Autor Subiect: As vrea sa cred  (Citit de 11734 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #15 : Duminică, 27 Martie 2011, 20:53 »
ma alatur si eu voua spunand ca am un frate care de 11 ani e departe...nu conteaza unde...mi-a fost greu(si mie si lui) sa suportam distanta dar...cum timpul le rezolva pe toate..iata ca s-a adeverit...te impaci cu dorul si cu gandul ca e mai bine asa...

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #16 : Duminică, 27 Martie 2011, 20:56 »
asa e distanta a despartit trupeste multe familii dar i-a apropiat sufleteste
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #17 : Duminică, 27 Martie 2011, 21:05 »
si asta...ai mare dreptate.STii? cateodata suntem egoisti in gandire si spunem..."daaa...a ales sa fie departe de familie"...dar defapt cel mai greu este pentru cel care-i departe..ca e singur...si atunci revii si-ti spui...e mai bine asa...pentru fiecare in parte

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #18 : Luni, 28 Martie 2011, 07:55 »
e doar alegera sa, sa fie departe de familie. ma intreb unde-i egoismul, la cel care a ales sau ?

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #19 : Luni, 28 Martie 2011, 08:57 »
nu putem judeca deciziile altora
cu totii alegem ceea ce consideram ca este cel mai bine pentru noi ... iar daca nu vine in acord cu dorintele celorlalti ... putem exprima doar intelegere
nihil sine deo

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #20 : Marți, 05 Aprilie 2011, 23:45 »

cel mai groaznic lucru mi se pare atunci cind trebuie sa iei decizii fortate sau impuse de altii.


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #21 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 17:31 »

cel mai groaznic lucru mi se pare atunci cind trebuie sa iei decizii fortate sau impuse de altii.



de la cateva luni ti se impun decizii ~ trebuie sa inveti sa vorbesti, sa mergi, apoi sa te duci la gradinita, la scoala, sa te porti civilizat, sa dai examene, sa ai un job ....
astea sunt decizii sau ce?

as vrea sa cred ca nu ar trebui sa fac multe lucruri in viata si doar sa "plutesc" intro permanenta euforie
(sa nu spuneti de etnobotanice strengarilor!!)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #22 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 17:50 »
sunt de acord cu impunerea ... pana in momentul cand tu poti face acelasi lucru ... (oare?)
si aici vorbesc despre educatia celor ... 7

cate cicluri de 7 va trebui sa traim, pana constientizam ca nimic nu trebuie impus?
nihil sine deo

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #23 : Joi, 14 Aprilie 2011, 22:29 »

atunci cind mi se impune ceva accept mai greu decat atunci cind ajung eu singura la concluzia ca aia e singura optiune pe care o am la dispozitie.


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 23 Aprilie 2011, 16:51 »
as vrea sa cred ca in perioada sarbatorilor de Pasti timpul trece mai lin si aducator de bucurie pentru toata lumea  :D

Offline Raphaela

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 116
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #25 : Joi, 05 Mai 2011, 06:54 »
“În fiecare dimineaţă viaţa reîncepe, totdeauna în mişcare. Ea renaşte, creşte, se transformă şi se pune în valoare. În fiecare dimineaţă viaţa reînfloreşte, îşi întinde braţele către cer.
În fiecare dimineaţă viaţa îşi caută egalul, se regăseşte, se dăruieşte, apare sub multiple forme, în mii de apariţii, diferite şi minunate, se reinventează mereu din nou miracolul etern al renaşterii unei noi zile.”
S� nu legi niciodat� prietenie cu omul pe care nu-l po�i respecta.

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #26 : Vineri, 06 Mai 2011, 14:55 »

cred ca cei plecati dintre noi nu ne-au parasit cita vreme nu i-am uitat. doar uitarea inseamna moarte…

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>



optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #27 : Vineri, 06 Mai 2011, 17:10 »
as vrea sa cred ...ca moartea nu-i definitiva... ca voi avea sansa sa iubesc ce n-am iubit inca...
as vrea sa cred ca viata e un ciclu fara sfarsit, si daca voi fi floare sau voi un vierme intr-o alta viata, as vrea sa cred ca-mi va fi dat suficient suflet sa pot iubi din nou...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #28 : Vineri, 06 Mai 2011, 17:22 »
in oricare credinta ... elimina viitorul!
traieste prezentul!

chiliile manastirilor ... raman goale! ;)
nihil sine deo

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: As vrea sa cred
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 07 Mai 2011, 13:36 »
asta cu renasterea chiar mi se pare o idee interesanta. v-ati gindit vreodata ca poate nu traim acum pt prima data? sub o forma sau alta am mai existat cindva?