cu amaraciune, ca nici nu ma ceri, nici nu ma vanezi :'(