Autor Subiect: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?  (Citit de 109744 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #345 : Miercuri, 03 August 2011, 11:01 »
Cum să trăieşti mai mult şi să mănânci mai puţin

Deşi nu s-a descoperit leacul pentru tinereţe fără bătrâneţe, există mai multe teorii care promit cel puţin încetinirea procesului de îmbătrânire. Una din ele spune că durata de viaţă a fiecărui individ este programată genetic şi că omul poate prelucra un număr fix de calorii de-a lungul vieţii. Cu cât ne consumăm mai repede caloriile, cu atât murim mai repede.


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #346 : Miercuri, 03 August 2011, 11:41 »
silviu, ca sa traiesc 100 de ani - la un biscuite pe zi  - cate cani de cafea am voie  !!??  ;D :o 8)


julia

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #348 : Vineri, 05 August 2011, 17:06 »

...si faptul ca a facut aerobic toata viata


Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #349 : Sâmbătă, 06 August 2011, 12:14 »
Pot spune despre Jane Fonda ca ii sta bine ca "manechin", de fapt ea "defileaza" oK in acea rochie superba, are forme de la mama natura, se vede. Nu vreau sa stiu cu ce efort se mentine asa, mai ales ca de la pubertate s-a luptat o groaza de ani cu o boala psihica tare urata. Oricum sufletul ei e tare zbuciumat, cum a recunoscut , tare greu si-a capatat increderea in ea, care eu zic ca-i un lucru f. important pentru un om, altfel tot ce faci e aproape nul, nu te poti bucura de realizari. Nu as dori s-o vad de aproape, nu ai cum sa sfidezi natura, cat te-ar ajuta genele... Pielea are celule care mor inevitabil, mai ales ca a avut si o viata mai agitata, in lumina reflectoarelor, care isi pun amprenta...cu tot machiajul (mai ales cel de scena), care folosit timp indelungat grabeste distrugerea epidermei. Hai sa fim seriosi cu liftingul... Ce mai, e o vorba: din spate studenta, din fata babeta... parerea mea >:( ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #350 : Sâmbătă, 06 August 2011, 17:44 »
ce bine ne-ar sta sa aratam si noi asa cand om' avea 73 de ani    .......
ma refer la ladies, silviu nu cred c-ar vrea    ;D 8)

silviu

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #351 : Sâmbătă, 06 August 2011, 19:47 »
ce bine ne-ar sta sa aratam si noi asa cand om' avea 73 de ani    .......
silviu nu cred c-ar vrea    ;D 8)
nu, nu as vrea ca atuul meu sa fie posteriorul.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #352 : Sâmbătă, 06 August 2011, 20:46 »
atunci exerseaza la pectorali, silviu  ;D
 

julia

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #353 : Luni, 08 August 2011, 10:23 »
Pot spune despre Jane Fonda ca ii sta bine ca "manechin"

in lumea lor infatisarea e un capital de pret

silviu

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #354 : Marți, 09 August 2011, 19:22 »

silviu

  • Vizitator

luciamanta

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #356 : Joi, 11 August 2011, 21:49 »
   Am un amic, in varsta de 62 de ani, care desi este inconjurat de prieteni (nu de familie), se simte tot mai singur si mai presus de toate are o sete de dragoste, pe care cu greu o poate potoli.

silviu

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #357 : Joi, 11 August 2011, 22:50 »
dragoste fizica sau cum? ???

luciamanta

  • Vizitator
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #358 : Vineri, 12 August 2011, 09:55 »
dragoste fizica sau cum? ???
   Si fizică si sufletească, Silviu. Mă uit la colegii mei de serviciu, trei la număr, in jur de 38-40 de ani, foarte serioşi, foarte devotaţi familiei, foarte implicati în treburile gospodăreşti, dar pe care îi simt un pic apatici, plafonaţi, cu ochii trişti şi goi... De ce oare? În schimb, colegii mai în vârstă sunt entuziaşti, energici, bine dispuşi, dominaţi de spiritul de aventură...E oare un semn de îmbătrânire faptul că acestia din urmă emană altă stare de spirit?

Offline dl_prd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Putem imbatrani, ramanand totusi tineri?
« Răspuns #359 : Vineri, 12 August 2011, 10:04 »
   Si fizică si sufletească, Silviu. Mă uit la colegii mei de serviciu, trei la număr, in jur de 38-40 de ani, foarte serioşi, foarte devotaţi familiei, foarte implicati în treburile gospodăreşti, dar pe care îi simt un pic apatici, plafonaţi, cu ochii trişti şi goi... De ce oare? În schimb, colegii mai în vârstă sunt entuziaşti, energici, bine dispuşi, dominaţi de spiritul de aventură...E oare un semn de îmbătrânire faptul că acestia din urmă emană altă stare de spirit?

cred ca aia de 38-40 ani is apatici ca se gandesc la ratele lunare la banca, sau au intrat intr-o rutina si nu stiu sa aprecieze ce i frumos in jurul lor si sa puna pret si pe altceva  decat pe grijile de zi cu zi