Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Workshop-ului Dezvoltare personala Brasov, 29-30 ian. 2011

(1/4) > >>

admin:
Catalin, coacher-ul pe care o parte l-ati cunoscut la Sinaia, iar altii o sa aveti posibilitatea sa-l intalniti la Carnavalul Sibiel, continua sirul actiunilor ce tintesc dezvoltarea personala. Organizatorul acestei actiuni este Marcutza, Young Club Bucuresti, ea o sa va dea mai multe detalii. Am deschis acest topic tocmai pentru ca actiunea sa fie promovata si pentru tinerii din Singles Camp din tara, nu doar la nivel de Bucuresti. Este o oportunitate sa va cunoasteti, sa va determinati obiectivele, sa va puteti contura mai bine directiile spre care tindeti. Sper ca si Catalin sa-si poata face putin timp pentru a explica conceptul de dezvoltare personala si cel de coaching.
Marcutza daca doresti sa prezinti actiunea, o poti face in acest spatiu.

marcutza:
Multumesc gigi dar mai ales multumim gigi pt oportunitate.

Multumesc catalin coach dar si celor tineri de pe YCB si mai ales samizei si lui gigi pentru prezenta la primul workshop de la sinaia.

Il voi lasa pe coach sa prezinte in stilul original si plin de zel, tema si discutiile de la prima intalnire precum si materialul(pe scurt) de la cea de-a doua.

Mult succes coach si felicitari !!!

steliana:
Pentru ca sunt unul dintre participantii acestui workshop ...
pentru ca am ocazia sa invoc determinarea ...
va pot spune doar, ca am am urmat multe module (functie de posibilitati) pentru a ma cunoaste, a ma identifica ...
In viata fiecaruia intervine momentul cand spui: de ce nu am facut cum am gandit?
In viata fiecaruia se asterne o cale pe care trebuie doar sa paseasca ...
Voi stiti cand sa o faceti?

ce ma determina?
in primul rand, faptul ca voi cunoaste oameni care gandesc ca mine ...
faptul ca am avut ocazia sa-l cunosc pe Catalin, de la care stiu ca am multe de invatat ...
faptul ca voi calatori in compania unui peisaj de vis ...
faptul ca sigur va urma o distractie "pe cinste" ...
faptul ca aceasta determinare ... este inceputul altor determinari ...

mi-ar placea sa vad comunicare si ... acceptare!



marcutza:
determinarea, cunoasterea de sine si a valorilor personale, comunicare obiectiva in primul rand cu noi insine.

prin discutii libere si simple, am descoperit la sinaia(cu ajutorul si sub indrumarea lui catalin) ca nu ne cunoastem destul de bine pt a putea vedea calea.

 

steliana:
obiectivele...?
atunci cand sunt stabilite, vin in acoed cu viata!
inseamna un mare pas sa ti le identifici ...

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă