Autor Subiect: Raiul pe pamant  (Citit de 8174 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

raskolnikov

  • Vizitator
Raiul pe pamant
« : Marți, 09 Februarie 2010, 00:59 »
 Promit sa revin, inclusiv cu poze, zilele astea

capsuna

  • Vizitator
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #1 : Marți, 09 Februarie 2010, 13:43 »
Asteptam continuarea si pozele. Eu am dat un search pa goagle si am gasit cateva fotografii si ceva descrieri, dar vreau comentariile tale ...nebune.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #2 : Marți, 09 Februarie 2010, 18:18 »
Astazi seara il astept pe Arif, fotograful a carui lucrari am sa le prezint in urmatoarea sapatamana. El este un fotograf tematic dupa ce l-am stuidiat si sper sa pot ataca cu el cateva subiecte care sa si ajute la cunoasterea unor locuri minunate. Am sa tin cont mult de toate sugestiile pe care mi le dai, vreau sa vizitez si sa prezint pe larg aici pe forum acele locuri. Au sa foloseasca si altora dar si mie oentru ca, in paralel mai am un proiect la care lucrez. Nord americanii sunt innebuniti dupa workturism si am o legatura acolo care se ocupa organizat de astfel de vacante. Urmeaza sa aduc grupuri mici pe care am sa le conduc si sa le cazez in locuri cu adevarat interesante si foarte putin comerciale. Asta vor si ce mai impun ei este sa invete sa gateasca specific tarii pe care o viziteaza. Asta cu workturismul este iar o nisa total neexploatata in Romania, dincolo are deja o anvergura destul de mare. Inchipuieti ca sunt familii care pleaca in concediu sa munceasca, in echipa, la casa unuia. Bine acum vorbesc de alta lume...

capsuna

  • Vizitator
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #3 : Marți, 09 Februarie 2010, 19:39 »
Gigi sa ma ai si pe mine in vedere cand organizezi excursiile acestea, de tip workturism, la mine e de munca la greu.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #4 : Marți, 09 Februarie 2010, 20:37 »
Uite vezi ca am gasit solutia? Si ce simplu era!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #5 : Duminică, 21 Martie 2010, 07:24 »
Am fost cu ani in urma in Moldova, la manastirile de acolo si locurile mi s-au parut intradevar raiul pe pamant.

Poze de la manastirea Sucevita. Un monument din  toate punctele de vedere.


O atmosfera calma, mirifica. Locul unde te cuprinde o pace interioara pe care nu o afli peste tot!


 :)

Offline ioana

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #6 : Duminică, 21 Martie 2010, 08:34 »
Adevarat,dar nu numai Moldova este raiul.Sunt locuri mirifice la noi in tara.

Offline Harmony

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #7 : Luni, 22 Martie 2010, 15:16 »
....Nord americanii sunt innebuniti dupa workturism si am o legatura acolo care se ocupa organizat de astfel de vacante. Urmeaza sa aduc grupuri mici pe care am sa le conduc si sa le cazez in locuri cu adevarat interesante si foarte putin comerciale. Asta vor si ce mai impun ei este sa invete sa gateasca specific tarii pe care o viziteaza. Asta cu workturismul este iar o nisa total neexploatata in Romania, dincolo are deja o anvergura destul de mare. Inchipuieti ca sunt familii care pleaca in concediu sa munceasca, in echipa, la casa unuia.....
Suna grozav! Ar trebui să facem și noi așa ceva! Mă interesează!

maria171

  • Vizitator
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #8 : Luni, 22 Martie 2010, 15:19 »
awana
cand ai zis de manastiri m-am asteptat sa vad poze facute de tine

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #9 : Marți, 23 Martie 2010, 11:20 »
awana
cand ai zis de manastiri m-am asteptat sa vad poze facute de tine

Cu toate ca am fost pe acolo imi lipsesc pozele in format electronic.

Offline cg

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #10 : Marți, 23 Martie 2010, 18:12 »
va recomand sa vizitati cheile Sohodolului.Sunt la 15 Km de Tg-Jiu.Peisajul este spectaculos .In apropiere se gaseste manastirea Tismana .Merita vazuta


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #11 : Miercuri, 24 Martie 2010, 06:07 »
Cg, si ma adresez nu doar tie, eu sunt in cautare de locuri si locatii pentru taberele care au sa urmeze. Pensiuni de 20 - 25 de camere, mai izolate, inconjurate de natura, sa aiba un confort de minim 3 margarete/stele. Daca stiiti ceva, trimiteti-mi pe personale, cu site sau cu o posibilitatea de identificare.

adria

  • Vizitator
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #12 : Duminică, 28 Martie 2010, 15:47 »
admin, incearca bogrogeni, eu am ramas incantata

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #13 : Duminică, 28 Martie 2010, 17:46 »
Mi-am notat!

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Răspuns: raiul pe pamant
« Răspuns #14 : Duminică, 28 Martie 2010, 17:51 »
Valea Sighistelului -muntii Apuseni este foarte frumoasa,sunt cele mai inguste chei din Romania.Peisajul iti taie rasuflarea uneori.Accesul este usor si nu trebuie sa fii alpinist.Imi pare rau ca nu pot sa va arat si poze dar nu le pot atasa.