Autor Subiect: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?  (Citit de 109632 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #30 : Marți, 15 Martie 2011, 21:12 »
   
 Eu cred ca, in ciuda varstei, pe care nu o neg si nici nu o reneg, traiesc din plin! Doar sanatoasa sa fiu! Ceea ce va doresc si voua!


super tare mesajul asta...!!!



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #31 : Marți, 15 Martie 2011, 23:10 »
   Eu, sincer, desi nu ma incadrez in standatdele tale de varsta si greutate, silviu, chiar daca nici oglinda nu imi e cel mai bun aliat, ma simt bine in pielea mea, am moralul foarte ridicat si chiar nu mi-as dori sa mai am 20, sau chiar 30 de ani, cu angoasele, frustrarile sau "fericirile" mai mari sau mai mici, aferente acelor varste! Crezi ca m-a impiedicat cineva, daca am 47 de ani, sa ma duc azi noapte de la 22.00 la 1.00 in clubul Expirat, la o seara de folk, sau, de la 1.00 la 3.00 in Club A, sa continuam distractia in gasca? Si ca, aproape in fiecare seara de Miercuri mergem la folk in Iron Club? Exceptie facem in seara de maine cand mergem tot la folk in Sinner's Club! Si sa vezi ce cant cu tot sufletul alaturi de tineri de varsta fiului meu la asemenea seri sau la karaoke (Sibielul imi cunoaste"talentele ascunse"!)!!!!! Sunt si sper sa raman " young at heart!" Si, apropos? Stiti cu cine merg? Cu fosta prietena a lui Rasky, cu care ma inteleg super.... iar el ramane singur acasa sa scrie si nu are nimic impotriva sa "ne facem de cap"? Eu cred ca, in ciuda varstei, pe care nu o neg si nici nu o reneg, traiesc din plin! Doar sanatoasa sa fiu! Ceea ce va doresc si voua!

carmen imi aduc aminte cat de tare ne-am distrat la Sibiel ( karaoke ) si recunosc ca atunci a fost prima oara cand am participat la karaoke.
ma bucur sa aud  ca esti bine .

iti doresc toate cele bune! :D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #32 : Miercuri, 16 Martie 2011, 12:28 »
   Eu, sincer, desi nu ma incadrez in standatdele tale de varsta si greutate, silviu, chiar daca nici oglinda nu imi e cel mai bun aliat, ma simt bine in pielea mea, am moralul foarte ridicat si chiar nu mi-as dori sa mai am 20, sau chiar 30 de ani, cu angoasele, frustrarile sau "fericirile" mai mari sau mai mici, aferente acelor varste!
nici nu trebuie sa te incadrezi in standardele mele pentru a te simti bine.mie imi plac cele tinere si usoare pentru ca eu insumi am mintea ca la 12 ani si sunt usor ;D
Citat din: carmentoma
Crezi ca m-a impiedicat cineva, daca am 47 de ani, sa ma duc azi noapte de la 22.00 la 1.00 in clubul Expirat, la o seara de folk, sau, de la 1.00 la 3.00 in Club A, sa continuam distractia in gasca? Si ca, aproape in fiecare seara de Miercuri mergem la folk in Iron Club? Exceptie facem in seara de maine cand mergem tot la folk in Sinner's Club! Si sa vezi ce cant cu tot sufletul alaturi de tineri de varsta fiului meu la asemenea seri sau la karaoke (Sibielul imi cunoaste"talentele ascunse"!)!!!!!
distractie la max! sa nu-mi zici ca ai tras si-un joint :-\  multi inainte cu sanatate si bafta! :)

dar crezi ca eu sunt impiedicat de cineva sa merg in baruri, sa beau o bere, doua...maxim 9 si sa plec insotit de pitzipoanca de mall? apoi, ce crezi ca fac? merg la ea acasa, beau un cognac, ne dam ochelarii jos si ne iubim ca chiorii, sa ma scuzi de cacofonie.



carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #33 : Joi, 17 Martie 2011, 02:22 »
"distractie la max! sa nu-mi zici ca ai tras si-un joint   multi inainte cu sanatate si bafta!"


.....Silviu,ce te face sa crezi ca m-am dus in club sa beau sau sa ma droghez? Dimpotriva! Am baut in primul doar o bere Red,s si in al doilea  o Coca Cola, ca dimineata am mers la munca! Distractia nu presupune, din punctul meu de vedere, sa
te "anesteziezi" in vreun fel! Nici macar nu sunt fumatoare, desi pasiv in asemenea locuri fumez la greu! Eu vorbeam despre atmosfera in care m-am simtit in largul meu! Ca si acum, cand tocmai m-am intors din Sinner's Club, unde Horia Stoicanu a avut un superconcert! Si unde am baut, daca tot esti preocupat de latura bahica a distractiei, oTimisoreana cu Pepsi Cola (Colabeer,ca nemtii!), ca Red's n-aveau!

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #34 : Joi, 17 Martie 2011, 09:50 »
asa se distreaza tinerii: o vodca, o bere, un drog recreativ ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #35 : Joi, 17 Martie 2011, 21:41 »

eu cred ca astea sunt atemporale...



silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #36 : Joi, 17 Martie 2011, 22:13 »
vodca si berea? da.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #37 : Vineri, 18 Martie 2011, 08:18 »


asa se distreaza tinerii: o vodca, o bere, un drog recreativ ;D


eu cred ca astea sunt atemporale...

eu le zic la astea lipsa de imaginatie
chiar alte distractii nu se mai gasesc decat sa ne facem " manga"!!??

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #38 : Vineri, 18 Martie 2011, 14:08 »
daca bei o vodca sau o bere te faci manga? ???

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #39 : Vineri, 18 Martie 2011, 14:42 »
daca bei o vodca sau o bere te faci manga? ???

 daaaaaa...... ;D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #40 : Vineri, 18 Martie 2011, 20:46 »
nici eu ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #41 : Sâmbătă, 19 Martie 2011, 18:01 »
eu da.
daca beau vodca nu stiu ce se intimpla ca nu am baut niciodata, dar daca beau bere adorm instantaneu, in drum spre perna.


silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #42 : Miercuri, 30 Martie 2011, 15:51 »
Apogeul fericirii poate fi atins la vârsta de 85 de ani
Pe măsura înaintării în vârstă, omul trăieşte mai deplin starea de fericire, susţin unii experţi britanici. Conform calculelor profesorului Lewis Wolpert, autorul volumului 'You're Looking Very Well' ("Arătaţi foarte bine') de la University College London (UCL), cea mai frumoasă vârstă din viaţa omului este la 85 de ani.

asa o fi in anglia :-\

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #43 : Miercuri, 30 Martie 2011, 16:04 »
"Cauze ar fi mai multe, spune el, indicând, între altele, faptul că la această vârstă un om nu mai poartă povara responsabilităţilor şi grijilor cotidiene şi, astfel, se poate bucura mai mult de viaţă"

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #44 : Miercuri, 30 Martie 2011, 16:46 »
Citat din: marcutza
la această vârstă un om nu mai poartă povara responsabilităţilor şi grijilor cotidiene
dap! mananca putin, nu mai consuma alcool, doarme langa o femeie ca langa sor'sa... dar cati oameni apuca varsta asta in tara noastra?