Autor Subiect: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011  (Citit de 48324 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #165 : Duminică, 06 Februarie 2011, 23:25 »
....matura mea a fost ori puturoasa ori a facut pana, dar mai sigur e ca nu a putut zbura peste coada infernal de lunga a masinilor de pe Valea Prahovei...ma rog...sa zicem ca acum am parcat-o langa faras...asteapta urmatoarea cursa...sper pana atunci sa nu ii roada vreun sobolan paiele! ;)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #166 : Duminică, 06 Februarie 2011, 23:49 »
steliana, asteptam continuarea


esti mai vrajitoare... ca vrajitaoarea vrajitoarelor! :D

in seara aceasta am vrajit pentru tine! ;)
dau cu bobii... vedem ce s-alege ... da, mai pui matale ceva la  borseta mea :D

s- aoleoo... trandafirii... sa dea "dracu" daca nu-i pui in basma pa toti pentru "dracu"! :D :D :D

stati!
ca nici samintli nu le-am vandut! am uitat! sa dea dracu!
nihil sine deo

Magdalena_`

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #167 : Luni, 07 Februarie 2011, 08:12 »
Buna dimineata tuturor!
Ca de obicei, gazdele noastre minunate nu s-au dezmintit. Multumim pentru cele doua zile minunate cu care ne-ati rasfatat si ne-am rasfatat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #168 : Luni, 07 Februarie 2011, 11:28 »
Sper ca ati ajuns cu totii bine acasa, de la unii am vesti, de la altii inca nu. Daca aveti fotografii cu masti, le puteti posta pe forum, impreuna cu impresiile voastre, iar folder-ul mi-l puteti trimite prin transfer.ro pe office@singlescamp.ro. Doresc sa fac unul global pe care sa-l trimit tuturor celor care au participat.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #169 : Luni, 07 Februarie 2011, 12:12 »
multumim!
nihil sine deo

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #170 : Luni, 07 Februarie 2011, 12:58 »
buna ziua tuturor si bine va regasesc pe unii, recitindu-va! :)
am ajuns cu bine la bucuresti, ieri seara, si noi.. @ariadna, @B74SGM, @geta mirciulinu' si eu  :D

carnavalul a fost un eveniment de top, cu explozie de veselie, buna dispozitie, hai si antren.. eu, ca si "co-cremistii" pe care i-am "carat" pentru prima oara la sibiel am avut un timp exceptional pe tot parcursul evenimentului si ne-am simtit realmente incredibil .. evident, mai vrem, ca acuma stim si cum sa facem rost de costume "classy si mult mai procopsite", na! bravos cleopatrelor si d'artagnanilor, basca printesele, bebelusii, vrajitoarele, craii si craiesele de pe ringul de dans, hehehee)

multumim enorm organizatorilor (Samiza, Gigi & comp - Adi DJ, Vali, Nela, Marian si toti ceilalti contributori, ne-uitand artistii, care ne-au umplut inima de aer medievalo-elegant!!) pentru efortul neobservabil (by the way, cand aveti vreme sa planuiti si infaptuiti atatea, cu toate celelalte pe cap, ha??  :-*) si pentru generozitatea proiectului SC in sine, care prinde contur, continut tot mai dens si aripi din ce in ce mai tare!!

sa traiti si sa ne ramaneti cel putin tot asa, minunatilor si extraordinarilor organizatori! iar noi, sa ne adunam pentru astfel de "adunari" cat s-o putea de mult!!

numai bine tuturor!
(PS visez deja la zilele aniversare de aprilie ;))

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #171 : Luni, 07 Februarie 2011, 15:27 »
De la Silvana pe Email:
A fost o excursie trasnet.M-am simtit extraordinar de bine.Sigur se va repeta.
Mi-am facut prieteni, mi-am intarit prieteniile mai vechi si...nu mai am cuvinte DISTRACTIE LA MAXIM. Cu aceasta ocazie tin sa multumesc organizatorilor,prietenilor si....tuturor,chiar si naturii findca a tinut cu noi.Multumesc Lui Dumnezeu ca a facut posibila intalnirea.(imi pare rau ca n-am putut posta pe forum nu pot intra)

Ma bucur Silvana ca te-ai simtit bine in pielea ta "de vrajitoare" cu par "a la Lady Gaga"! Asa cum am spus intotdeauna succesul depinde foarte mult si de participanti, de cat de dispusi, disponibili, toleranti, veseli, participativi etc etc sunt. Daca dai de niste morocanosi carora nu le place nimic si sunt comentatori de profesie, daca ai ghinionul si doar a doua trei de astfel de specimene, ca organizator ajungi sa faci rigid si fara chef ceea ce ar fi trebuit sa generezi cu placere si bucurie. Apare un blocaj si atunci totul devine mecanic si facut fara placere. Iar rezultatele pe masura.
Este excelent sa rezonezi cu ceilalti si sa-i simti din interior. Este foarte important ca si fara sa va cunosc pe toti, macar am o idee cam despre toti cei care participa si asta ma ajuta enorm.

