Autor Subiect: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011  (Citit de 48365 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #90 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 19:00 »
cand plang ... te inund si pe tine!
si o fac fara masca!
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #91 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:09 »
tu plangi de bucurie :D esti permanent vesela si ferice. poate imi dai si mie reteta.

Magdalena_`

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #92 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:09 »
silviu, te rog, da-mi si mie masca ta, trebuie sa ma costumez la carnaval ;)

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #93 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:36 »
...ma gandesc ca noua, astora noi la carnaval, la ce ne-ar trebui costumatie si masca?...si asa nu ne cunoaste nimeni! :)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #94 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:48 »
silviu, te rog, da-mi si mie masca ta, trebuie sa ma costumez la carnaval ;)
ai arata prea trista :(

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #95 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:53 »
tu plangi de bucurie :D esti permanent vesela si ferice. poate imi dai si mie reteta.

pai vezi? cand iti spun de avantaje ... o dai cotita :D

silviu, te rog, da-mi si mie masca ta, trebuie sa ma costumez la carnaval ;)

magda, stai linistita! masca lui silviu este la mine!
si daca vine si daca nu vine ... folosim masca! :D
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #96 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 21:58 »
...ma gandesc ca noua, astora noi la carnaval, la ce ne-ar trebui costumatie si masca?...si asa nu ne cunoaste nimeni! :)
Mi-a plăcut fantastic de mult remarca ta, balanţa! Ai dreptate, la ce bun să ne punem o mască? Chiar azi de dimineata mă întrebam în sinea mea, la ce bun să folosesc o mască, sunt aşa de cunoscută, încât va trebui să mă costumez şi să fiu mascată în aşa fel încât să nu mă recunoască nimeni? Sau poate ar trebui totusi sa intru in pielea unui personaj care nu imi seamană deloc? Ar fi o provocare...

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #97 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 22:00 »
...nu, lucia, adevarata provocare ar fi sa punem masca care ne seamana...daca ne dam seama care e!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline bety_cluj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #98 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 22:05 »
Lucia, cred ca ai dreptate,daca tot nu ne cunoastem, poate nici nu are sens sa alergam dupa diferite costumatie, ca oricum nu vom stii nici in final , daca ne reprezinta aceea costumatie sau doar a fost de a dragul evenimentului.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #99 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 22:09 »
Cred că cel mai important lucru este să ne simţim bine în pielea noastră

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #100 : Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 22:54 »
         Sunt Aura din Constanta.Am intrat in forum de curand si tot atunci m-am inscris prin website pentru carnavalul de la Sibiel. Am vorbit si cu admin. si sper ca nu am fost omisa la numaratoare. Poate ma ajuta cineva cu transportul, am noroc sa fie persoane din Constanta...daca nu poate reusesc macar din Bucuresti, sa ma "pescuiasca" si pe mine cineva cu o masina. Mai este timp, dar am vazut pe forum ca lumea se agita si am inceput si eu sa-mi fac probleme cum ajung la Sibiel.Totusi sper sa fiu norocoasa chiar daca nu cunosc pe nimeni si sa gasesc pe cineva sa ma ajute :).Va salut cu drag!
.

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #101 : Vineri, 21 Ianuarie 2011, 20:09 »
        Steliana am vazut ca pe forum tu te ocupi pentru inscrierea pentru Sibiel si te rog sa ma iei si pe mine in calcul deoarece nu vreau sa pierd prima ocazie de a va cunoaste chiar daca doar o parte dintre voi si a ne simti bine impreuna :)

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #102 : Vineri, 21 Ianuarie 2011, 20:55 »
Draga Valaura,
Pentru inscrierea la Carnavalul de la Sibiel poti folosi link-ul indicat in prima pagina a acestui topic.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #103 : Vineri, 21 Ianuarie 2011, 23:41 »
scumpa valura,
chiar din momentul cand ai scris m-am gandit la tine.
este adevarat, m-am ocupat de cum voi ajunge eu... la sibiel.
am incercat sa iau legaturi in acest sens. stiu doar ca ... (prin ceea ce am anuntat aici) voi calatori cu analys, miki, si catalin.
totul depinde de decizia ... proprietarului masinii in care vom fi...

daca gandul te-a indrumat catre mine, gasim solutii ...
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #104 : Sâmbătă, 22 Ianuarie 2011, 14:10 »
Aseara am revenit in tara, iar azi primul lucru pe care l-am facut a fost sa cosult lista de inscrieri pt Carnavalul Sibiel. Sunt 42 de inscrisi, ceea ce inseamna TOATE LOCURILE OCUPATE. Din acest moment cei care se inscriu pot avea doar sansa renuntarii unora dintre cei inscrisi initial. Dar cum inca nu am primit nici o renuntare si ma indoiesc ca in zilele care au mai ramas sa fie vreuna, este putin probabil sa mai poata fi vorba de locuri. Deci din punctul meu de vedere inscrierile sunt inchise. Daca totusi renunta cineva, am sa anunt pe cei care se inscriu dupa aceasta data.
Am rugamintea ca cei care deja s-au grupat pe masini sa-mi transmita pe MP cu cine vin. Cei care inca nu au reusit sa faca un grupaj pentru a ajunge la Sibiel, sa-mi scrie pe MP. Am sa le pun la dispozitie numerele de telefon al celor care pleaca din zona, pentru a da posibilitatea unui grupaj, sau in cel mai rau caz a unei companii de calatorie. Valaura, dupa ce inchei acest scurt text de informare, am sa-ti trimit un scurt mesaj personal.
Cateva ceva despre cei care participa:
- total participanti: 42
- participanti din Bucuresti: 21
- Constanta: 3
- Pitesti:2
- Lugoj: 3
- Braila: 2
- Oradea: 1
- Slatina: 1
- Galati: 1
- Tg Mures: 1
- Cluj: 1
- Sinaia: 1
- Busteni: 1
- Calarasi: 1
- Deva: 1
- Mioveni: 1
- Ploiesti: 1
Barbatii au sa fie din nou cei rasfatati, raportul este urmatorul:
- 10 barbati + 2 ...in devenire
- 30 femei
Au sa mai participe si din Sibiu cativa membrii, asa ca o sa ajungem ca in seara de Carnaval sa fim peste 50 persoane. Va fi deci cea mai mare petrecere Singles Camp de pana acum.
Pentru seara de vineri mastile sunt obligatorii.
Am sa mai revin asupra acestui eveniment cu informatii, acum ma indrept spre alte cateva probleme pe care le mai am de rezolvat in cele doua zile pe care le am la dispozitie pana la urmatoarea plecare.