Autor Subiect: Funny tests  (Citit de 34051 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Funny tests
« Răspuns #75 : Miercuri, 26 Septembrie 2012, 22:22 »
tot ce se poate. nu te cunosc.  :P

asa este, acum suntem doi. ;) va trebui sa ma apuc sa vizionez clipurile despre autocunoastere, mai ales ca si steliana ma indeamna catre actiune iar nu catre promisiuni vagi.
apropo, ce face silviu in tailanda? putea sa ramana aici pentru ca am auzit ca zilele acestea la unul din hotelurile voastre din bucuresti are loc un festival gastronimic tailandez.
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Funny tests
« Răspuns #76 : Miercuri, 26 Septembrie 2012, 22:56 »
 ;D Va las sa va "obiectivati" si pe urma fac analiza in vazul tuturor celor 1000 de lurkeri de pe forum...  :strambatura:

E simplu... furculita, de exemplu, inseamna foamea pana la lacomie, dar nu de placeri grosiere (aia ar fi lingura), ci spirituale, filtrate. De cutit nu zic nimic.  :P

Apropos de teste, cand am prima ora la o noua clasa de-a V-a, tema de lucru este:
Alcatuiti un eseu despre planta sau animalul favorit, la persoana I, in care sa precizati urmatoarele: alcatuirea, mediul de viata, unde si de ce l-ati indragit si ce pot face oamenii pentru a-l proteja
Majoritatea vor sa fie trandafiri, fetele frumoase - orhidee, unii baieti - carnivore, cactusi sau arbori, dar nu lipsesc nici baietii care se descriu la genul feminin, ca... lalele. Credeti ca e intamplator?  ;)
A doua etapa este sa ne prezentam asa: Radu Cactus, de exemplu (incepand cu mine, evident). Dupa gradul in care colegii se distreaza sau nu, imi dau seama cat de sincera si apropiata de realitate a fost alegerea fiecaruia...
Pe urma imi scriu in agenda planta/animalul in dreptul fiecarui elev si... stiu cu cine am de-a face cand vreau ceva de la ei.  >:D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Funny tests
« Răspuns #77 : Joi, 27 Septembrie 2012, 16:52 »
;D Va las sa va "obiectivati" si pe urma fac analiza in vazul tuturor celor 1000 de lurkeri de pe forum...  :strambatura:

E simplu... furculita, de exemplu, inseamna foamea pana la lacomie, dar nu de placeri grosiere (aia ar fi lingura), ci spirituale, filtrate. De cutit nu zic nimic.  :P


haide, zi te rog! :) desi imi cam inchipui, se preteaza la o simbolistica foarte bogata.  ;)
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Funny tests
« Răspuns #78 : Joi, 27 Septembrie 2012, 19:07 »
O sa te dezamagesc, despre cutit nu stiu nimic. Adica zicea ceva Freud pe undeva despre simbolostica armelor albe, da' nu ma hazardez sa extrapolez, ca nu te-am intalnit inca in real, ca pe Mica.  :P Asa ca o sa procedez precum la scoala, cand ma intreaba copiii "E bine?", si eu zic: Tu ce zici? Hai sa vedem ce se cere si daca iese bine, facem asa, daca nu, incercam altfel.  ;)