Autor Subiect: Singuratatea in doi  (Citit de 240150 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #540 : Luni, 09 Aprilie 2012, 23:16 »
Caroline ... mie tare imi place ca scrii fix ce gandesc io ... numa ca m-am facut puturoasa ... raman doar cu cititul ...
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #541 : Luni, 09 Aprilie 2012, 23:20 »
oricum , pentru mine e clar : casnicia o vad cu alti ochi acum ( aia cu mintea de pe urma) |o ... sincer e aproape imposibil toata viata sa stai cu o singura persoana ( wow 40 - 50 ) de ani  :giggle:, sa te mai si "iubesti"  :box:, sa-ti si placa  :strambatura: si sa fie tot ce ti-ai dorit vreodata !  :knuppel2:
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #542 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 16:37 »
Corect. Fiecare casnicie tre`sa aiba certificat de garantie si termen de expirare. ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #543 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 18:44 »
Si cum n-are niciuna asa ceva, se ajunge la divort / singuratate in doi.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #544 : Marți, 22 Mai 2012, 21:01 »
oricum , pentru mine e clar : casnicia o vad cu alti ochi acum ( aia cu mintea de pe urma) |o ... sincer e aproape imposibil toata viata sa stai cu o singura persoana ( wow 40 - 50 ) de ani  :giggle:, sa te mai si "iubesti"  :box:, sa-ti si placa  :strambatura: si sa fie tot ce ti-ai dorit vreodata !  :knuppel2:

omul isi doreste ceea ce nu are ...

Corect. Fiecare casnicie tre`sa aiba certificat de garantie si termen de expirare. ;D

si doar copii "ingerasi" ...
nihil sine deo

Caroline

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #545 : Marți, 22 Mai 2012, 21:50 »
Steliana, tu cand pui punctul pe i, intotdeauna vorbesti "cifrat". Si cum pui punctul ala intotdeauna...  :thumbup:

silviu

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #546 : Vineri, 25 Mai 2012, 22:24 »
Relaţii: 3 motive pentru care nu divorţează femeile

Divorţul este ultima soluţie într-o problemă în cuplu. Iată primele trei motive pentru care femeile preferă să amâne acest pas

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #547 : Sâmbătă, 26 Mai 2012, 06:32 »
Al treile motiv, enumerat în articol, are, după mine, un accent pus la întâmplare.
Nu prea am auzit să divorțeze vreo femeie pentru că soțul ei are prea mulți bani.
A nu se înțelege că, eu cred că, dacă el are mulți bani, ea nu va divorța. Doar că altele sunt motivele.

Mai degrabă, amână pentru că ea nu are suficienți bani să se descurce singură.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #548 : Sâmbătă, 26 Mai 2012, 09:34 »
...
Divorţul este ultima soluţie într-o problemă în cuplu. Iată primele trei motive pentru care femeile preferă să amâne acest pas

mah, singurul motiv pentru divort este casatoria !!  :magic:

Caroline

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #549 : Duminică, 27 Mai 2012, 20:22 »
Nu prea am auzit să divorțeze vreo femeie pentru că soțul ei are prea mulți bani.

Niciodata sa nu spui niciodata. Pentru mine, a fost unul dintre motivele principale de divort, pentru ca a generat mare parte din restul.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #550 : Luni, 28 Mai 2012, 12:38 »
Niciodata sa nu spui niciodata. Pentru mine, a fost unul dintre motivele principale de divort, pentru ca a generat mare parte din restul.
Caroline, tu meriţi să fii premiată, eşti o minune de om!  :) :giggle:

Caroline

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #551 : Luni, 28 Mai 2012, 14:30 »
Caroline, tu meriţi să fii premiată, eşti o minune de om!  :) :giggle:

Mda... Si cat e premiul, cam cat am pierdut?  ;D

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #552 : Duminică, 03 Iunie 2012, 16:10 »
Mda... Si cat e premiul, cam cat am pierdut?  ;D
Caroline, de fapt nu ai pierdut nimic, sper că nu ai niciun regret în sensul acesta... În ceea ce priveşte premiul, îţi doresc să nu fii minţită de viitorul tău partener de viaţă (în cazul în care acesta apare) şi să nu te minţi singură niciodată.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #553 : Duminică, 03 Iunie 2012, 16:12 »
    Mă tot întreb ce înseamnă cu adevărat sintagma: "Să trăiţi bine!"  Multi oameni doresc să trăiască bine. Dar a trăi bine înseamnă întotdeauna, a trăi frumos, a avea bucurii? Multi trăiesc bine cheltuind banii pe maşini, parfumuri, bijuterii, dar nu sunt fericiţi. Trăiesc grăbiţi şi febrili o viaţă fără bucurii, au o existenţă goală, fără noimă, fără repere. Multe cupluri trăiesc o viaţă searbădă, de dragul aparenţelor, nu îi mai leagă nimic, decît acel document oficial, acel act de căsătorie încheiat cu mult timp în urmă. Trăiesc vieţi paralele, fără promisiuni ori angajamente.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Singuratatea in doi
« Răspuns #554 : Duminică, 03 Iunie 2012, 19:58 »
    Mă tot întreb ce înseamnă cu adevărat sintagma: "Să trăiţi bine!" 
pe Base l-ai intrebat?  :magic:
(glumesc  :) )
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!