Autor Subiect: Singuratatea in doi  (Citit de 240255 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #270 : Marți, 31 Mai 2011, 22:52 »
doar ca eu, daca mi-ar fi dat sa aleg, as alegea variantei despartirii cu diviziuea unei averi  ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #271 : Marți, 31 Mai 2011, 22:53 »

n-as crede daca ma uit la astia de la tv. borcea nu a stat alturi de aia veche si s-a dus dupa aia noua.


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #272 : Marți, 31 Mai 2011, 22:53 »
erata: as alege varianta despartirii cu diviziunea unei (cat mai mari) averi  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #273 : Marți, 31 Mai 2011, 23:00 »
da jul, unii se despart si daca au averi de impartit si daca raman saraci lipiti...cazuri si cazuri...dar si eu cred ca cei saraci raman in mai mare masura "prizonieri" in cupluri terminate...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #274 : Marți, 31 Mai 2011, 23:01 »

n-as crede daca ma uit la astia de la tv. borcea nu a stat alturi de aia veche si s-a dus dupa aia noua.


dupa 8 ani Iulica mama ...e cu aia de 8 ani si i-au trebuit 8 ani sa se hotarasca... 8ani...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #275 : Marți, 31 Mai 2011, 23:07 »

si? ce crezi ca era sigur din prima zi ca vrea sa fie cu ea ?

miha, aia saraci lipiti sunt la fel de liberi ca aia cu averi. astia de mijloc sunt prizonierii.


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #276 : Marți, 31 Mai 2011, 23:10 »
Jul, aia saraci lipiti stau si pentru costurile mai mici de intretinere, in doi... trist, dar adevarat...

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #277 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 00:02 »
Citat
Jul, aia saraci lipiti stau si pentru costurile mai mici de intretinere, in doi... trist, dar adevarat...

da` nu zice nimeni ( ca ma enervai la ceas e seara ) ca stau si de tampiti ce sunt ? pai cum , mama ma-sii ( sunt nervoasa rau , ce mai ) sa stai cu un popandau sau cu o pupaza doar ca sa figurezi pe lista de intretinere cu doua pers. ? pai nu ies mai ieftin daca ala e betiv ( si cu apetit de fufe ) sau ea e profana in ale gospodariei si in vesnice cautari de solutii de calcat tenul , nu ies mai ieftin , repet , daca o ia fiecare incotro vede cu ochii ? si daca nu o ac , chiar nu pot spune ca sunt tampiti ? ba pot , na !

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #278 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 10:26 »
probabil ca niciunul nu stim pina nu suntem acolo. dar un lucru e clar: iti trebuie curaj in fata marilor decizii.


exact ! acesta este raspunsul la toate aceste intrebari privind "singuratatea in doi".

Offline cristijob48

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #279 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 11:06 »
Cam 80% la suta din noi suntem singuri in doi.O fi de vina societatea,dar nici noi nu deschidem ochii bine la inceput atunci cind ne alegem partenerii.Si mai cred ceva,vorbesc din experienta personala:sa fim ceva mai generosi si  disponibili sufleteste si o sa scapam de aceasta belea.Corpul nostru astral  si ceakrele functioneaza mai bine si vom percepe starea de singuratate mai greu sau de loc.Caci realitaea este iluzorie, asa cum spun misticii orientali.O vedem si o filtram prim ochii si sufletul nostru. 

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #280 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 11:24 »
@cristi, nu cred ca trebuie sa dam vina pe societate, singurii vinovati suntem noi, ca indivizi sau ca si cuplu.

sa fim disponibili sufleteste da, sa fim generosi, da dar nu sa acceptam indolenta si nepasarea intr-o relatie, cuplu, familie in care trebuie sa lupti pt amandoi(impreuna), pt o bunastare, pt un confort(material si sentimental) samd.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #281 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 22:46 »
exact asa , marcutza , exact asa...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #282 : Joi, 02 Iunie 2011, 19:36 »

asta cu sa deschidem ochii la inceput nu stiu daca e chiar asa. oamenii se schimba, evolueaza, se maturizeaza (sau nu).
nu stii cum vor fi lucrurile peste o vreme pt ca apar factori pe care nu-i poti controla.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #283 : Joi, 02 Iunie 2011, 21:14 »
oamenii nu se schimba...sunt aceiasi de la inceput...doar noi ii vedem cu alti ochi :(

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Singuratatea in doi
« Răspuns #284 : Joi, 02 Iunie 2011, 21:15 »

da da
cu ochii inchisi