Autor Subiect: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?  (Citit de 109643 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #210 : Vineri, 10 Iunie 2011, 09:20 »
cunosc.  ;) pe mine m-au ajutat destul de mult cartile pe care le-am citit, in ultimii ani, discutii ca cele din emisiunile lui Oreste, de ex...am inteles cate ceva si cred ca, intr-o oarecare masura, am schimbat ceva la mine...insa deseori nu-mi reuseste...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #211 : Vineri, 10 Iunie 2011, 09:21 »
nu e chiar asa draga mea... balantele sunt echilibrate dar sensibile si empatice, si dezechilibrul care va inconjoara va afecteaza mereu si mereu... nu voi sunteti de vina , ci "nebunia" din jurul vostru, dar intotdeauna va regasiti echibrul atunci cand altii si-l pierd definitiv...

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #212 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:07 »
optimus...e si nu e asa...de exemplu , acu nu stiu daca o fi ca sunt balanta...dar am observat la mine o anumita imaturitate emotionala care la alte femei de varsta mea am vazut ca nu exista. Plus trairile sunt duse cumva la extrem...plus ca sunt foarte expansiva...prea emotionala..prea independenta...prea energica...adica lipseste moderatia ce ar trebui sa existe poate la o balanta asa cum o vezi tu...eu mai degraba cred ca balantele sunt in vesnic cautare de echilibru, cu un taler cand sus, cand jos...cumva la extreme...nu mai zic de varsta...ca aici pic la examen...adica maturitatea varstei...hm...la mine nu prea exista...tot atat de bine ma duc sa dansez in club ( ba ma si abtin sa nu dansez la bara  ;)) si tot atat de bine ma duc sa stau izolata pe o insula pustie cu Budha Barr...sau tot atat de bine la 50 de ani urc in varf de munte sau imi place sa stau zile intregi la o pensiune fara sa am pe nimeni in jur...adica cu alte cuvinte simt ca sunt mult prea vie fata de cei care ma inconjoara...si eu am probleme ca toata lumea dar mi-am creat cumva o poveste a mea in care traiesc cumva izolata de ceilalti....nu stiu daca e rau sau bine...dar pur si simplu refuz sa imbatranesc
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #213 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:09 »
da' in cap stai?  ;) :D

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #214 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:10 »
nu, in cap nu stau...am sa incerc...!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #215 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:12 »
balantele nu se prea maturizeaza niciodata. raman copii mari. eu mi-am acceptat situatia si am scapat de stresul pe care l-am avut o vreme, acela de a ma arata mai serioasa si matura, de a-mi ascunde infantilismul . acum il las sa zburde liber. cui nu-i place, sa se uite in alta parte.  :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #216 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:12 »
Fetelor, mama mea este balanţa (zodia balantei) si va spun drept este uimitoare!!!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #217 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:15 »
nu, in cap nu stau...am sa incerc...!
eu stau si fac si roata, in public.  :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #218 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:17 »
Fetelor, mama mea este balanţa (zodia balantei) si va spun drept este uimitoare!!!

si tatal tau parca e varsator, nu? si zici ca se inteleg bine?

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #219 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:19 »
Da, Mica, tatal meu este varsator. Dar meritul deosebit este al mamei, deoarece l-a determinat pe tata să fie mai mult balanta decat varsator.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #220 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:21 »
cum a facut? ca mie nu mi-a iesit.  :D

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #221 : Vineri, 10 Iunie 2011, 10:59 »
eu cred ca 90% din populatia feminina a globului sunt varsatori si balante ...altfel nu-mi explic de ce eu personal nu intalnesc decat zodiile astea doua... si 10% sunt gemeni ..offf mama . emigrez, poate acolo gasesc si alte zodii...

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #222 : Vineri, 10 Iunie 2011, 11:03 »
cum a facut? ca mie nu mi-a iesit.  :D
Mama este puternică, frumoasă, emană iubire infinită, nu este geloasă, este energică, plină de neprevăzut, copilăroasă, încrezătoare în foţa binelui şi l-a făcut pe tata să creadă că hotărârile importante îi aparţin lui, dar nu a fost deloc aşa...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #223 : Vineri, 10 Iunie 2011, 11:05 »
eu cred ca 90% din populatia feminina a globului sunt varsatori si balante ...altfel nu-mi explic de ce eu personal nu intalnesc decat zodiile astea doua... si 10% sunt gemeni ..offf mama . emigrez, poate acolo gasesc si alte zodii...
intalnesti tot zodiacu' dar pe acelea le remarci tu  ;D, caci cu ele rezonezi

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #224 : Vineri, 10 Iunie 2011, 11:06 »
cum a facut? ca mie nu mi-a iesit.  :D
Mama este puternică, frumoasă, emană iubire infinită, nu este geloasă, este energică, plină de neprevăzut, copilăroasă, încrezătoare în foţa binelui şi l-a făcut pe tata să creadă că hotărârile importante îi aparţin lui, dar nu a fost deloc aşa...
putem sa o pupam pe mama ta?  :-*