Autor Subiect: Singuratatea in doi  (Citit de 239652 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #60 : Duminică, 27 Martie 2011, 16:51 »
sunt singur foarte singur dar ma linisteste faptul ca nu sunt singurul singur,sunt doar singur printr-e singuri
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #61 : Duminică, 27 Martie 2011, 16:52 »
aici nimeni nu e singur, asta-i clar !  :D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #62 : Duminică, 27 Martie 2011, 16:56 »
sunt singur foarte singur dar ma linisteste faptul ca nu sunt singurul singur,sunt doar singur printr-e singuri

parca era o chestie~ capra capra piatra'n patru ....

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #63 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:05 »
aha , am gasit!

Sunt singurel Bing Bang
Printre copaci Bing Bang
Si sunt lovit Bing Bang
Si sangerez Bing Bang
LaLaLaLa...
Dar chiar nimic Bing Bang
Nu ma va opri Bing Bang
Sa cant acum Bing Bang
Un cantecel Bïng Bang
LaLaLaLa....

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #64 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:12 »
n-am spus ca nu exista aceste stari i si da, nu condamn pe nimeni ca le pastreaza si ca traiesc cu ele (deprimarea si compararea) insa ar trebui sa invatam sa le gestionam, ne-ar fi cu mult mai bine, ar fi un pas spre binele nostru.
din nefericire, nu suntem la aprozar, sa gestionam bine carucioarele cu mere si spanac, sa mai tragem putin la cantar si in final sa iesim in avantaj. ceea ce vine din interiorul meu, depaseste puterea mea de gestionare si oricat de mult m-as cazni sa invat, tot nu reusesc :(
Citat din: marcutza
normal ca e o usurare si fericire ca NU semanam unii cu altii, asa-i? astfel nu ne-am compara sau poate da ;)
normal ca e o usurare si o fericire. imagineaza-ti ca tu si sotul tau ati pune mare pret pe confortul exterior. ati fi intr-o goana nebuna dupa vile cu piscine, masini bugatti veyron, mobila japoneza si televizoare lcd cu diagonala de 8 metri. nici nu ati mai avea vreme sa va iubiti :(

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #65 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:19 »
cred ca si la aprozar si cu noi insine trebuie sa invatam a gestiona acele carucioare, vrei bine, nu vrei iarasi bine. 
nu te condamna nimeni si nu te judeca nimeni, cel putin nu aici ! si nu spun ca eu reusesc de fiecare data !

daca eu si sotul meu (care o fi ala) am pune pret pe confortul exterior, am avea timp si pt iubire, exista internet, exista firme care se ocupa cu asa ceva, nu vom alerga noi (asta presupunand ca avem bani, drept cum spui - piscine, masini bugatti veyron, mobila japoneza si televizoare lcd cu diagonala de 8 metri ).

"depaseste puterea mea de gestionare si oricat de mult m-as cazni sa invat, tot nu reusesc" -  macar ai incercat, felicitari ;)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #66 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:26 »
Citat din: marcutza
daca eu si sotul meu (care o fi ala) am pune pret pe confortul exterior...
eu iti doresc un sotz care sa puna pret pe confortul interior si sa fie in contrast cu tine :) asa va atrageti mai puternic ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #67 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:26 »
se poate gestiona ceea ce si-a dorit omul ... de la inceputul inceputurilor ...?
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #68 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:29 »
si eu pun pret pe confortul interior, n-am spus niciodata ca pretuiesc exteriorul ;)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #69 : Duminică, 27 Martie 2011, 17:38 »
toti punem pret pe interior!
doar ca eu il percep ca pe un Adevar!
nicidecum ... confort

de aici se desprinde si exprimarea Adevarului
ai putea face sex de confort ...?
nihil sine deo

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #70 : Duminică, 27 Martie 2011, 23:49 »

Ce m-a frapat e ca zilele trecute mi-a dat a fost o replica  ~ ceva de genul ~ uite , tu te-ai despartit de el si cu toate ca esti mai tanara ca mine nu ai mai gasit un om care sa fie langa tine.
De atunci ma gandesc ca are dreptate , dar totusi nu cred ca daca ar fi sa iau din nou acea hotarare as pune in balanta faptul ca raman singura.


deci am identificat un factor major pt care oamenii stau impreuna desi sentimental nu-i mai leaga nimic: teama ca nu vor mai gasi un alt partener si vor ramine singuri. desi, dupa parerea mea sunt oricum singuri intr-o astfel de relatie. alte motive?


marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #71 : Luni, 28 Martie 2011, 07:59 »
daca-ti amintesti se vorbea si de partea financiara, sunt multi care stau intr-o relatie esuata pt asa ceva, banii.


Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #72 : Luni, 28 Martie 2011, 08:43 »
unde este Adevarul?
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #73 : Luni, 28 Martie 2011, 12:37 »
in fiecare din noi !

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #74 : Luni, 28 Martie 2011, 16:24 »
reluare!

daca-ti amintesti se vorbea si de partea financiara, sunt multi care stau intr-o relatie esuata pt asa ceva, banii.


adevarul nu poate sta intr-o relatie esuata
nu tine de material sau fizic



nihil sine deo