Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Revelion 2011 - Baile 1 Mai

(1/19) > >>

admin:
Destinatie: Baile 1 Mai – statiune cu apa termala, situata la 1 km de mai cunoscutele Bai Felix si la 8 km de mun.Oradea.
Este o zona linistita, foarte curata, cu mult spatiu verde, pensiunile nu sunt ingramadite una in cealalta.
Locatie: Pensiunea Thermalis – ansamblu de doua cladiri plasate la 50 m una de cealalta, cu acelasi confort si aproximativ aceiasi structura hoteliera. Este o investitie noua, foarte ingrijita, intima, situata in partea de intrare in statiune, in zona linistita a acesteia. Pana in centru sunt aproximativ 800 m, iar pana la cele doua SPA-uri acoperite, cca 1500 m. Mai multe amanunte: www.thermalis.ro
Perioada:
Intrare: 30.12.2010
Iesire:   02.01.2010
Tarif: 520 RON
Tariful este o superoferta facuta noua, va trebui insa sa ne grabim cu plata avansului.
Servicii incluse:
- cazare 3 nopti (30.12, 31.12, 01.01)
- mic dejun (31.12, 01.12, 02.12)
- 2 cine (30.12 si 01.01)
- masa festiva de revelion (31.12)
Activitati posibile pe timpul sederii:
-   SPA la Hotel Perla sau Allegria – intrarea este cca 40 RON/pers, bazine cu apa termala partial indoor restul afara, cromoterapie, saune uscate, umede, masaj.
-   Bai la piscina semiacoperita Apollo din Baile Felix
-   Excursie la Pestera Ursilor, 15 km din soseaua nationala, cca 55 km din Baile 1 Mai
Avans: 50%
Conditia ca pretul sa ramana acelasi este ca avansul sa fie achitat in maxim 10 zile., deci cine doreste sa participe va trebui foarte urgent sa se inscrie si sa faca plata avansului.
Diferenta de tarif:  se achita la intrarea in locatie, respectiv in 30.12.

admin:
Am fost sambata si am vizitat personal pensiunea, mi-a lasat o impresie foarte buna, iar de pretul obtinut ce sa zic...
Comparativ cu alte pensiuni unde pt aceleasi conditii se achita chiar si dublu, tariful este neasteptat de bun la ce conditii ofera locatia. Doar ca locurile sunt limitate, as fi dorit sa gasesc o locatie in care sa putem participa mai multi, dar din pacate n-am gasit ceva cu 60 - 70 locuri. Era doar Hotel Perla, dar tariful = 375 EUR / 6 zile.

steliana:
Pe mine m/ai convins!

admin:
Erai deja pe lista, Steliana. Te-am programat si la masaj deja...

steliana:
Ştiu că ştii să mă  citeşti!
Masajul a fost primul gând, Gigi! Te rog rezervă-mi unul în 2010, unul în 2011 - nu contează ora!
Ţinuta este aleasă din şifonier de acum 2 săptămâni.
Mulţumesc pentru înţelegere. Astăzi plătesc avansul pentru această minunată ocazie cu siguranţa că vom avea un 2011 plin de evenimente care ne vor apropia, iar veselia comunităţii noastre se va auzi peste mări şi ţări..... contaminând şi ultimul gând pesimist....

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă