Autor Subiect: Frumusetea  (Citit de 185422 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Frumusetea
« : Miercuri, 02 Februarie 2011, 22:35 »
Citat din: almi_gabi
Binenteles ca functie de epoca si moda gustul barbatilor pentru femeia slaba (snur) sau pufoasa a diferit.
acum e la moda femeia-scandura. pluteste cu usurinta pe valurile vietii :D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #1 : Marți, 15 Februarie 2011, 21:09 »
ha ha tare asta...
nu gasesti o metafora si pt barbati?


silviu

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #2 : Miercuri, 16 Februarie 2011, 12:03 »
cred ca e la moda barbatul care doarme toata ziua. e bun in pat :D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 26 Februarie 2011, 11:10 »
5 imperfecţiuni ale femeilor care atrag bărbaţii

Frumuseţea e în ochii celui care priveşte. Uneori ceea ce consideri tu că e un defect poate fi considerat de alţii un atu.
În ciuda studiilor care sugerează că simetria şi armonia sunt universal atractive, bărbaţii continuă să aleagă femei care au acel ceva.

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #4 : Sâmbătă, 26 Februarie 2011, 22:21 »
5 imperfecţiuni ale femeilor care atrag bărbaţii

Frumuseţea e în ochii celui care priveşte. Uneori ceea ce consideri tu că e un defect poate fi considerat de alţii un atu.
În ciuda studiilor care sugerează că simetria şi armonia sunt universal atractive, bărbaţii continuă să aleagă femei care au acel ceva.


daca ma iau dupa articolul asta sunt aproape perfecta.  ;D



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #5 : Duminică, 20 Martie 2011, 17:33 »
Am asociat frumusetea cu implinirea, pentru ca am considerat ca un om inzestrat cu asemenea dar, nu poate fi altfel decat fericit. Am privit intotdeauna „frumosii” ca pe niste binecuvantati, ca pe unii pentru care succesul este o simpla formalitate.
Insa este neaparat „frumosul” un fericit?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #6 : Duminică, 20 Martie 2011, 17:41 »
din pacate, nu...si "frumosul" poate fi nefericit  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #7 : Duminică, 20 Martie 2011, 18:22 »
Fiecare om este frumos in felul lui. Mai mult de atat frumusetea se invata.
Pe langa frumusetea fizica care poate fi mostenita sau corectata prin diferite procedee cred ca cea mai importanta este frumusetea sufletului. Ea este cea care da de fapt valoare unei persoana.
In ziua de azi nu mai exista oameni urati. Atatea metode de “ingrijire” permit oricui un aspect placut. Dar daca aspectul exterior nu este insotit si de frumusetea spiritului parca este un dezacord in persoana respectiva.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #8 : Duminică, 20 Martie 2011, 21:35 »
nu e musai ca o persoana frumoasa sa fie fericita. dar am observat ca intotdeauna o femeie frumoasa are mult mai mult de castigat in viata in comparatie cu una mai putin aratoasa. am vazut judecatori care atunci cand trebuia sa anunte o sentinta impotriva unei infractoare (asadar sufletul nu-l prea avea frumos) frumoase, se coiau o juma de ora si ii dadeau pedeapsa minima posibila. si asta cu lacrimi in ochi :'(
clar, o femeie frumoasa va fi avantajata incepand cu gradinita si terminand cu locul de munca.
e clar ca nu ne nastem egali, iar cei care se nasc frumosi vor avea mai multe avantaje pe parcursul vietii.
decat urat, sarac si bolnav, mai bine frumos, bogat si sanatos. parerea mea!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #9 : Luni, 21 Martie 2011, 07:46 »
cred ca frumusetea da avantajul unor mai bogate premise de fericire dar nu o garanteaza. pana la urma, tot norocul / destinul este decisiv. un lucru e insa sigur, un om frumos este daruit cu sanse mai mari la a fi iubit... asta e valabil cel putin in cazul femeilor, caci segmentul masculin al planetei :) e sensibil foarte tare la fizic. in cazul barbatilor e putin altfel, caci segmentul feminin al planetei :) e mai sensibil la inteligenta si caracter, la atitudine... eu una, mi-am exprimat mereu mirarea ca nu am fost absolut niciodata atrasa de barbatii pe care societatea ii considera frumosi. nush' de ce, prin ce ciudatenie a gustului meu, nu ma omor dupa "frumosi".  :D insa, e drept, armonia in trasaturi e importanta. si-o privire inteligenta. si nerv in verb. si o reflectare fizionomica a bunatatii, onestitatii...etc...mai pe scurt, reflectarea frumusetii interioare in expresivitatea exteriorului.

dupa ce beau cafeaua de dimi, s-ar putea sa-mi schimb opinia, adica sa dobandesc una mai interesanta.  :D  glumesc.  :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #10 : Luni, 21 Martie 2011, 07:48 »
cer scuze stimatilor cititori pentru virgula, de-a dreptul obscena,  care mi-a scapat intre subiect si predicat  :D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #11 : Luni, 21 Martie 2011, 07:52 »
frumusetea asigura un avantaj pana la un moment dat ~ are dezavantajul ca .....trece  ;D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #12 : Luni, 21 Martie 2011, 13:17 »
frumusetea asigura un avantaj pana la un moment dat ~ are dezavantajul ca .....trece  ;D
mai bine de cei uratzi din nastere. vor ramane asa pana la sfarsitul vietii iar batranetzea nu-i va afecta in niciun fel :D

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #13 : Luni, 21 Martie 2011, 17:29 »
japonezii ii considera pe frumosi ca fiind *alesi de zei* iar frumusetea ca semn al echilibrului universal

imi plac instinctiv *frumosii* pentru starea de incantare pe care o am in preajma lor.. asa ca evit (fara sa imi impun totusi) uratii, rautaciosii, murdarii, farseurii, in fata carora mi se face frica .. frica de abisul caderii involuntare in dezechilibru ..

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Frumusetea
« Răspuns #14 : Luni, 21 Martie 2011, 20:31 »
frumusetea este data de ceea ce ne place ~ si de multe ori se intampla ca acelasi lucru sa fie placut si apreciat de unele persoane si neplacut de alte persoane . stiti cum se spune ~ nu-i frumos ce e frumos ci e frumos ce-mi place mie.

cat despre japonezi (de fapt asiatici), carmen , m-ai nimerit ~ imi place ca ei in trecut ridicau natura, omul, onoarea, viata, etc  pana la standarde care frizau perfectiunea ; astazi fac acelasi lucru cu tehnologia.