Autor Subiect: Singuratatea in doi  (Citit de 239990 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #240 : Marți, 31 Mai 2011, 22:02 »
 ;D
 :P :P :P :P :P :P :P

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #241 : Marți, 31 Mai 2011, 22:02 »

hai s-o luam altfel. ai tot ce vrei, o afacere de milioane, bani care sa-ti dea stabilitate si siguranta, nu sa-ti titiie fundul din cauza crizei. ok. dar mai ai si o familie, o nevasta cu care nu mai ai nimic in comun de ani de zile, traiti vieti paralele ca nu va mai leaga nimic. si o intilnesti pe EA. vezi viitorul in culori roz alaturi de EA. ce faci?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #242 : Marți, 31 Mai 2011, 22:07 »
mi-o fac amanta ...ca daca divortez imi ia nevasta jumate din avere ...si averea aia e munca mea de-o viata ...pentru bani am furat , am mintit si m-am degradat , deci nu-i pot lasa nevestei chiar daca mor...deci o fac amanta , o plimb , o rasfat si iubim cat putem dar nu divortez... clar ?
daca nu am bani si nici copii, nu-mi pasa daca divortez, o iau de la zero...dar daca sunt bani la mijloc NU DIVORTEZ... ce nu intelegi de aici ? banu te face sclvul lui ...banul mult , nu banul pt o paine ...

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #243 : Marți, 31 Mai 2011, 22:09 »
    Singuratatea in doi este atunci cand pleci, de exemplu de la serviciu, dar ai face orice sa tragi de timp (el la o berica cu baietii sau ea la shopping prelungit), sa nu ajungi acasa... unde nu te mai atrage nimic, nu ai subiecte de conversatie, nu ii mai suporti cicaleala sau meteahna de a-si arunca hainele prin casa, etc! Cand iti planifici din ce in ce mai des iesirile separat, dar nici dupa aceste iesiri nu te trage inima spre cuibusor! Asta e singuratatea in doi! Dar rutina zilnica, obisnuinta, comoditatea sau cine stie ce alte motive, fie ele subiective sau obiective ( lipsa unei independente materiale, copiii, si alte asemenea) te tin ancorat in relatie! Boala lunga, moarte sigura!

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #244 : Marți, 31 Mai 2011, 22:12 »

exact. cea mai buna definitie de pina acum. motivele pot fi zeci dar nu mai conteaza. oamenii simpli nu au libertatea de a lua deciziile pe care si le doresc din cauza banilor.


optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #245 : Marți, 31 Mai 2011, 22:13 »
de data asta Carmen , avem exact aceeasi parere... nu putem sa scriu mai bine ca tine ... total de acord...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #246 : Marți, 31 Mai 2011, 22:13 »

OPT, si daca EA vrea totul sau nimic?


optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #247 : Marți, 31 Mai 2011, 22:20 »
daca am bani sau nu am ?
exista dragoste sau nu exista ?
1. am bani , n-o mai iubesc ...o pun la respect cu un avocat destept si ma duc in thailanda...
2. am bani, o iubesc ...atunci are totul , nu se pune problema de totul sau nimic cand sunt bani .
3. nu am bani , n-o iubesc ... restart, ca la calculator ...
4. nu am bani, o iubesc... atunci e tragedie... ma chinui sa fac tot ce pot sa fac sa-i ofer tot ceea ce am si ce sunt...
daca nu-i de ajuns , ma despart si ii las libertatea de a fi fericita cu cineva mai bun ca mine ...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #248 : Marți, 31 Mai 2011, 22:22 »

pai vezi dragule cum imi dai dreptate?? daca ai bani esti liber sa decizi. daca nu ai, esti legat de miini si de picioare


iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #249 : Marți, 31 Mai 2011, 22:24 »

si varianta 2: esti un biet neica nimeni, aveti de dus in spate o casa, rate la masina, greutati, o viata linga cineva cu care nu mai imparti nimic nici macar patul. si apare EA in viata ta. mai iti da mina sa faci ce vrei?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #250 : Marți, 31 Mai 2011, 22:26 »
mai...tu ai o problema ... nu ai libertate de decizie cand ai bani ...
esti legat de o casnicie... hai ca ma opresc aici ...tu ai parerea ta , eu pe a mea ...
 ;D eu cred ca banii te leaga de partener , nu numai in casnicie ci si in afacere... de multe ori o afacere merge inainte cu doi parteneri care nu se inghit tocmai pt a nu duce la pierderi in caz de separare ...o casnicie in highlife nu mai tine cont de dragoste, este doar o alta afacere...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #251 : Marți, 31 Mai 2011, 22:27 »

si varianta 2: esti un biet neica nimeni, aveti de dus in spate o casa, rate la masina, greutati, o viata linga cineva cu care nu mai imparti nimic nici macar patul. si apare EA in viata ta. mai iti da mina sa faci ce vrei?

varianta 2... ce-am avut si ce-am pierdut ...daca o iubesc si ma iubeste ne inhamam amandoi la caruta si o luam de la zero...
nu pierd nimic ...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #252 : Marți, 31 Mai 2011, 22:29 »

pai nu ai cum s-o iei de la zero ca esti legat de greutatile cu prima. iti spun eu ce faci: inghiti in sec si accepti compromisul in continuare.


optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #253 : Marți, 31 Mai 2011, 22:29 »
apropo, sti care e rata divorturilor avand ca motiv tocmai greutatile financiare ?
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #254 : Marți, 31 Mai 2011, 22:30 »

dar tu stii care e rata ne-divorturilor legate tocmai de partea asta?