Autor Subiect: Singuratatea in doi  (Citit de 240056 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #165 : Marți, 24 Mai 2011, 15:12 »
da' sa stii ca si tu sacrifici multa pagina cu avatarul tau  ;D

Te-ai luat cumva de avatarul meu, adica de semnatura mea cu galaxie si cu poezie? Sau mi s-a parut? ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #166 : Marți, 24 Mai 2011, 16:09 »

Frate @optimus iar ai citat tot mesajul dinainte ca sa scrii 3 litere? Ca ma enervez acu ca o enervezi pe Iulia! Ei, comedie! :)

avem echipa, avem valoare
suntem echipa cea mai tare!!!


iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #167 : Marți, 24 Mai 2011, 19:34 »

oare care sunt lucrurile pe care e greu sa le faci cind esti unu singur vs atunci cind esti in cuplu? exista astfel de situatii unde nu ati face fata de unu singur?


Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #168 : Marți, 24 Mai 2011, 23:42 »
...mi se intampla sa nu pot deface capacul la borcane! :)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #169 : Marți, 24 Mai 2011, 23:52 »
inseamna ca nu ti-ai implinit singuratatea ...
nihil sine deo

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #170 : Miercuri, 25 Mai 2011, 00:05 »
imi lipsesc anumite dialoguri... imbratisarile prelungi ...astea nu am cum sa le fac singur ...si doare lipsa lor...
 un sarut, o mangaiere, atingerea calda a unui san in causul palmei...doamneee cate lipsesc ...:(
iulia te strang de gat ... :'(

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #171 : Miercuri, 25 Mai 2011, 01:01 »

oare care sunt lucrurile pe care e greu sa le faci cind esti unu singur vs atunci cind esti in cuplu? exista astfel de situatii unde nu ati face fata de unu singur?



indiferent de cata desavarsire ai acumult in timp ...
nimic nu egaleaza cu atunci, cand ai puterea sa crezi ca nu mai esti singur ...
nihil sine deo

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #172 : Miercuri, 25 Mai 2011, 07:09 »
Singuratatea nu exista... Este decat frica ca tu si cu tine sunteti prea putini ca sa traiti. de cate ori te simti singur vorbesti cu cineva , nu ? chiar daca nu mai este nimeni langa tine, porti in tine un dialog mut cu eul tau...
"trebuie sa ma las de fumat, tusesc prea mult, offf iar ma doare spate ... Trebuie sa rezolv azi ce nu am terminat ieri . Sa terminat cafeaua ! Si trebuie sa iau iar hartie igienica... Ce frumos e soarele in dimineata asta . Vrabiile astea sunt rele , fac o galagie ..."
 Cu cine vorbesc ?  :o
Sunt singur, pe bancuta din curte si totusi imi turuie mintea intruna... Idei si planuri si vaicareli si ganduri vesele si sumbre se inghesuie sa iasa pe stramta usa a mintii si dintr-o data un gand le face pe toate sa dispara...
 Cu cine tot ma cert de cand m-am trezit ?
CU MINE !
Yupiiiiii...am gasit.  ;D singuratea NU EXISTA ! suntem doi la pachet. EU SI CU MINE .... :D
Dualitate ? :o

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #173 : Miercuri, 25 Mai 2011, 07:34 »
 Azi am nevoie de ajutor sa trec de un alt nexus in viata asta. am nevoie de ajutor ...vorbesc doar cu mine si ma rog sa ma ajute cineva ... vorbesc doar cu mine si vorbesc si cu altcineva... constare brutala !
 Frateeee, suntem mai multi... sunt singur pe bancuta din gradina , fumez si vorbesc cu mine si cu dumnezeu. sunt singur si port un dialog ? Si dumnezeu e langa mine , si ma mangaie cu o raza de soare , ca recompensa pentru ca am aflat ...
 Ia raza din soare si mi-o baga brutal in ochi... trezeste-te ! singuratea nu exista !

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #174 : Miercuri, 25 Mai 2011, 08:42 »

lasati-ma cu filozofeala...
chestii concret practice pe care nu le puteti face de unu singur. in afara de dragoste.
aia cu borcanele mi se intimpla si mie, dar inventez diverse care sa nu necesite forta.
nu pot sa mut mobila singura.
odata am refuzat sa ma duc la o nunta singura.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #175 : Miercuri, 25 Mai 2011, 09:22 »
da, trasul mobilei e o problema.  :D si participarea la comunitati cu perechi e, intr-adevar, oarecum neconfortabila, dar nu sa mori.  :D Jul, tu ti-ai pus problema ca aveai poate oportunitatea sa-l gasesti pe "the one" la nunta aceea?

in rest....cam tot se poate face.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #176 : Miercuri, 25 Mai 2011, 09:25 »

ce filozofeala mai Iulia ?... >:(
ia sa vad cum te saruti tu singura ?
de mangaiat , hai sa zicem , merge cu un efort de imaginatie, dar cu un sarut cum faci ?

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #177 : Miercuri, 25 Mai 2011, 10:22 »

mai flacau, nu am zis in afara de dragoste?!? deci altele alea alea...


optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #178 : Miercuri, 25 Mai 2011, 10:26 »

pentru in afara de dragoste nu merge aia cu: "cheama un prieten " ?
sau la ce sunt buni prietenii ?
vine SC si rezolva nu ?
si un pupic nu se poate si in afara dragostei ? uite , pe mine nu m-a pupat nimeni 2 luni si apoi intr-o joi m-au pupat 6 fete frumoase... happy ?  :D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #179 : Miercuri, 25 Mai 2011, 10:27 »

hai ca miha are dreptate, cam tot se poate face si in unu...