Nu stiu daca ai cont si pe forumul national s-ar putea sa ai creat doar pe Young Cllub si asta sa fie explicatia pentru ca nu poti sa scrii. Nu este acelasi cont de utilizator.

Offline catalin sinaia coach

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #172 : Luni, 07 Februarie 2011, 23:20 »
Zile de poveste

Sanii trase cai, muzica medievala, focuri, costume. Deosebit.

Soare, ski, party, dans. Complet.

Organizare, sincronizare, implicare si buna dispozitie. Gigi, Samiza. Deosebit si complet.

Ma bucur tare ca am revazut oameni faini, ca am cunoscut persoane noi la fel de interesante.

Ma simt privilegiat si recunoscator ca am fost impreuna cu voi in aceste zile de poveste. Multumesc frumos :)


Annalys

  • Vizitator
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #173 : Marți, 08 Februarie 2011, 10:13 »
Buna la toata lumea:)

Am trecut pe aici sa va salut si sa citesc despre Carnavalul de la Sibiel, unde trebuia sa particip si eu..dar din pacate nu am reusit sa ajung..:( 

Ma bucur ca ati reusit sa aveti niste momente minunate si imi doresc ( cat de curand) sa va cunosc.

O saptamana minunata va doresc.

Elena

Offline bety_cluj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #174 : Miercuri, 09 Februarie 2011, 17:37 »
Buna seara dragi membrii SC.
Nu prea am avut timp pana acuma , dar am tinut neaparat sa imi exprim parerea despre Carnavalul de la Sibiel.
Pentru mine a fost o experienta interesanta,avand in vedere ca nu am mai participat vreodata la un astfel de eveniment.
Pot spune acuma ca afost o surpriza placuta pentru mine ca,nu au fost nici un fel de aere din partea celor mai vechi,am gasit niste oameni veseli si deschisi,exact cum trebuia sa fie la un astfel de eveniment de socializare.

Offline bety_cluj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #175 : Miercuri, 09 Februarie 2011, 17:46 »
Doresc sa ii felicit neaparat pe organizatori, Gigi si Samiza , ati fost niste gazde la inaltime,ati fost atenti la detalii, ceea ce zic eu ca,pentru toata lumea conteaza,fie ca recunoaste sau nu.
Nu sunt carcotasa,nu intelegeti gresit,dar imi place sa fiu un fin observator cand ma duc intr-un loc si o comunitate nou, ca sa inteleg perfect daca pot sau nu ,sa fac parte din grupul lor.
Am ramas foarte placut surprinsa,cand am constatat ca,de la mic la mare,de la organizatori pana la noii veniti,au rezonat impreuna de parca se cunosteau din antichitati. :)

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #176 : Miercuri, 09 Februarie 2011, 21:34 »
-drumul pana la Sibiel , super
-cazarea la Sibiel, super
-gazdele, super
-mancare, muzica, antren,super
-surprizele, super
-Steliana si Iulian, super
-membrii vechi si noi, super
-io, tot super ;)

TOTUL la SUPERLATIV
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Carnaval Sibiel 4- 6 februarie 2011
« Răspuns #177 : Vineri, 11 Februarie 2011, 07:38 »
Email primit de la mimoza acum cateva zille:
"Abia acum  m-am asezat la calculator sa  scriu cateva impresii despre sfarsitul de saptamana pe care l-am petrecut impreuna. . Am incercat sa scriu pe forumul national dar, din pacate,  parola pe care mi-o facuse a doua oara Bogdan nu merge acum, si nu pot sa spun de ce!?. Am ajuns cu bine in Bucuresti. Dian m-a adus pana acasa. Impresiile din acest weekend sunt foarte bune. Tu, Samiza,  Dj-ul si ceilati implicati in organizare ati facut totul ca sa ne simtim bine.  Mi-a placut costumatia fiecaruia.  Grozave toate! Si muzica bizantina a fost super!!! Am facut fotografii pe care ti le voi trimite si tie. Atmosfera creata  mi-a mers la suflet si va multumesc inca odata tuturor!  Picanteriile de la Carnaval au animat si mai mult atmosfera. Sa organizati cat mai multe carnavaluri de acest gen in continuare!"