Autor Subiect: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011  (Citit de 48512 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #135 : Luni, 31 Ianuarie 2011, 15:32 »
Inauntru este cald si bine, afara la focul de tabara avem cu ce ne incalzi, iar ceea ce se va intampla inainte de carnaval ....o sa vedeti... Si eu astept sa va cunosc, pe multi dintre voi n-am avut inca bucuria, dar mai este putin si ne vedem la Sibiel.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #136 : Luni, 31 Ianuarie 2011, 22:57 »
stiu cum este inauntru, stiu cum este afara ... intrabarea este... "tartorul" vine?
nu de alta, dar am pus acolo unde se tine "ochiul dracului" o sticluta cu aghiasma mare si am pregatit si un descantec ... special! ;)

si din taberele anterioare... am invatat sa dansez draceste! :D
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #137 : Marți, 01 Februarie 2011, 00:00 »
dar sa dansezi turceste nu ai invatat? :-\ poate participi costumata in cadana :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #138 : Marți, 01 Februarie 2011, 10:46 »
Am transmis acest text de Email celor care participa, cu exceptia acelora care au sunat, sau a caror inscriere s-a facut prin club (YCB si Creme de la Creme). Il postez si aici, sper sa fie vizualizat si de acestia.


"S-au inscris la acest carnaval peste 50 de membri Singles Camp, ceea ce claseaza acest eveniment pe primul loc ca si participativitate. Numarul mare al celor care vor sosi reprezinta si o garantie a unei petreceri pe care as dori sa ti-o amintesti cu mare placere, intotdeauna. Ca organizator am incercat ca si cadrul si programul celor doua zile sa fie cat mai potrivite unui astfel de eveniment si am presarat pe alocuri si cu ceva surprize...
Dar haide sa-ti spun la ce sa te astepti, fara insa a-ti dezvalui ...surprizele:
Vineri – poti sa sosesti oricand pana la ora 18.00. Incepand cu acea ora, vom fi cu totii in restaurant, pentru a ne cunoaste cei vechi cu cei noi. In acest timp se va face o proiectie a filmuletelor si pozelor din taberele care au trecut. De fapt acestea au sa ruleze continuu.  
La ora 19.30 o sa servim masa, intrerupta intre doua feluri de un foc de tabara in curtea pensiunii. Ia-ti haine groase, aici este destul de rece seara.
Va urma petrecere si dans iar mai tarziu si karaoke. Nu foarte tarziu, pentru ca sambata avem o zi plina
Sambata
Mic dejun ora 9.00
Dupa 10.30 plecam spre Gura Raului, la partia de schi de acolo. Asta cine doreste sanius si schi si vine echipat pentru aceasta (exista posibilitatea sa se si inchirieze la fata locului. Se pot lua chiar si lectii de schi contra unei sume de 50 RON/ora – dar intentia trebuie anuntata de vineri). Cine ramane in jurul pensiunii poate sa faca o plimbare cu sania trasa de cai. Un satean organizeaza astfel de plimbari pentru  60 / 5 persoane / ora, deci 12 RON/persoana/ora. Sania urca spre Crinti pe drumul forestier ce urca in munte.
Pranzul are sa fie doar la ora 15.00 astfel incat cei plecati la schi si la sanius sa beneficieze de cat mai mult timp.
La ora 18.00 inceperea pregatirii mastilor si a costumelor, asta pentru ca la ora 19.00 fix, in curtea dintre hotel si restaurant va asteapta prima surpriza. Peste costum sa ai si o haina, vom sta afara 15 – 20 minute.
In local carnavalul va debuta cu o alta surpriza pregatita de mine, asta imediat dupa ce intram. O sa urmeze o parada a mastilor si un dans al acestora.
In restaurant o sa te astepte si un bufet cu mancaruri, cina va fi servita in acest fel. O sa fie o noapte de dans si distractie, sper ca toti sa fiti in forma!
Duminica micul dejun are sa fie servit incepand cu ora 9.00 si va fi deschis pana la ora 11.00. Pana la acea ora (11.00) din pacate va trebui facut check out-ul din camere, dar se mai poate ramane in restaurant fara probleme, aceasta pentru ca un grup care soseste pentru o saptamana are check in in jur de ora 13.00 – 14.00. In local o sa ne uitam peste pozele si filmarile facute in timpul carnavalului.
Sper ca ti-ai rezolvat pana acum si problema transportului, in cazul in care inca nu ai gasit pe cineva cu care sa vi in grupaj anunta-ma, mai stiu masini care vin goale inspre Sibiel."
Mai adaugasem rugamintea ca in cazul in care cineva s-a razgandit sa participe sa ma anunte.






Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #139 : Marți, 01 Februarie 2011, 15:11 »
multumim pentru precizari, Gigi!

ma inscriu de acum la o plimbare cu sania trasa de cai, pentru ca am facut destul cunostinta cu gheata ... :D
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #140 : Marți, 01 Februarie 2011, 15:22 »
Am vorbit cu baiatul din sat care o sa vina cu sania, va trebui sa-i spun vineri cam cate ore trebuie sa ramana. Oricum am sa va intreb atunci pe cei care doriti. Cu sania, si bineinteles...vin fiert.

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #141 : Marți, 01 Februarie 2011, 19:18 »
In drumul spre Sibiel am 3 locuri libere in masina... traseu: Calarasi - Bucuresti - Rm.Valcea - Sibiel.
Daca mai sunt intarziati ca si mine putem merge impreuna.
Cu drag

Magdalena_`

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #142 : Marți, 01 Februarie 2011, 19:23 »
te salut zinutz.
 pentru participanti, si eu am un loc in masina pe ruta Slatina-Rm Valcea-Sibiu

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #143 : Marți, 01 Februarie 2011, 20:39 »
dar sa dansezi turceste nu ai invatat? :-\ poate participi costumata in cadana :D

stii tu mai bine ...

ne putem numi cum dorim, dar nu ne putem impiedica sa  fim ceea ce suntem! ;)
nihil sine deo

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #144 : Marți, 01 Februarie 2011, 21:41 »
     zinutza, sunt Aura si am vazut pe forum ca mai ai locuri in masina. Eu vin din Constanta si daca ma poti lua si pe mine din Bucuresti as fi fericita deoarece vin singura. O sa-ti dau un mp sa mai vorbim.

Offline da_vis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #145 : Marți, 01 Februarie 2011, 21:59 »
zinutza..ma inscriu si eu, dc ma primesti :)
numai sa ne spui si pe la ce ora vrei sa plecam din bucuresti...ca sa stiu cum imi aranjez lucrurile la servici

mersi mult!

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #146 : Miercuri, 02 Februarie 2011, 19:06 »
... S-au ocupat cele 3 locuri disponibile in masina mea ... Roxana si Cristi x 2 (?!).
Cu drag

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #147 : Miercuri, 02 Februarie 2011, 19:55 »
Daca aveti careva nr de telefon al @valaura11, va rog sa mi-l dati si mie pe mp. Multumesc.
Cu drag

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #148 : Miercuri, 02 Februarie 2011, 20:22 »
       Multumesc, zinutz ca ai facut tot ce ai putut pentru a ma anunta ca nu mai sunt locuri la tine. Daca mai este vreun sofer care are un loc si pentru mine din Bucuresti cu toate ca eu vin din Constanta, il rog sa ma anunte pe forum. Multumesc!   Aura

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #149 : Miercuri, 02 Februarie 2011, 20:33 »
Aura, am loc pt tine, suna-ma
Cu drag